Vlákno názorů k článku Důchod 9.111 Kč měsíčně. Je to hodně, nebo málo? od anonym - myslím si, že celý systém odvádění pojištění z...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2007 18:34

    anonymní
    myslím si, že celý systém odvádění pojištění z mezd do balíku k rozdělení na důchody , je špatný. Ona je solidarita moc hezká věc, ale čeho je moc toho je moc. Jak k tomu třeba přjde člověk, který po celý produktivní věk odvádí pojištění a sotva odejde do důchodu, tak zemře? A další člověk může čerpat z důchod. systému třeba 40 let. Takže jedině souhlasím, že si každý člověk bude poměnou část sám spořit na důchod ( samozřejmě se musí ale snížit povinné odvody z mezd státu ),
  • 6. 9. 2007 8:16

    jezevec II. (neregistrovaný)
    Když si budete sám spořit na důchod a po roce čerpání důchodu exnete, tak fond vyplatí celý zbytek pozůstalým? A naopak, když byste mohl čerpat ještě 40 let, tak by vám fond vyplácel penzi třeba jenom 15 let, když jste si při sjednávání produktu ve svých 20ti letech sjednal právě tuto dobu?. A zbylých 25 let se budete pást? Svoji budoucnost těžko odhadnete ...

    Osobně si myslím, že za přičinění modré totality kategorie důchodců brzy vymizí. Pokud se dívám na smuteční oznámení v našem městě, tak umírají ti, co zažili válku, a pak lidi mezi 60 - 70. Mezitím nic. A pokud se dnes podíváte, jaké pracovní podmínky tu modrá totalita zavádí a ještě chce zavést, tak kromě politiků a některých dalších vyvolených nemůže tuto dobu nikdo ve zdraví přežít. A to nemluvím o chemicko-potravinářském průmyslu. Nebudu zdůrazňovat, že dnes řada výrobků je nastavována chemickými nahrážkami, tzv. "éčky". Kdo bude chtít rýpat, že i v minulosti se éčka používala, tak za socialismu nebyl na dovoz takových sraček dostatek tzv. devizových prostředků (koruna nebyla volně směnitelná s cizí měnou) a proto se nepoužívaly. Platily rovněž přísnější hygienické a zdravotní normy, které byly po převratu pod nátlakem silných lobistických zahraničních řetězců zrušeny, a tak není divu, že po konzumaci "špekáčků" za 39 a slovenského točeného za 29 vychcípáme brzy na raka.

    Celý problém ve financování chodu domácnosti jak důchodců, tak i pracujících bude v tom, že civilizovaný svět pobírá 4 - 5x vyšší peníze, ceny jsou už skoro vyrovnány, mnohdy jsou u nás dokonce vyšší než ve světě. Pak se může tvrdit, že v cizině berou důchodci 50 % výdělku z výdělku produktivního občana, ale těch 50 % představuje daleko více než je u nás běžný výdělek produktivního občana. Vidím to - bydlím na hranicích - jak si němečtí důchodci užívají u nás - nažerou se, ožerou se, pohostí půl lokálu a nechají se odvézt domů taxíkem.
  • 6. 9. 2007 10:41

    Tučňák :D (neregistrovaný)
    1)
    Při důchodovém pojištění si můžete vybrat formu výplaty buď si zvolite průběžný systém nebo přímou výplatu naspořených penez. Či dokonce si zvolit nějaký poměr mezi systémy. Tzn.člověk nemusí o naspořenou částku přijít při předčasném úmrtí.

    2) Ano za komunistů nebylo potřba používat ečka (konzervanty) jelikož byly drahé pro již tak dotované jídlo a jelikož jídla bylo málo tak se ve skladech moc neohřálo a naše jídlo nebylo na vývoz tzn. že nemuselo snášet transport přes půl evropy jak je tomu dnes.

    3)Ceny jsou vyrovnané protože funguje logický systém nabídky a potávky kdyby to zboží nikdo nekupoval tak drahé jistě nebude.

    PS:
    Podstatná část čechů trpí nadváhou a máme velkou spotřebu alkoholu na osobu rozhodně takhle nevypadá chudoba.
  • 6. 9. 2007 11:32

    anonymní
    to je pravda. že svoje budoucnost dožití se dá těžko odhadnout. Ale rozhodně by bylo spravedlivější, kdyby měl každý důchodce garantováno státem stejnou výši minima důchodu ( ale to má každy jinou představu o tom co to minimum vlastně je ) klidně do 100let. Státu stejně odvedeme na pojištění mnohonásobně více než sami odčerpáme coby důchodci., takže solidarita by byla dostatečná.
    Ale jestliže coby důchodce budu chtít dát něco vnoučatům, nebo cestovat po světě, nebo si jen tak prostě žít na úrovni, tak holt na to musím myslet již dříve a sám si během aktivního života vytvořit dostatečnou rezervu. Něco jiného je, když by člověk onemocněl nebo je nemocný, To by zase měl mít veškerou péči zadarmo a garantovanou státem. Takže důchodová reforma ANO, zdravotní , tak jak to předvádí Julínek NE
  • 6. 9. 2007 14:51

    anonymní
    Jak má někdo "během aktivního života vytvořit dostatečnou rezervu", když mnoho lidí už nyní žije od výplaty k výplatě?

    /Pro Tučňáka výše:
    1) Nemohu si zvolit formu výplaty buď průběžný systém nebo přímou výplatu naspořených penez, když nevím, co bude za měsíc ... Jestli si zvolím přímou výplatu, tak až peníze utratím, co potom? A naopak: když si nechám peníze vyplácet průběžně, za měsíc zemřu, tak se někdo ze zbytku pěkně nakapsuje. Nevěřím, že všechno naspořené půjde do pozůstalosti. A pochybuji, že systém bude natolik solidární, že když mi bude vyplácet důchod třeba 10 let, že po těch 10ti letech budou mít snahu mi výplatu nějak ukončit, protože jsem jim už vybral dost, nechci odejít na onen svět a fondy nebudou moci hrabat tak, jak by si přály.
    2) nepamatuji si, že bychom za socialismu trpěli hladem a že nebylo co jíst. Naopak, spousta dobrých věcí se vyvážela do celého světa tak, že naši lidé se k těmto výrobkům ani nedostali. Ale rozhodně bylo lepší jíst čerstvé jídlo, které se ve skladech moc neohřálo, než "zaručeně čerstvé" s minimální trvanlivostí 1/2 roku.
    3) Ceny zboží jsou velmi deformované a nutí lidi kupovat nekvalitní věci, protože na dražší nemají. Viz "špekáčky" za 39 a slovenský točený za 29. Určitě bych si raději koupil uvedené zboží z masa a špeku, bez "éček". Bohužel, nikde nemám záruku, že špekáčky za 89 a slovenský točený za 99 nebude plný rakoviny - přísné socialistické normy byly v rámci protikomunistické euforie bezhlavě, zbytečně zrušeny.

    Že podstatná část Čechů trpí nadváhou, je výsledkem špatné ekonomické situace. Pokud lidi budou mít dostatek financí na stavebně, penzijně spořit, na vzdělání dětí, na pořízení bydlení a na náklady s tím spojené, na pořízení a provoz nového auta, na placení zdravotnictví atd atd., nebudou muset jíst levné "potraviny" z náhražek a budou moci jíst opravdu zdravě (kilo ryby za 400, kilo papriky za 100, cereální houska místo za 1,50 za 4, šunka za 200, mléko za 15 - jen si to napočítejte, co stojí zdravě jíst ... - a to neuvádím ceny módních BIO výrobků). A že máme přehršel alkoholiků - podívejme se na bývalý Sovětský svaz (a nejen tam) - protože tam už lidi ztratili jakýkoliv pozitivní náhled na budoucnost, mají tam chudobu, tak aspoň utápí žal v alkoholu. Ale i v ostatních zaostalých zemích řeší bezvýchodnou situaci obdobně - někde se k tomu ještě přidají drogy a prostituce. A jak se na takovéto státy, kde na jedné straně lidi nevědí, co roupama dělat a na druhé staně tlučou bídu, díváme? Rozhodně ne jako na vyspělé ...
  • 6. 9. 2007 17:59

    anonymní
    vytvoření rezervy na důchod během aktivního života lze. Přeci už nyní platíme odvody z mezd na social. pojištění. A tyto odvody jsou vypočítávány stále stejným procentem z hrubé mzdy. Takže kdyby se toto procento ( 8 procent co odvede zaměstanec a 26 proc.odvede zaměstnavatel ) upravilo tak, že ne všech 34 procent půjde do kasy státu, ale např. 5 procent půjde na osobní účet každého zaměstnance a zbylých( 3+26) třebas státu do společné kasy, aby byla zachována solidarita. Takto by přeci zaměstanec měl stále jstejný příjem, nic navíc by nespořil a přeci si spravedlivěji z výše svého platu mohl dělat rezervu na stáří.
  • 7. 9. 2007 7:53

    anonymní
    Osobí účet - kdo by ho spravoval? Banky za nekřesťanský poplatek? Nějaký jiný soukromý subjekt, který vám jej vytuneluje? Díky za takové modré jistoty.
  • 8. 9. 2007 0:21

    Pan D. (neregistrovaný)
    Drahý anonyme, jsi evidentně mimo mísu, tak raději mlč. Nejspíš jsi nikdy neslyšel o principu "osobních účtů" v penzijním systému a tudíž plácáš nesmysly. Jen pro rozšíření tvých chabých znalostí - osobní účty v systému penzijního zabezpečení nejsou ani modrá, ani růžová, ani zelená, ani rudá a ani černá "jistota", ale pouze jeden z několika existujících forem penzijních systémů.
  • 13. 9. 2007 22:12

    anonymní
    Princip osobních účtů ale nezaručí, že ten účet nějaký podnikavec nevytuneluje !!!! Asi nemáte tolik polistopadových zkušeností, pane d!
  • 6. 9. 2007 12:45

    anonymní
    Jen poznámka k těm penzijním fondům - evidentně tomu nerozumíte. Doba, po kterou si chci nechat vyplácet důchod z PF se sjednává při žádosti o výplatu a nikoliv při uzavírání smlouvy ve 20-ti (30-ti, 40-ti ....) letech.
    Ano, můžete si sjednat dobu určitou s dodatečnou výplatou nebo neurčitou nebo jednorázové vyrovnání, ale pořád se o tom s fondem budete bavit až v době, kdy budete mít nárok a chuť začít ty peníze vybírat.

    Vymlouvat se v konzumní společnosti, která se tvoří podle zákona poptávky na nekvalitní výroby, to je naprosto mimo mísu. Jo a ta opovrhovaná "éčka" jsou ve valné většině látky, které se v potravinářství používají už desítky let, jen je holt jednoduší to tam napsat podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 304/2004 Sb. než celým názvem.

    Je to sice hezké, že se srovnáváme s německými pracujícími a důchodci, ale dohnat 40-ti letý náskok, to ještě chvíli potrvá. Bohužel žijeme v politicky méně stabilním regionu, ale na druhou stranu stačilo, aby se naši předkové "upíchli" o 500 km dříve na východě a dneska jsme neřešili ani otázku důchodu ve výši 300 EUR. A než budeme pěkně pohodlně remcat, užírat se závistí a hledat viníky, že a proč se má někdo líp, bylo by lepší víc na sobě makat, aby se nás tyhle problémy netýkaly.
  • 25. 9. 2007 12:30

    anonymní
    Ta poptávka na nekvalitní výrobky je dána asi tím, že lidé neberou tolik, kolik by měli brát v souvislosti s výší životních nákladů. A pak také tím, že je dovoleno takové jedovaté výrobky vůbec vyrábět a prodávat. Některá (ale je jich málo) éčka jsou neškodná, většina jich je však rakovinotvorná nebo jinak zdraví nebezpečná. Za socialismu nebylo dostatek tzv. devizových prostředků na dovoz těchto sraček, proto se většina zboží dovážela na prodejny denně čerstvá, nikoliv s 1/2roční trvanĺivostí jako "zaručeně čerstvá". Navíc lidé z branže vám potvrdí, že za socialismu platily daleko přísnější normy než nyní, kdy zahraniční lobby protlačila u nás povolení užívat jedy, které tam u nich jsou kolikráte zakázány. No aspoň si pak budete moci připlatit 30 za recept na chemoterapeutika (max 3 balení na 1 recept) a 30 za 1 ozařovací kůru ...

    Jen tak pro informaci:
    Podezřelé přísady: E 125, 141, 150, 153, 171, 172, 175, 240, 241, 477
    Nebezpečné přísady: E 102, 110, 120, 122, 123, 124, 151. 4.
    Poškození střeva: E220, 221, 222, 223, 224.
    Poškození trávení: E338, 339, 340, 341, 450, 461, 463, 465, 466, zmrzlina E407
    Onemocnění pleti: E 230, 231, 232, 233, zničení B12: E 200
    Onemocnění cév: E 250, 251, 252, (především v uzeninách), cholesterin: E 320, 321.
    Citlivost nervů: E 311,312.
    Zamlčováno: E 330 je z nejnebezpečnějších (rakovinotvorná), je obsažena např. v "Schweppes-Citrón", hořčici, Mezzo-Mix, krabím masu, některých sýrech (Bondel-Kase), houbách v plechovkách, Atemgold.
    Rakovinotvorné přísady: E 131, 142, 210, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 239.
    Pozor: E 123 je silně rakovinotvorná, v USA a zemích bývalé SSSR zakázaná.
    Na Tyto přísady je třeba dávat pozor při nákupu následujících potravin:
    Mamba E 123/110!!!!
    Gumoví medvídci, Treets, Smarties, Harribo-Weingummi, Schokolinsen, Zott pudink se šlehačkou, IGLO - rybí prsty, Kraft Dorahn mit Creme Fraiche, Kraft Salami Streichkase, vanilkový pudink E 102, E 110. Hotové omáčky všeho druhu. Ke všem číselným kódům existují i více vypovídající slovní názvy - vše se dá vyhledat mimo jiné na netu.
    Když se podíváme na "oblíbené" Coca Coly a Papsi Coly - obsahují E 338 - česky kyselinu fosforečnou. Vyleptá vám pajšl a odvápní kosti. Kofola naštěstí tuhle kyselinu neobsahuje, nicméně snad ve všech nápojích jsou užívány konzervanty E 211 benzoan sodný, rovněž rakovinotvorný!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).