Hlavní navigace

Názor k článku Era/Poštovní spořitelna mění od září poplatky. Za co si připlatíte? od ViR - Jednak, jak píše již jiný "přispěvatel", v článku...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2016 1:26

  ViR

  Jednak, jak píše již jiný "přispěvatel", v článku není řeč o poště, která pro ČSOB jen smluvně na pobočkách zajišťuje služby Era/Poštovní spořitelny, což jsou obchodní značky divize ČSOB, a "druhak", doporučení změnit banku je hezké a stojí to za zvážení tam, kde to je možné.

  Ale jestliže v ČR 37 % populace (tj. cca 3,8 mil. lidí) žije v obcích do 5000 obyvatel, kde zpravidla nejsou ani pobočky bank, ani bankomaty, a zvážíme-li, že mezi těmito lidmi je navíc vyšší podíl starších ročníků, ne zcela vládnoucích moderními technologiemi, pak je zřejmé, že návrh na změnu banky je pro mnohé lidi radou z kategorie hraběcích.

  Pokud necestujete do větších obcí z jiných důvodů než je návštěva banky či bankomatu, a pokud je v místě dostupná pošta, tak je Era i se všemi nedostatky první (a často jedinou) volbou, která má smysl.

  Jinak, já mám nějakých sedm let Era Online účet, a jestli jsem na poplatcích za tu dobu zaplatil celkem pětistovku, tak to je hodně. (To jsem dal za jiné služby třeba Fio také...)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).