Hlavní navigace

Názor k článku Dva pracovní poměry nejsou výjimkou od LK - S vašimi názory na svět bych si raději...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 11. 2006 8:58

  LK (neregistrovaný)
  S vašimi názory na svět bych si raději hodil mašli. Principem kapitalismu není vykořisťování, to si možná pamatujete z VUMLu, ale byla to hovadina.

  Vy totiž máte na výběr. Když chcete jít ke svému soustruhu na pevnou dobu od 7 do 15:30, o nic se nestarat a po odchodu z práce mít prázdnou hlavu. Pak je logické, že ten (ve vaším VUML terminologii nechutný kapitalistický vykořisťovatel), kdo zajišťuje chod firmy a práce mu nekončí v 15:30, má z vaší práce určitý prospěch. Stejně jako prodavač neprodává zboží pro vaše krásné oči, ale aby na tom vydělal.
  Pokud máte dojem, že vás to hnusné kapitalistické prase neplatí dle vašich schopností, máte možnost podat výpověď a najít si někoho, pro koho má vaše práce vyšší cenu. Když ho nenajdete, znamená to jediné - vaše práce má hodnotu přesně ve výši vaší výplaty. Což je chápu docela depresivní, zjistit, že prostě člověk nedokáže na trhu práce nic pořádně nabídnout, ale je lepší podívat se realitě do očí než si hrát na ukřivděného ňoumu.
  Jestliže tedy nejste spokojen s tím, že vás všichni akorát vysají a dají vám nízkou, nezaslouženou mzdu, tak se vykašlete na soustruh a otevřete si vlastní firmu či živnost. Pak máte totiž 100% jistotu, že vás vykořisťovat nikdo nebude, protože budete pracovat sám na sebe. Naopak máte možnost zaměstnat větší trubky, než jste sám, a z jejich kvalitního vykořistění si pořídit klidně dva Mercedesy.

  Jenže to by se člověk musel trochu snažit. Já vás chápu, že je jednodušší nadávat na netu, jak se máte blbě, než se s tím pokusit něco dělat, ale pak jste tu lidem akorát pro smích. Vemte si příklad i z vašich stranických představitelů, ti se podnikání také nebojí.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).