Hlavní navigace

Názor k článku DUEL: Inkasní agentury nejednají fér, říká právník od já - Ty jsi, Jarmilko, opravdu jednoduchá, hloupá baba. "Základem dnešního...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 11. 2012 21:34

  (neregistrovaný) 213.195.215.---

  Ty jsi, Jarmilko, opravdu jednoduchá, hloupá baba.

  "Základem dnešního tristního stavu je především fakt, že už napsat dopis dlužníkovi..."
  Základem tristního stavu je, že lidem jsou jejich povinnosti a závazky naprosto u prdele. Dokonce je většina lidí taková, že ačkoli mají na řešení své situace docela dost času, tak neřeší vůbec nic, pěkně si počkají, jak to samo dopadne.

  Pracovně se pohybuju i v nebankovním sektoru a je to fakt žrádlo. Třeba aktuální případ konsolidace. Už půl roku ta baba dostává dopisy od věřitelů a vůbec, ale vůbec nic nepodniká pro to, aby splnila, co po ní chtějí. Zkrátka je to taková Jarmilka (jednoduchá, hloupá), takže než by se začala zajímat, jak dluhy zaplatit, tak radši nedělá nic, raději si sedne s cigárem na lavičku a v dražbě přijde o barák. Pochopitelně že má ta ženská propadlou občanku, a to tak že už skoro rok.

  Vůbec ty konsolidace... Volají mi lidi, a když se jich zeptám, jestli v minulosti něco nezaplatili, tak se vyjadřují stylem, že jasně, že to je přece normální. Pochopitelně, že dluhy neřeší včas, čekají na nějaký boží zásah, typické je to hlavně pro zaměstnance, kteří asi předpokládají, že se jim náhodou zvýší příjem a oni dluhy doplatí.

  Samozřejmě, že existují nepoctiví věřitelé a jejich spolupracovníci (ostatně jako nepoctiví dlužníci - proč má třeba Profi Credit rpsn i 99 %? no zjevně proto, že je procento nesplácených půjček vysoké), nicméně zatím nikdo veřejně neřekl, to co já. Prostě většina lidí je hloupá, s intelektem na hranici mentální retardace, tráví hodiny na přiblblém Fuckbooku, ale neumí si vyhledat informace o věřitelích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).