Megablb a primitiv seš možná tak akorát ty! jak někdo nemá názor jako ty, je neschopa, primitiv atp.
Práce je, ale ta, která se nabízí, je málo placená.
Zkus se podívat na nabídky pracáku a pak pochopíš, jak těžké je uspokojit potřeby své a svojí rodiny. Pokud nějakou máš a nežiješ pod mostem...
je dvacet let po pádu doby temna - pokud jsi tech dvacet let studoval a učil se, dneska umíš tři jazyky a pět řemesel, máš renomovaný životopis a zaměstnavatelé se o tebe jen perou.
na pracáku se samozřejmě inzeruje jen práce, kterou nikdo dělat nechce - a nikdo netvrdí že pohybovati se mezi lidským odpadem někomu zajistí solidní životní úroveň, to snad nejen nemůže ale hlavně ani nemá.
ovšem i pracovítý blb v nějakym liberci může mít 15 čistýho - nejeden příklad. dobře placené práce je víc než lidí ochotných pracovat.
Taky jsem viděla nabídku, au pair v České republice za 15.000,- Kč brutto. Dotyčný hledal vola, co sice bude mít 15.000,- Kč brutto, ale za 80 !! pracovních hodin týdně!!! Podmínkou byla dále plynulá angličtina, neb 2 děti byly z dvoujazyčné rodiny. Za tři roky nikoho nenašel. Pak tatáž osoba slevila z požadavků: plat se snížil na 7.000,- Kč brutto, pracovní doba 40 hodin týdně, podmínkou plynulá angličtina. Inzerát pak zmizel z vývěsek. Buď pán rezignoval nebo konečně po létech někoho našel.
Takže inzerovaný příklad v článku nemusí být o tom, zda jsou lidi ochotni dělat za 15.000,- Kč. Jde ještě o podmínky. Zda je zaměstnavatel megablb a na zaměstnancích si honí vlastní pochroumané ego, nebo zda sice slíbí ale stejně nedá. To v článku není, stejně jako to, že v Evropě je čím dál méně lidí ochotných pracovat za korálky.
Tento příspěvek potvrzuje to co řikám celou dobu - když podnikatel nabídne nepřijatelné podmínky, nikdo pro něj pracovat nebude. Takový si bude pracovat sám na sebe, a nebo přidá, a nebo po zásluze zbankrotuje. Skutečnost že je u nás několik milionů zaměstnanců nasvědčuje tomu že práce za přijatelných (přijatých) podmínek je dost.
Kdo skučí že ho někdo vykořisťuje tak je buď blbej a nebo prostě lže.
Omyl, v našem městě existují živnostníci-obchodníci, o kterých je známo, že nedají víc než minimální mzdu, chtějí po lidech, aby dělali celou otevírací dobu, žádné placení nespočítatelných přesčasů. Na pracáku mají neustále poptávky, a ÚP jim tam pravidelně každé 3 měsíce posílá nové síly, protože ty stávající po skončení zkušební doby propustí. Takto to už funguje od převratu, a málokomu bude vyhovovat, aby dojížděl za "lepším", kde sice dostane o tisícovku víc, ale o dva tisíce víc zaplatí za dojíždění.
Bohužel, několik milionů zaměstnanců musí držet ústa a krok, nic nenasvědčuje tomu, že všichni pracují za pro ně přijatelných podmínek.
Obávám se že mírně řečeno lžete jak cikán.
Pokud se někomu "nevyplatí" dojíždět za platem o 2000 větším - pak fakt nechápu proč se mu "vyplatí" pracovat za minimální mzdu která je o pár stokorun větší než podpora v nezaměstnanosti. Kdyby lidi nebyli ochotní pracovat za minimální mzdu - živnostník by musel přidat a nebo zavřít. Pokud lidi jsou ochotní za minimální mzdu pracovat - snažte se ať vaše práce stojí za víc, ale neberte jim to štěstí těm kterým to zřejmě vyhovuje. Jestli ovšem nekecáte.
PRO JEZEVCE:
Naučte se číst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
V příspěvku je uvedeno: "...a málokomu bude vyhovovat, aby dojížděl za lepším, kde sice dostane o tisícovku víc, ale o dva tisíce víc zaplatí za dojíždění." Jako obvykle jste to překroutil k obrazu svému.
Vy byste přijal místo platově horší a ještě k tomu se ztrátou času za dojíždění? Ano, dá se dojíždět, pokud k tomu dostanete auto, benzín a platově jdete značně nahoru nebo si to můžete jako podnikatel dát do nákladů. Ale takto? Vžijte se laskavě do situace miliónů neschopných kolem nás a zkuste takto uvažovat. Jestli toho nejste schopen, tak potěš PánBůh.
Cikány si titulujte své rodinné příslušníky - koukám, že pro pravdu se každý zlobí. Pravda se v této zemi moc nahlas říkat nesmí!
Přečtěte si Nezaměstnanost: Noční můra Evropanů http://www.mesec.cz/clanky/nezamestnanost-nocni-mura-evropanu/ - ale i z toho vydedukujete, že Evropa včetně vyspělých sociálních severských zemí je plná neschopů. Nechcete s tím udělat něco? Vy takový KING. Třeba ty neschopy nahnat do plynu - cikány a židy taky chtěl jeden s knírkem takto "vychovat".
Vysvětlím na konkrétních (pro jednoduchost zaokrouhlených) číslech:
1) podpora a dávky jsou +/- 7000
2) minimální mzda je +/- 8000
3) plat "o dva tisíce větší" je +/- 10.000
Vysvětlete mi výpočet, kterým se někomu "vyplatí" dělat za minimální mzdu radši než se válet doma a litr měsíčně si přivydělat načerno - a zároveň se mu "nevyplatí" pracovat za více peněz s vyššími náklady. Tyto dvě varianty se vzájemně vylušují - a nebo nefunguje aritmetika základní školy.
Pořád ale nechápu, proč si nezaložíte tu firmu a neplatíte své zaměstnance lépe. Všichni se k vám pohrnou, málo platící podnikatelé nebudou mít koho vykořisťovat a vy strašně zbohatnete. A ještě můžete každému zaměstnanci koupit auto na dojíždění a "dát si ho do nákladů" (než vás za to zavřou, neb se to nesmí).
O žádném platu o dva tisíce větším tu řeč nebyla!
Psalo se: zvýšení platu o tisícovku, a zvýšení nákladů na dojíždění o dva tisíce. Polopaticky: + 1000 - 2000 = - 1000 (1000 rovná se ztrátë).
Vy furt něco nechápete ... Firmu si založte vy a neobtěžujte normální lidi.
Proč bych si nemohl dát do nákladů auto a dojíždění? Dělá to snad každý - i když se to nesmí. Do knihy jízd možná napíšete něco jiného než pravdu. A řada zaměstnavatelů oficialně povoluje v rámci různých benefitů užívání služebního auta pro soukromé účely.
Ještě jsi zapomněla napsat, že za zaměstnání někoho z pracáku by dostal příspěvek nebo jak se tomu říká.
Mě před asi 6 lety v jedné velké firmě na místo z pracáku nabídli asi 12000 (tenkrát lehčí podprůměr). Když jsem nastoupil, tak mi po 14 dnech oznámili, že budu brát jen 6800 (hrubého!). Oni ještě dostali z pracáku zaplaceno za moje zaměstnání jako nezaměstnaného. Prakticky jsem tam tak pro ně dělal zadarmo. Strašně se divili, když jsem jim na konci měsíce oznámil, že v pondělí už mě očekávat nemusejí. :-O Finanční ředitel společnosti na osobní schůzce týden předtím zamítl návrat ke slíbeným 12000. Že prý si je jednou budu vydělávat, když s nimi zůstanu rok!
Byla po pozice technika v IT oddělení firmy.
Jako druhý příklad (asi 2001): práce v malé firmě (~10 lidí). Plat 15000, ale jen 10000 byl plat, těch dalších 5000 bylo nabídnuto jen jako odměny (majitel ušetří na sociálním a zdravotním pojištění). Po čase přestal vyplácet "odměnu". Podal jsem výpověď do asi 3 měsíců.
Ruzni manazirci se snazi snizovat cenu prace a proto vsichni chcou levne vetnamce a mongolce.
Delam ve Skotsku a tady taky prace moc neni. Samozrejme, ze beru min nez mistni. Je to klasicky priklad diskriminace.
Takze kdyz nabidnu praci za deset korun nahodinu sezenu jedno mentalne postizeneho pracovnika. Kdyz nabidnu 1000 za hodinu prihlasi se 9mil. Cechu.
Na idnes nas masiruji jak Cesi jsou lini, prave za tech deset, ale kde najit misto za cca 200-250 neporadi nikdo.
Ekonomika ČR stojí na hlavních pracovních poměrech přes den. Určitě je tady velký prostor pro vedlejší a zkrácené pracovní poměry jako v severní Americe - pro studenty, dospělé, co nechtějí dělat 40 hodin týdně, práce z domova v úkolu apod. Zamyslel se někdo ze zaměstnavatelů v tomhle směru?
Určitě se nad tím zaměstnavatel zamyslel, problém je ale v tom, že papírování a náklady, jako třeba že to musí zpracovat prakticky úplně stejně jako hlavní pracovní poměr způsobuje, že taková práce je pro zaměstnavatele ještě dražší než zaměstnanec na hlavní pracovní poměr. Podle mně to je chyba, když nic jiného, zařadilo by to do stavu zaměstnaných ty nezaměstnané, co takhle pracují načerno, umožnilo by si to oťukat práci a získat praxi dalším nezaměstnaným a zařadilo by to do stavu oficiálně pracujících ty lidi, co z nějakých důvodů nemohou denně 5 dní v týdnu pracovat 8 hodin a ještě třeba 2 hodiny dojíždět, ale jinak pracovat mohou a chtějí
Ono by stačilo nechat dohody v nějakém zjednodušeném režimu bez srážení pojistného a hlavně bez omezení hodin. Na nepravidelnou brigádu ba i na práci domů bych zaměstnal lidí hned několik - kdyby s tím nebyla tak obludná byrokracie a kdyby srážky nezdvojnásobily náklady na pracovní místo. Jenže to by lidi museli přestat volit socialismus.
Určitě zamyslel. Problém je v tom, že práce na půl úvazku skončí nakonec tak, že dotyčný pracovník pracuje na celý úvazek, ale plat má poloviční.
Příklad z praxe: mladá holčina chtěla studovat v zahraničí, na dva roky. Domluvila se se zaměstnavatelem v zahraničí. Protože to chtěla ona sama, musela nad podmínkami držet ústa a krok. Zpočátku to šlo, studovala a pracovala na půl úvazku. Po roce a půl byla její pracovní doba od 8.00 do 22.00 včetně sobot a nedělí s občasným odsokem do školy. Když si spočítala objem práce, pracovala na víc než celý úvazek, přičemž stále brala poloviční plat. Po ukončení studia dostala nabídku pracovat u téže firmy v zahraničí jako praktikantka v oboru. Na celý úvazek, jen plat by byl o něco vyšší než na půl úvazku, asi 3/4, neb by byla praktikantka. Odmítla a šla pracovat jinam, na celý úvazek a za plný plat.