Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Era/Poštovní spořitelna mění od září poplatky. Za co si připlatíte? od Heffy - Minulý měsíc jsem se s Erou rozloučil definitivně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2016 15:44

  Heffy (neregistrovaný) 109.224.84.---

  Minulý měsíc jsem se s Erou rozloučil definitivně a evidentně mi smutno nebude.

 • 10. 8. 2016 17:11

  ViR

  Era & pošta je zatím bohužel (nepočítáme-li poněkud pofidérní cashback někde v COOPu), jedna z asi dvou možností, jak se dostat k hotovosti aspoň v části malých obcí kolem půl tisíce obyvatel, kde nejsou ani bankomaty ani pobočky bank. (Tou druhou variantou je Air bank & Sazka.) Což je důvod, proč má naše "babi" Era osobní účet a já Era Online účet, neb v takové vesnici mám chalupu, na níž se zdržujeme více než zřídka (babi tak půl roku v kuse).

  Takže když to vezmu reálně, cena 35 Kč výběru hotovosti na poště (kartou) se nyní nemění, případné zadání příkazu na poště (kartou) 10 Kč také ne, a to ostatní jsme v posledních deseti letech nepotřebovali :-).

  Mohla by asi někdy nastat situace, že by bylo potřeba rychle vložit na poště na účet peníze (nebylo by dost na nějakou splátku, na poplatky a pod...). Takže pokud by taková potřeba nastala, babi to bude mít za 10 Kč místo za 8 Kč, a já za 10 Kč místo za 50 Kč. Zdražení o 2 Kč u vyjímečně využívané služby nám žíly nerve, a to zlevnění u Online účtu mírně potěší v tom smyslu, že člověk nebude řešit nějaké bezhotovostní převody odjinud, ale prostě za desetikačku ty peníze na účet vloží.

 • 13. 8. 2016 16:54

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Já od nich odešel když zvedali poplatek za výběr na poště. Býval tušim za 6-7 kč, ze svého bankomatu za 5 a z cizího asi za 30... Jednou jsem takhle nutně nesehnal "svůj bankomat" tak jsem zaplul na nejbližší poštu a na výpisu jsem nestačil zírat.
  Druhá sranda byla když chtěli každou mimořádnou splátku půjčky (dával jsem 2-3 měsíčně, teda u normální banky po refinancování) hlásit 14 dní předem písemně (!!!!)

 • 10. 8. 2016 20:08

  viera (neregistrovaný) 81.91.219.---
  14. 8. 2016 11:43 redakčně smazáno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 10. 8. 2016 21:59

  bez přezdívky

  Zrejme jste si spletl diskusi. Ten clanek neni o poste, nybrz o Postovni sporitelne (Era). Tak si vemte prasek a do postele!

 • 11. 8. 2016 1:26

  ViR

  Jednak, jak píše již jiný "přispěvatel", v článku není řeč o poště, která pro ČSOB jen smluvně na pobočkách zajišťuje služby Era/Poštovní spořitelny, což jsou obchodní značky divize ČSOB, a "druhak", doporučení změnit banku je hezké a stojí to za zvážení tam, kde to je možné.

  Ale jestliže v ČR 37 % populace (tj. cca 3,8 mil. lidí) žije v obcích do 5000 obyvatel, kde zpravidla nejsou ani pobočky bank, ani bankomaty, a zvážíme-li, že mezi těmito lidmi je navíc vyšší podíl starších ročníků, ne zcela vládnoucích moderními technologiemi, pak je zřejmé, že návrh na změnu banky je pro mnohé lidi radou z kategorie hraběcích.

  Pokud necestujete do větších obcí z jiných důvodů než je návštěva banky či bankomatu, a pokud je v místě dostupná pošta, tak je Era i se všemi nedostatky první (a často jedinou) volbou, která má smysl.

  Jinak, já mám nějakých sedm let Era Online účet, a jestli jsem na poplatcích za tu dobu zaplatil celkem pětistovku, tak to je hodně. (To jsem dal za jiné služby třeba Fio také...)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).