Hlavní navigace

Názory k článku DUEL: Inkasní agentury nejednají fér, říká právník

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 11. 2012 11:06

  ElPresidente

  Vážený pán Lazarevič, v článku som nikde nevidel komentár právnika, že inkasní agentury nejednají fér. Naopak, Váš nadpis nie je fér voči inkasným agentúram a ani voči dlžníkom, ktorým práve mimosúdna dohoda s inkasnými agentúrami zachránila desiatky tisíc korún a zachránila ich od exekúcií a zbytočnej straty majetku.

 • 2. 11. 2012 15:32

  bez přezdívky

  Proč se zastávat stále věřitelů, když někomu půjčují je to jenom jejich problém a důvěra v dlužníka, jediný důvod proč půjčují je jenom bezpracný zisk ať tedy nepůjčují a peníze si naloží do lihu.Jenom zneužívají nezodpovědnosti lidí.

 • 4. 11. 2012 14:12

  Pavel (neregistrovaný) ---.232.broadband17.iol.cz

  Jenže ne všechny dluhy vzniknou z půjčky. Co třeba pokuty, náhrada způsobené škody, úhrada nákladů na léčení úrazu způsobeného vlastní blbostí, atd. A takhle vzniká většina dluhů.

 • 3. 11. 2012 12:01

  jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

  Článek je jen hromada kydů a nesmyslných řečí. Základem dnešního tristního stavu je především fakt, že už napsat dopis dlužníkovi, že mi dluží několik desetikorun, je v tomto bezprávném státě nadstandard. Takže o tom, že náhodou někomu něco dlužím (a nemusím o tom ani vědět), se dozvím až v okamžiku, kdy mi přijde dopis od advokáta. Podobné praktiky já osobně považuju za hyenismus. Prostě ve státě už není co rozkrást, tak se krade pomocí advokátů a exekutorů, tím se tisíce lidí častokrát ne vlastní vinou dostávají do problémů. Bože, kdy už tu budeme mít ten právní stát? Proč se třeba dostane do problémů dědic, který zdědí majetek, ale nemůže s ním třeba několik let disponovat a platit příslušné poplatky, protože nebylo ukončeno dědické řízení, načež po jeho skončení přijde o majetek v dražbě? Proč se dostane do problémů člověk kvůli nezaplacené třicetikoruně u doktora, když s jedním problémem byl u tří doktorů a všichni natáhli ruku po třicetikoruně? Poplatek měl být původně regulační, tak proč ho proboha platí ten, kdo si zláme ruku v neděli, ve výši 90,- Kč, protože to nebylo ve všední den mezi 8-14 hodinou, a on musel v neděli na pohotovost? Copak se v tomhle bordelu dá normálně žít?

 • 3. 11. 2012 21:34

  (neregistrovaný) 213.195.215.---

  Ty jsi, Jarmilko, opravdu jednoduchá, hloupá baba.

  "Základem dnešního tristního stavu je především fakt, že už napsat dopis dlužníkovi..."
  Základem tristního stavu je, že lidem jsou jejich povinnosti a závazky naprosto u prdele. Dokonce je většina lidí taková, že ačkoli mají na řešení své situace docela dost času, tak neřeší vůbec nic, pěkně si počkají, jak to samo dopadne.

  Pracovně se pohybuju i v nebankovním sektoru a je to fakt žrádlo. Třeba aktuální případ konsolidace. Už půl roku ta baba dostává dopisy od věřitelů a vůbec, ale vůbec nic nepodniká pro to, aby splnila, co po ní chtějí. Zkrátka je to taková Jarmilka (jednoduchá, hloupá), takže než by se začala zajímat, jak dluhy zaplatit, tak radši nedělá nic, raději si sedne s cigárem na lavičku a v dražbě přijde o barák. Pochopitelně že má ta ženská propadlou občanku, a to tak že už skoro rok.

  Vůbec ty konsolidace... Volají mi lidi, a když se jich zeptám, jestli v minulosti něco nezaplatili, tak se vyjadřují stylem, že jasně, že to je přece normální. Pochopitelně, že dluhy neřeší včas, čekají na nějaký boží zásah, typické je to hlavně pro zaměstnance, kteří asi předpokládají, že se jim náhodou zvýší příjem a oni dluhy doplatí.

  Samozřejmě, že existují nepoctiví věřitelé a jejich spolupracovníci (ostatně jako nepoctiví dlužníci - proč má třeba Profi Credit rpsn i 99 %? no zjevně proto, že je procento nesplácených půjček vysoké), nicméně zatím nikdo veřejně neřekl, to co já. Prostě většina lidí je hloupá, s intelektem na hranici mentální retardace, tráví hodiny na přiblblém Fuckbooku, ale neumí si vyhledat informace o věřitelích.

 • 5. 11. 2012 22:46

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Pane já, Vy jste takový jednouchý, hloupý člověk, navíc ještě hulvát.

  Jinak názorově v tomto případě plně souhlasím s Jarmilou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).