Uvodni odstavec dobre popisujici situaci v bezpravni Ceske republice roku 2013 loajalne neklade zakladni otazku, totiz proc to ti lide tedy delaji ? V pripade ze je naplnena podstata veci popsana v tomto odstavci, kterou dobre vedi a uvedomuji si jeji dopad, ma z moralniho hlediska jedine reseni - nezucastnit se ji, kdyz uz ji nemohu hned zmenit. Jednani exekutoru je neomluvitelne, a to ani pokrivenym stavem "prava" v korupcne-stbacke republice, ktera si vcera pripominala trpke vyroci primitivniho hura-antikomunismu.
Vsichni kteri se na tomto stavu nadale podileji jsou vinni a doufejme ze jednou za to budou i souzeni. Bez soucitu, za pouziti mechanickych pravnich formulaci, stejne jako se k tomu stavi dnes. Jsou moralnim odpadem spolecnosti, protoze se vedome zaprodali za par snadno a toho casu beztrestne vydelanych penez. Lide moralne slabi, nenapravitelni a ohebni za kazde situace kde se jim nasktyne prilezitost "jit s vlky". Vyhodou je, ze si jsou zaroven jasne identifikovatelni a v okamziku kdy pomine ochrana nad jejich zlociny, postizitelni.
Stejne jako jsem celych dvacet let pred rokem 1989 neveril ze tehdejsi komunisticky rezim muze nekdy padnout, neverim ze soucasny v nekterych ohledech jeste zrudnejsi system "korupcniho politbyra" [1], padne. Mozna budu jednou prijemne prekvapen, trva to ovsem uz pomerne dlouho.
[1] http://mladek.blog.respekt.ihned.cz/c1-61245570-17-listopad-uz-davno-neni-svatkem-demokracie
Tak toto je ale zaplacené až to bolí! Myslel jsem, že Měšec je seriózní internetový plátek, ale po dnešku se už na jejich webu nepodívám ani na kurzy měn!
Zajímalo by mě kolik dostali za tento líbezný článek?
Exekutoři v ČR vyberou ročně něco mezi 40-60 miliard ročně. Je tu 3,5 mil. exekucí a v drtivé většiny je to dluh kolem 1000 kc a vyberou cca 22000. To jsou průměry. Každý třetí Čech má exekuci a kvůli těmto dluhům je Česká republika v eko. krizi! Není kupní síla, všichni splácení exekuce, mají zabavená domy a zablokované účty. Neexistuje aby mi někdo podle ústavy vlezl jen tak do bytu. Ale exekutor může!
A teď něco k na Měšec.cz, škoda že Vás kvůli lži v médiích a klamavých informacích nemohu zažalovat. Každopádně pokud jste finančníci, měli byste si přečíst svůj článek, píšete v něm : - Essox 15 000 Kč (jistina)
CELKEM 57 221 Kč (včetně příslušenství) ------pokud to tedy chápu, zde se dluh tedy vyšplhal na + 300% !!! Vy na Měšci podporujete lichvu, nebo s ní souhlasíte? Podpora lichvy je stejně závažná věc jako lichva sama. Zklamal jsem se ve Vás!
Stávající zákony bohužel stále nahrávají obchodu s dluhy. Jak píšu ve článku, můžeme diskutovat o tom, zda má stávající institut exekutora smysl nebo ne, ale my to na Měšci nijak nezměníme.
Napišme si narovinu, že exekutor v ČR je soukromá podnikající osoba, která podniká na základě platných zákonů, jejím cílem je zisk z vymožených pohledávek. Má statut úřední osoby a stát toto podporuje. Novela exekučního řádu dokonce soudní výkony rozhodnutí (soudními vykonavateli) utlumila, protože pro soudy byly drahé a neefektivní. Celou tuto agentu tak předali soudním (soukromým) exekutorům.
Že někdo z půjčených 15 000 Kč zaplatí při vymáhání pohledávky trojnásobek, je zlo a zlem zůstane. Exekutora však vinit nemůžeme, podniká tak, jak mu to zákony umožňují a jak věřitelé své pohledávky prodávají. Přitom by stačilo stanovit zákonný strop pro účtování nákladů a příslušenství při vymáhání pohledávky. Osobně mám za sebou jeden vyhraný spor s AK Jansta, Kostka (AB-CREDIT), kde jsem napadl (v roli obecného zmocněne) příslušenství pohledávky argumentem, že jde pouze o vlastní podnikatelský záměr žalobce, nikoli reálné náklady související s vymáháním a nebylo nutné podávat žalobu, protože se pohledávka navíc uspokojovala z insolvenčního řízení (!). Pokud bych nereagoval na platební rozkaz (resp. dlužník), dojde k extrému a z pohledávky cca 20 000 Kč by bylo cca 78 000 + náklady na exekuci.
Série tří článků o exekucích souvisí s tzv. Dnem bez dluhů, který byl 15. listopadu 2013. Na Měšci chceme čtenářům ukázat i pohled z druhé strany, nic víc za tím nehledejte. Ne každý má šanci (nebo chuť) stát tváří tvář exekutorovi, proto jsme ukázali, jak exekuce probíhá a co přináší.
Bylo by bláhové myslet si, že jakékoli texty o exekutorech snad někdo platí :-)
Exekutora však vinit nemůžeme, podniká tak, jak mu to zákony umožňují a jak věřitelé své pohledávky prodávají.
To je cisty alibismus, pokud si je vedom amoralnich dopadu kterou jeho cinnost opakovane prinasi, tak ji nema vykonavat. Nikdo jej k tomu nenuti. Proto plati to mit na to zaludek a "jit s vlky".
Samozrejme predstava, ze exekutori sami volaji po zmenach tohoto zrudneho systemu, ktery se jiz davno vymkl svemu puvodnimu smyslu, zdravemu rozumu i dobrym mravum, vypada v soucasne CR usmevne. A dokud tomu tak bude, nelze se na jejich (dobrovolnou) cinnost divat jinak nez s naprostym odsouzenim, alespon moralnim, dokud jednou neprijde i to zakonne.
jen by mě zajímalo kde nebo od koho ten exekutor získal opravdu aktualní adresy dlužníků.
nemyslím ted jen jedna paní povídala a bozactví přejících sousedů.
Prostě co třeba telekomunikace,odposlech atd.
Myslím že v tom taky nebude nic čistýho.
pokud máte někdo poznatky jak exekutor získavá adresy dlužníků kde není hlášen ,napište to sem.proti exekutorům spojme se !
příspěvků je většina Čechů stávajícími nebo potencionálními dlužníky a pokládá za normální žít na dluh a neplatit. Jak k tomu přijdou ti, kteří si musí normálně vydělávat. Nepůjčujte si, pořizujte si to na co máte a nebudete mít problémy. Děkuji exekutorům za jejich nelehkou práci za kterou si nadstandardní odměnu zaslouží.
Souhlasím. Jedna věc je často vysoká přirážka k dlužné částce (jistině), ale druhá věc je to, že někdo dluží a dluh vědomě nesplácí. A to je podle mnoha diskutujících v pořádku? (Inu, vox populi... pak se opravdu nedivím ničemu: ono když je normální nesplácet, pak si tito dlužníci musí uvědomit, že třeba i oni můžou způsobit něčí exekuci.)
Házet všechnu odpovědnost na exekutory je značně pitomé.
A treti vec je, ze nekdo dluzi aniz o tom prokazatelne vi, protoze system je zamerne nastaven tak, ze se takove jednani ekonomicky vyplati. Staci zneuzit osobni udaje (odcizena/ztracena OP) proti cemuz neexistuje v teto zemi zadna obrana nebo vlastni chybu prenest na nekoho jineho (viz moje zkusenost http://www.podnikatel.cz/clanky/smutny-pribeh-firma-prisla-kvuli-pozde-zaplacenym-3-korunam-o-desetitisice/nazory/33551/ )
Stejne tak neni normalni muset schovavat uctenku od kdejake blbosti minimalne 13 let (3 + 10), protoze si nekdo zamerne pocka a zkusi po takove dobe narknout z toho, ze jste bagatelni castku udajne nezaplatil. Za podobny "prehmat" navic nehrozi zadny vyrazny postih, takze to lze beztrestne zkouset znovu a znovu.
Samozrejme se najdou jedinci, kteri takovy postup schvaluji, zrejme proto ze z neho bud primo profituji nebo to uspokojuje utvrzeni se v jejich pokrivenych moralnich hodnotach. Taci se nasli za kazdeho rezimu.
Na druhou stranu je dluh a dluh.
Když někdo v mládí třeba i jen z trucu nezaplatí několik pokut za jízdu na černo, tak pokud nemá o pár let solidní příjem, ale místo toho běžnou mzdu kolem 15 000kč, tak je v pasti na dalších x let dopředu, kvůli banálnímu provinění.
Zatímco když někdo skončí u soudu s podobně závažným prohřeškem, tak by skončil s max. podmínkou. Takže ta neadekvátnost trestu vůči prohřešku je očividná a proto si nezaslouží exekutoři za svou práci žádnou chválu (potažmo také strůjci exekutorských zákonů).
Může zaplatit na místě nebo později složenkou nebo do 14 dnů v Dopravním podniku. Jestliže žádné možnosti nevyužije, nereaguje na předžalobní výzvu a doufá roky, že to vyšumí, tak si pořádnou přirážku zaslouží. To že někdo o svém dluhu nevěděl a přišel kvůli tomu o byt, jsou báchorky. Pořád se zapomíná, že exekutoři jsou poslední instance, kdy všechny snahy o zaplacení selhaly.
Stitek "Knizeci rady"
http://respekt.ihned.cz/c1-53146160-ukradena-identita
„Nikdy jsem se nedozvěděl, že mám přijít k soudu. Najít mě ale nebylo těžké, adresu jsem řádně nahlásil do registrů, a jiné úřady mě proto dokázaly zkontaktovat rychle a bez potíží,“ říká Koptiš. „Proč to nedokázal soud na Praze 7, nechápu.“
Ono je to tezsi,
samozrejme je nutne donutit dluznika splacet + prirazku. Dnes nevidim ani problem s exekutory a jejich pravy, ale
spis s prirazkou u nich + okolo sporu. 300% z 10k vs 100k je zatracene velky rozdil, pri prumerne mzde...
Ale v prnicipu plati - lidi neblbnete, kupujte si na to co mate, nebo setrete!
naší společnosti vidím v tom, jak se všeobecně snaží dělat s dlužníka obět' a z exekutora a těch co se domáhají svych peněz pachatele. Citim v tom i masírování medii.
Život na dluh je normální a dluhy se přece neplatí. Jak to bylo dřív , před 20,40,80 lety? Jak se společnost dívala na dlužníka? Taky ho litovali?
Určitě se ale musí něco udělat s výšší odměn exekutorům, myslím že jsou dost vysoké. Ale i přes toto všechno je dobře že soukromy ěxekutor je. Nebo zavedeme exekutora státního "zadarmo"? Bude to 3x dražší a zaplatí to ostaní.
Dnešní doba, kdy se záměrně půjčuje lidem, kteří nemohou splatit – to je spekulace věřitele, kterou já osobně bych nepodporoval ani chvíli.
Pokud někdo evidentně půjčuje někomu, kdo nesplatí, protože ho nezajímá ani tak splacení dluhu, jako různé penále, odměny exekutora, zabavený majetek, atd. – kdybych měl možnost bych zakázal řešit policí a soudy.
Věřitelé zde spekulují na úplně něco jiného, než je splacení dluhu, a společnosti by nesmírně prospělo, kdyby to přestal stát podporovat.
K tomu věřitelé často záměrně neupozorňují dlužníka na svůj dluh, protože nemají zájem ani v nejmenším o splacení dluhu.
Mě by jen zajímalo, jaké příplatky získá ten, kdo si postaví pekárnu na 1000 rohlíků denně, které se neprodají. Také mu špatný podnikatelský plán vymůže nějaký exekutor?
Půjčování peněz je podnikání jako každé jiné. Má mít i svá rizika, a při špatných spekulacích by měl věřitel prodělat.
Situace, kdy věřitel může jít do obrovského rizika, protože stát, exekutoři i další udělají i nemožné, aby na tom vydělal – je společensky nebezpečný. Riziko, kdy se privatizují zisky a socializují náklady na zajištění investice vede jen k tomu, že se věřitelé chovají čím dále nerozumněji a nebezpečněji.
nesmírně výživná diskuse k článku.... odhalující míru právního vědomí ve společnosti na straně jedné a úroveň zákonů na strane druhé. Dívám se na to z pohledu reality, ve které žiji a tu první stranu nepochopím asi nikdy. Musí mít plazmu, mobil aspoň za 10000,- a auto na leasing. K tomu hypotéku na byt a rozpočet tak napnutý, že stačí měsíční pracovní neschopnost a stávají se snadnou kořistí exekutora. Pracuji jako mistr ve firmě,kde mají zaměstnanci příjem cca 20 - 23 tisíc "čistého" v pravidelném termínu, bez zpoždění vyplácené mzdy.... každý měsíc mám 3 -6 telefonátů z GE či jiné banky nebo třeba Home creditu, kdy chtějí mluvit s některým z pracovníků, protože nesplácí - do smlouvy uvedli jako kontakt na zaměstnavatele mé služební číslo - s tím nemám problém. S čím mám problém je to, že jsou lidé, kteří dokáží na svůj plat nabrat tolik závazků a půjček, že dosahují 60 - 70% výše tohoto platu. Pak zaplatí ještě SIPO a nezbývá jim nic. Jen plat manželky či partnerky. Vzhledem k tomu, že jsem zaměstnavatelem pověřen vést osvětu v těchto záležitostech (počet exekucí na plat ve firmě dosáhl v poslední době 30% z celkového počtu zaměstnanců) a jako ten, kdo zaměstnancům počítá hodiny a má přehled o výši platu jsem znechucen...jak mám vysvětlit někomu, kdo si koupil loni nový mobil za 12000,- na splátky, ještě ho nesplatil a už si koupil druhý za +/- stejnou cenu a zase na splátky, že ho nepotřebuje, když jeho argument je, že na kuřárně by s chlapama nevydržel, kdyby vypadal jak socka...že ojetá 4 roky stará Audi A6 na leasing je prostě blbost a nějaká škodovka by mu stačila (odpověď je, že není žádný lůzr a "do fábky si nesednu bo nejsu p..a"). Pak lehce člověk dospěje k názoru, že s těmito "oběťmi" není potřeba mít slitování.
Druhá strana je pak systém, který umožňuje na 100-korunové dluhy generovat náklady na vymáhání se ziskem v řádech stovek%.....Ovšem stále platí, že si beru jen takové závazky, na které stačím. Při úrovni finanční gramotnosti populace ale budou mít exekutoři žně ještě řadu let...
+1
Vidím to stejně, moc pěkný komentář, škoda, že zde nelze hlasovat.
Občas se prohrabuji insolvenčním rejstříkem a když tam vidím, na co všechno si lidi napůjčovali, tak nevím, jestli se smát, nebo plakat nad naší společností. Vtipné je, že ten člověk je schopný i podepsat čestné prohlášení, že nemá žádné dluhy, aby dostal další půjčku, přitom na krku má exekutory za spotřebáky na plazmy a mobily, jak píšete výše. Lidi lžou sami sobě, myslí si, že to splatí, ale nesplatí...
Já bych půjčovat nechtěl, protože 90 % lidí, co si půjčuje, jsou podobní prolhaní lůzři a podvodníci.
Nevím, na co jsi přišel při prohrabování insolvenčním rejstříkem... Já tam vidím jen statisíce dluhů, a jediný majetek je TV, mobil, lednice, mikrovlnka, notně ojeté auto, a tu a tam ještě domácí kino.
A vždycky mne napadne, proč se ten zhovadilý bolševický soudce povolující oddlužení, absolvent VUMLu, nezeptá, kam tedy vlastně ty statisíce z půjček přišly.
Protože exekutoři a insolvenční správci nejsou důslední (to by museli najmout a zaplatit detektivní kancelář...). Stačilo by obepsat velké eshopy, PPL, Českou poštu... (k čemuž mají exekutor i ins. správce zákonné oprávnění) a vyžádat si objednávky a faktury dlužníka. Pak by získali důkaz, že ta plazma, o které dlužník tvrdí, že patří sousedovi a že si ji zrovna dneska půjčil, patří opravdu dlužníkovi.
Vymáhat dluhy je titěrná a detektivní práce, samozřejmě u malých dluhů, kdy starou ledničku prodám za 200 Kč, to nemá smysl.
Děkujeme panovi kalion za ukázku, jak to vypadá, když někdo píše o něčem o čem nemá tušení.
1) Je přesně definováno kdo a jak spolupracuje s exekutory. A obeslání e-shopů, aby jim vyjeli, co si dlužník koupit, tak to je fakt úlet.
2) Pokud exekutor přikročí k exekuci bytu dlužníka a najde v bytě dlužníka drahou televizi, tak ji oblepí a pravděpodobně rovnou odveze.
Sám od sebe nebude exekutor vůbec zjišťovat, kdo je skutečný vlastník televize, proč by to dělal? A někteří exekutoři praktikují i tzv. aktivní nezájem o vlastníka. Tedy když mu předložíte doklad, že věc je někoho jiného, tak reaguje tím, že tomu dokladu něco chybí, případně on není oprávněn posuzovat pravost toho dokladu, případně ten doklad vůbec nevidí, protože se vždy otočí na druhou stranu.
A je na skutečném majiteli, jestli tu věc zpět vyhraje v loterii zvané vylučovací žaloba, nebo jestli o ni přišel.
3)Vymáhat dluhy není vůbec detektivní práce a málokdy je titěrná. To jsou promile případů, kdy je nějaký milionář, co má něco ulito v cizině a nikdo neví kde.
Vymáhání dluhů inkasními společnostmi je spíše administrativa a někdy nátlak za hranici slušného vkusu. A vymáhání dluhů exekutory je opět hlavně administrativa.
Protože ty větší inkasní agentury (tj. ty co jsou v AIA) vymáhají buď dluhy firem nebo spotřebitelů, pohledávky vůči živnostníkům odmítají, neboť je jasné, že z nich nikdo nic nedostane. Poslední dva roky je trend zakládat si firmy v Anglii a dlužník je prakticky krytý...
Podvodníků rozhodně není promile, EK nedávno zveřejnila, kolik dlužníků si napsalo trvalý pobyt na ohlašovny obecních úřadů a je to cca 1/3 všech povinných.
Doporučuji vám ke studiu §33 ex.ř., kde máte vyjmenováno, kdo je povinen poskytovat součinnost exekutorovi, možná budete překvapen.
Bohužel z vaší nestrukturované odpovědi není zřejmé, co je reakce na co.
Podvodníků vůči kterým se používá detektivní práce jsou opravdu promile. To je moje reakce na vaše tvrzení, že vymáhání dluhů je detektivní práce. Není. V drtivé většině případů vůbec není. Detektivní práce se používá při hledání opravdu velkého majetku - a to jsou přesně ty promile z celkového počtu vymáhaných dluhů.
To, že má hodně lidí i dlužníků trvalý pobyt na obecním úřadě má mnoho příčin. Je rozhodně nesmysl se tvářit, že to jsou šmahem podvodníci snažící se ukrýt majetek.
Exekutor má právo na součinnost od dopravců a zasilatelů - ale to se týká zásilek, kde je podezření, že přes ně povinný odeslal ukrýt nějaký majetek před exekucí. Že by měl e-shop povinnost poslat exekutorovi seznam všeho zboží, co v minulosti odeslal na adresu povinného - to je fakt úlet. A nejenom proto, že e-shop (většinou) není ani zasilatel ani přepravce.
Ovšem je pravda, že exekutoři jsou velmi kreativní v ohýbání zákonů - a v zásadě jim v tom nikdo nebrání, takže chtít mohou cokoliv.
Kam přišly statisíce z půjček? Do hovadin. Před několika lety se na mne obrátila paní s prosbou o pomoc. Byla zadlužená až po uši. Začalo to tak, že dcerunce, čerstvě dovršivší 18 let, se nelíbilo, že ji rodiče drží zkrátka. To ona je přece jiný kádr, nevaž se, odvaž se, ona přece umí hospodařit lépe než její zaprdění rodiče, že? Takže se odstěhovala do bytu po babičce a roztočila kola. Tu si koupila luxusní kabelku, tu luxusní kosmetiku, tu báječné botky, co byly v té úchvatné reklamě. Když nestačily vlastní zdroje, sáhla po úvěrech a pořád se nevázala a odvazovala. Asi za tři roky byla zadlužená tak, že už jí nepůjčil ani Provident. I musela s pravdou ven. Řekla to matce, protože táta by ji zabil. Matce se zželelo pitomoučkého telátka a část dluhů převzala na sebe. Jenže dívence rychle otrnulo, zase se našly firmy, co jí půjčí, a kolotoč začal znovu, až zadlužila i matku. Dost krvavě, protože obě dohromady měly v té době dluhy už kolem 800.000,- Kč. A podotýkám, že ne u bank na rozumný úrok, ale od úvěrových společností, občas na nějakých 7- a více p.a. V této situaci měli rodiče odkupovat družstevní byt, za nějakých 120.000,- Kč. Matka ale nemohla být spoludlužník, byla zadlužená až po uši, takže se o všem dozvěděl i otec. Dopadlo to tak, že rodiče byt odkoupili, ale šel okamžitě na splátky dluhů. Tím pádem neměli rodiče kde bydlet. Otec se nakonec odstěhoval ke svým rodičům, matka taky ke svým rodičům a dcerunka v závěru přišla i o byt po babičce. Lehkovážně rozbila rodinu rodičů a prošustrovala dva byty. Za pitomosti. Stačí jako ilustrace toho, kam se milé penízky poděly? Jo, a dcerunka pracovala v call-centru s platem kolem 11.000,- Kč brutto, matka o práci přišla a pracovala na různých brigádách.
Oprava: ty úroky byly ne na 7, ale 70 a více % p.a.
A ještě dodatek: když přišel exekutor, tak luxusní kosmetika byla vpodstatě neprodejná, luxusní kabelku prodá za pár šušňů, stejně tak oblečení. Jediné, co mělo nějakou cenu, byly právě ty byty. A co jsem mluvila s exekutorem, tak jim se do prodeje movitostí ani moc nechce. Je to moc práce s minimálním výtěžkem, který pokryje sotva náklady.
O tom se v CR nesmi psat, kdyz uz se podarilo lidem vnutit predstavu, ze vsechna ta zverstva co se tu pachaji jsou "normalni" a i ve svete zcela bezna.
Teprve az kdyz to prekroci unosnou hranici, jako napriklad zdejsi trvale predrazene a nekvalitni potraviny (a dalsi zbozi), kde zejmena v pohranici jiz vsichni nakupuji skoro deset let radeji v zahranici, tak se o tom tedy obcas neco utrousi (ale to az posledni dva roky, kdyz uz to vedel snad kazdy).
Zjistit si objektivni informace musite sam. Coz ovsem pozbyva smyslu, kdyz vetsina bude nadale zit v bludu, ze to co se tu odehrava je snad vsude take bezne. Par clanku srovnavajici napriklad odmeny exekutoru v CR a Nemecku jiz vyslo, bez vetsi odezvy.
Obsah článku je holý nesmysl, mé zkušenosti s danou společností (rozuměj s exekutorským úřadem Přerov, soudní exekutor JUDr. Tomáš Vrána) jsou zcela opačné. Obsah slov jako je citlivost, lidskost, morálka či charakter jedincům zaměstnaných a spolupracujících s danou společností je zcela cizí.
Paní jež je v důchodu a užívala léky vrazily do bytu, vybílili a uzamčely ho, následně prostřednictvím fízlů odmítaly předat této paní klíče od bytu, načež musela být převezena do nemocnice, neboť neměla přístup k lékům a svým osobním potřebám. Po otevření bytu bylo zjištěno, že zde dokonce ukradli hotovost ve výši 150.000,- Kč - vykonavatelem byl nějaký Baďura. Dva a půl roku zadržovaly její věci ve skladu, který je nepojištěný (resp. věci v daném skladu nejsou pojištěny pro případ krádeže či jiné nenadálé události). Následně po pravomocném rozhodnutí o vyloučení věcí - tyto odmítaly této paní vrátit a vrátili je povinnému.
Na závěr lze jenom říci, že úřad dohledu stejně jako Vrána a spol. jsou toho přesvědčení, že 27.12. a 28.12. jsou státní svátky (idiot Mgr. Hampl z exekutorské komory k tomu ještě dodává státní svátky vánoční)- vše písemně!!!; na výzvu věřitele reaguje Vrána výzvou, na platební příkaz platebním příkazem, doklady které se tomuto úřadu nehodí do krámu, prostě do spisu nezařadí resp. tvrdí, že je nevystavil, předjímá výroky soudu - především výroky svých pohunků u okresního soudu v Přerově atp. - na veškeré své tvrzení mám písemné důkazy, případně svědecké výpovědi jeho vlastních zaměstnanců a to před soudem!!
Člověk by se nad vašim článkem pomalu rozplakal! Tak tendenčně zkreslený „oficiální" článek jsem ještě nečetl. Pokud je pravda, co jste psali, měli byste se zúčastňovat každé exekuce. Aspoň byste těm hyenám zabránili dělat zvěrstva. Podle mého nejlepšího přesvědčení by bylo je všechny poslat k čertu - a to doslova!