Hlavní navigace

Názory k článku Důchodová reforma – ďábel se skrývá v detailu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 6. 2014 5:23

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  "...v nejčtenějším českém seriózním deníku MF Dnes..."

  Zde jsem přestal číst. Co je na MF Dnes (a vůbec libovolném českém zpravodajském serveru) seriózního? Články jsou mnohdy psány tak, že jejich objednávka z nich přímo číší. A pokud chcete propagovat nějaký produkt, stačí být jednatel firmy, zavolat si do redakce a sjednat si schůzku - je to pouze otázka peněz.

  Ještě pěkněji je to vidět na Novinkách a "jejich" "články" (ano, obojí uvozovky) o pojištění - všechno je potřeba pojistit, úplně všechno... Pojišťovnám nacpat co nejvíce peněz, jediná zpráva oněch "článků." Samozřejmě ideálně ty peníze nacpat do pojišťovny, která dělala ten či onen "průzkum."

 • 30. 6. 2014 9:57

  Honza (neregistrovaný) ---.host.praha1.net

  "systém málem kolaboval – např. absolutní nedostatek mateřských školek"

  Co je tohle za blbost? To, že někomu nevezmou dítě ve 2 a půl letech do dotované obecní školky, je jedině dobře. Když ho nevezmou ve 3 a půl letech, je to už trochu tlačenice, ale pořád ok. Když ho nevezmou v 4 a půl, tak je to nedostatek (ale ani zdaleka ne absolutní), když ani v 5 a půl, tak je to nedostatek velký a když v 5 a půl ani do dotované ani do soukromé, tak teprve potom bych dejme tomu připouštěl, že je absolutní nedostatek školek. Ale tohle přece u nás není a nebylo ani zdaleka.

 • 30. 6. 2014 18:00

  Agent Bureš

  Ve dvou a půl letech dítě nevezmou ne kvůli nedostatečné kapacitě, ale kvůli tomu, že věková hranice většiny (ne-li všech) školek jsou tři roky. Že tam někdo protlačí mladší dítě (přes známé nebo díky sponzorskému daru) je věc jiná.

  Dítě umístěné do školy ve třech a půl letech pro většinu žen znamená být doma 6 měsíců bez jakéhokoliv příjmu a pro některé to znamená i vyhazov z práce (případný soud by měly vyhrát, každému se ale nechce soudit s bývalým zaměstnavatelem).

  Vám to asi přijde v pohodě, troufám si ale tvrdit, že většině to v pohodě nepřijde (zvlášť když jsou po třech letech pobírání almužny v podobě rodičovského příspěvku téměř na mizině).

  Kdyby vzali všechny děti nejpozději ve třech a půl letech, tak uznávám, že by to ještě šlo. Realita je ale bohužel jiná.

  Nedivím se mnoha lidem, že zůstanou u jednoho dítěte. Být několik let na rodičovském příspěvku a ještě s výhledem na placení soukromé školky, to podle mě hodně lidí přesvědčí. Samozřejmě kdo chce dvě děti (nebo víc) za jakýchkoliv okolností, toho asi ani tohle nezlomí:)

 • 30. 6. 2014 10:28

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  To, co si autor šlehnul, byla asi velká síla.
  Cituji: ... romská populace nezadržitelně stárne... Skutečně? A kolik odvedla do důchodového nebo sociálního systému, odkud tak přebohatě čerpá? A nejenom z těchto systémů, ale i na dotacích pro různé začleňovací agentury? Jaký je výsledek tohoto začleňování? Byznys s předraženými ubytovnami? Zdemolované byty, zralé na demolici?

  Dále: kde vzal autor "absolutní nedostatek školek"? Kdyby se v tomto státě občas myslelo a stát se snažil daňovými a jinými úpravami o rozumné rozvrstvení firem po celém státě, nejen v prstenci velkých měst (hlavně Praha, ale i Brno, možná ještě bývalá krajská města), nesestěhovávali by se lidi tolik do těchto velkých měst a jejich okolí, byli by rozvrstveni po celém státě, na venkově by se nerušily školy a školky, které pak v okolí velkých měst zákonitě chybí. Kde autor žije? Pokud do 30 km od Prahy, tak není divu, že si stěžuje na nedostatek školek. Protože ve větší vzdálenosti od Prahy je míst ve školkách relativně dost a do školky berou i tříleťáky, jejichž matka je na mateřské s dalším dítětem.

 • 30. 6. 2014 17:44

  Agent Bureš

  Divím se, že podobně hloupý nápad nedostali naši politici. Slušně by jim to sypalo. Každý, kdo by donesl dostatečně nacpanou obálku, by dostal daňovou úlevu, která by se snadno zdůvodnila tím, že se jedná o podporu nezaměstnanosti v určitém místě.

  Mimochodem - jeden z velkých dotačních programů od EU je možné čerpat všude kromě Prahy.

  Výsledek ale známe. Je daný mimo jiné tím, že firma nepůjde podnikat tam, kde nesežene dostatek kvalifikovaných pracovníků. Kdysi chtěl jistý operátor vybudovat call centrum na malém městě (aby ušetřili za mzdy) a zjistili, že ani do tohoto blbince neseženou dostatek schopným lidí. Kvalifikovaným a schopným lidem se naopak nechce stěhovat do Horní Dolní, kde bude jeden zaměstnavatel s daňovými prázdninami a po jejich skončení se zase stěhovat jinam. Aby to alespoň částečně fungovalo, musel by stát navíc ještě finančně motivovat zaměstnance ke stěhování. A to už by asi bylo jednodušší a levnější zadotovat víc školek, ne?

  Hlavní výhodou pro zaměstnavatele je to, že jsou lokality, kde mohou nabídnout třeba i poloviční mzdu oproti Praze. Ani to ale většinu firem neláká. Kromě nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců mě napadá ještě několik dalších důvodů, proč tomu tak je.

 • 30. 6. 2014 13:56

  Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

  Příjde Singr a devalvuje a devalvuje, pak příjde další sígr a vymění to 1:30 za euro, jehož dnešní hodnotu v zahraničí tak odhaduji na 10 kč za euro, tedy 1 Kčs z dob socialismu. Doporučuji do 55 let platit jen průběžný systém a posledních 10 let do důchodu intenzivněji šetřit a ne cpát do dospělých dětí.
  Je to smutné ale 25 po sametu většině lidí životní úroveň stagnovala a stagnuje a to že máme cca 25 tis. miliardářů a dolarových milionářů a cca 800 tis. nezaměstnaných + 460 tis. předčasných důchodců s krácenými důchody, to tedy skutečně není vůbec žádná sláva. Už se tak můžeme srovnávat jen s Balkánskými zeměmi a Tureckem, zatím co zbytek se přibližuje vyspělé Evropě.

 • 1. 7. 2014 10:37

  Dolphi (neregistrovaný) 131.207.242.---

  Mám to podobně a absolutně s tím souhlasím. Vlastní nezadlužené bydlení, žádná hypotéka a půjčky. Nyní to nemá cenu díky "Sííígrovi" a spol plus euro o kterém se spekuluje. Opravdu zbytečné šetřit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).