Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Era mění poplatky hypoték. Ti, co refinancují, ušetří

avathar
avathar (neregistrovaný) ---.kr-ustecky.cz
29. 11. 2016 8:00 Nový

Proč???

celé vlákno

Proboha proč by si někdo u těchhle poplatkových robinsonů půjčoval???

avathar
avathar (neregistrovaný) ---.kr-ustecky.cz
29. 11. 2016 8:01 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

To bude určitě jako v Komerčce, milion poplatků, ale zaplatí je jenom ten kdo se nechá oškubat, kdo si řekne, tomu to odpustěj...jak někde na trhu v arábii....

jehovista
jehovista (neregistrovaný) 194.213.54.---
29. 11. 2016 10:12 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

U Ery mam osobni ucet a zajimalo by me, proc to jsou poplatkovi robinsoni? Platim akorat 39 korun mesicne za kartu a to si vyberu na bonusech za transakce. Jo a kratkodobou pujcku jsem u nich taky mel. Za 100 tisic jsem asi za rok a pul zaplatil asi 110. To je vazne peklo :D

fremantle aura:10

Re: Proč???

celé vlákno

To jsou zase ty městské legendy o "drahých" bankách... Taky nevím jestli bych si měl půjčovat u nějaké nízkonákladové banky s tím, že bude "levnější"... Leda tak lacinější.

Když srovnám sazebník Hypoteční banky (= Poštovka) a třebas Equa bank tak třeba pro posouzení rizik u bytu u Equa bank vidím položku "Posouzení rizik spojených s nemovitostí - bytová jednotka" v částce 3800 Kč, u HB "Bytová jednotka, nebytový prostor - standardní ocenění" 3700 Kč, ale je taky možnost dodat elektronické podklady, kdy to stojí jen 1900 Kč a v případě využití expresního ocenění bankou dokonce zadarmo - tak která banka je dražší?

Nebo položka u Equa bank "Neprovedení oznámené mimořádné splátky úvěru" za tisícovku - když jsem si volal o mimořádnou splátku do HB, co se stane v případě, že bych ji splatit nemohl, tak jsem se dozvěděl, ať jim to jen oznámím, ale účtovat nebudou nic... Samozřejmě tohle nejde posuzovat jen podle několika sazebníkových položek (naopak Equa bank si neúčtuje za zaslání potvrzení o zaplacených úrocích elektronicky nic, poštou stokorunu, HB vždy stokorunu, i když bude potvrzení je jen elektronické - je to ale poplatek, který mají v sazebníku, jsem s ním obeznámen a ochoten ho uhradit, protože se mi třeba vyplatí jiné položky, např. nezpoplatněné vyčíslení zůstatku).

Každopádně o poplatky jsem se nikdy neměl potřebu "hádat" - a třeba v době, když byl běžný "kartelový" poplatek za vedení HÚ kolem 150 Kč měsíčně (a ano, účtovala ho tehdy i Equa, tedya nebyla ničím vyjímečná) a v médiích se začala řešit oprávněnost tohoto poplatku, tak se v té zlé, špatné Poštovce, resp. HB stačilo jednou ozvat a docela proklientsky poplatek v době trvání smlouvy vyrušili bez dalších nákladů (jelikož v nabízených produktech měli i druh HÚ, který tento paušální poplatek neobsahoval), což jsem zvědavý jak by dopadlo u "levné" banky, která má minimální zisk...

pekinez
pekinez (neregistrovaný) 31.30.5.---
29. 11. 2016 14:57 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

souhlasím s avatharem - právě převádím hypotéku od CS k "levné bance" a vím, za co platím (tedy vlastně neplatím nic - jen úrok). A co je "proklientské" na tom, že poplatek vyrušili, když se někdo ozval? Takže ti, co se neozvou, nejsou klienti? Smlouvat jak na trhu na ulici ve stánku se zeleninou? Tam bych to čekal, ale u své banky ne.

Já
(neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 11. 2016 18:41 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

Jaká banka je nyní levnější než ČS? Nabízí mi v ČS 0,9 % p.a. DÍKY.

joska
joska (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 11. 2016 16:16 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

vůbec se nemám potřebu někoho zastávat... ale mám už 2 roky hypo u Equa a jsem absolutně spokojený... v rámci poskytování Equa (alespoň před těmi dvěma lety) postupovala tak, že jakýkoli poplatek žadateli vracela v rámci bonusů...a mimořádnou splátku už mám taky za sebou a byla bez poplatku, jen se musíš vejít do 20 % jistiny... to jen z mých zkušeností... při vyřizování hypo byla Equa jediná, která mi dokázala v rámci dnů podat relevantní informace a jasné podmínky... ČS byl jednoznačně nejamaterštější ústav, který jsem navštívil

*
* (neregistrovaný) 193.35.105.---
29. 11. 2016 11:19 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

Jó, bonusy za transakce. Také jsem tam dříve měl účet (nuceně, kvůli hypo). Podíval jsem se na ty bonusy, a to co mělo cenu, na to bych střádal dost let. No řekl jsem si, že dříve než na to nastřádám, tak ten bonusový program stejně bez náhrady zruší, a zavedou nový, lepší, modernější, výhodnější. A tak se také stalo.

Na druhou stranu jsem tam za kartu neplatil nic (neveřejná nabídka).

jehovista
jehovista (neregistrovaný) 194.213.54.---
29. 11. 2016 12:18 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

Za 500 bodu kupon 500 kc na nakup na kasa.cz. Tech 500 bodu nasbiram tak za pul roku, takze i s par vyberu u cizi banky jsem u Ery celkove v plusu. Jasne... jinde bych na tom asi mohl byt, ale ty neustale narky nad poplatky vazne nechapu.

avathar
avathar (neregistrovaný) ---.kr-ustecky.cz
29. 11. 2016 18:29 Nový

Re: Proč???

celé vlákno

Si přečti ten článek, rozhodně není o tvých 39,- za vedení účtu...

Martin Palla
Martin Palla (neregistrovaný) 82.142.104.---
29. 11. 2016 9:46 Nový

Poplatek za čerpání

Poplatek za 1. až 5. čerpání je paušálně v souhrnné výši 1.000 Kč.

Citace ze sazebníku HB platného od 01.12.2016: "První čerpání úvěru zadané přes pobočku nebo korespondenčně, případně šesté a každé další čerpání - 1 000 Kč."

Mějte se.