takový článek bych si rád přečetl, zejména pokud by obsahoval alespoň jediný odstavec.
jinak je to fakt nesmysl.
družstevní vlastnictví mělo smysl za bolševika, když se družstva dostala k pozemkům a materiálu (a infrastruktuře) pro běžného stavebníka nedostupné. dneska kdokoli kdo má prachy může postavit cokoliv od čtyřbytovky až po jižní město, vlastníci založí rovnou SVBJ - a na co družstvo???
družstevní vlastnictví pouze dožívá tam kde bylo zděděno po minulém režimu, reálný smysl zakládat nové bych se rád dozvěděl.
Já jsem před 15 lety dostal nabídku od developera družstevního bytu a lákadlem byl státní (tedy od Vás všech) příspěvek 320 tis. kč. Zdvořile jsem odmítl a koupil od něj byt soukromý ve vedlejším domě. A protože se všichni známe tak vám mohu prozradit náklady na bydlení v bytě 95m2 3+1. V mém SVJ 2700 kč včetně plynu pro topení a TUV (děláme si sami správu). V sousedním SVJ 4200 bez plynu tedy bez topení (mají správce) a v družstevním 6800 včetně tepla a TUV. Domy jsou stavebně téměř shodné (jeden projekt). To nemluvím o tom, že ta družstevní jelita tam jsou pouzí nájemníci a tak si po 15 letech zaplatili naprosto zbytečnou opravu střechy 1 dům á 700 tis. Já jsem nechal opravit odbytou izolaci za 45 tis. To je ten rozdíl mezi soudružským přístupem Přikrylových chlapců a normálních vlastníků.