je pro mnohé nezaopatřené důchodce zoufale málo a určitě si moc klidné (natož pak aktivně prožité stáří) neužijí - nájmy, energie, poplatky za kdeco. Jenomže ani za komunismu neměli moji prarodiče na růžích ustláno. Těch pár stovek bylo jako dnes pár tisícovek. Vyčítat se nic nedá ani dnešním důchodcům (neprivilegovaní se potáceli v komunismu od výplaty k výplatě), ale ani systému. Ten se především musí razantně změnit a musí se změnit také výchova ke stáří. Koho by ve třiceti napadlo, že jednou bude mít opravdu problém.
Nechci tady rozvíjet nějaké sociální úvahy, ale pro začátek je ve zdanění opravdu rozdíl v tom, zda někdo tátovi daruje bazén s protiproudem do jeho vily v Praze na Ořechovce a někdo přispívá na základní potraviny.
Vy to fakt myslíte vážně? Jak by se kontrolovalo, na co ti rodiče peníze od synka použijí? A proč já bych nebyl daňově zvýhodněn jen proto, že moji rodiče jsou skromní a vyjdou s málem a nic po mně nechtějí?
Já si myslím, že by to tak obtížné nebylo. A konec konců, nemyslím si, že prachatí rodiče touží, aby jim ještě prachatější synek předal s nějakým odpisem dejme tomu 50 tisíc ročně. A když po tom budou toužit - proč ne. Ať to klidně dostanou. Ale ať se proběhnou se souborem různých papírů, co se dnes na sociálce běžně předkládá.
Účel by byl prostý a vlastně rodinně velmi tradiční. Proč mám neustále odepisovat položky z daní pro různé spolky, když bych mohl bezprostředně přilepšit (mimo jiné) i rodičům.
Stále dokola, proč by měl být někdo daňově znevýdněn, protože jeho rodiče nepotřebují nebo nechtějí podporu od dětí, nebo že rodiče nemá? Dokážete si představit jak by to bylo administrativně náročné? Definovat kdo je nemajetný (čili trestat toho kdo nerozhazoval a spořil), ta podpora by asi byla nějak omezená (nebo ne?) a když je víc dětí, to by se to nějak sčítalo, musel by jste doložit, že to jsou vaši rodiče (a věřte není to tak jednoduché), musel by jste doložit, jakou podporu dostávají od jiných dětí nebo nedostávají, jak by jste to dokládal, čestným prohlášením rodičů, mohli by podporovaní rodiče podporovat i svoje rodiče a takových otázek vám vymyslím za hodinu sto.
On je problem definici majetný nemajetný. Já bydlím na maloměstě a mám kolem sebe desítky rodin co pobírají sociální dávky nebo dokonce podporu v nezaměstnanosti. A přitom žijí v domech za 2-3mil kč a vlastní několik hektarů poli, lesů někteří i stavební místa. Tzn. jsou dle majetku milionaři. Jejich příjem je minimální ale majetek se zůročuje ve stovkách tisíc ročně.
Je-li to otázka na mně, tak bych řekl, že jsou majetní (mají majetek). A to je právě to, že daňově zvýhodňovat děti, co podporují nemajetné rodiče, je podle mne hloupost. Ale Palmáč nám to jistě vysvětlí.
9.111 je velmi slusne. Moje zena bere jen o tisicovku vice, moji rodice oba stejne tak a to dokazali uzivit sebe, deti a jeste neco nasetrit. Nepochybuji o tom, ze duchodci a cesky narod si proste jen z principu stezuje a bude stezovat vzdy, at uz bude situace jakakoliv. CSSD uz davno mela zacit s duchodovou reformou, ted to zase k pomeru stran v parlamentu nejde. Tak snad za dalsi 4 (3) roky.
Vaši rodiče patřili za bolševika asi k ztěm vyvoleným, když většina z nás se pohybuje okolo průměru.Va svých 72 letech pobírám důchod o 13 Kč vyšší než je průměr. Vaše vychvalované důchody patří ktěm několika procentům, co nyní mají 10.000,- a více.