Hlavní navigace

Názor k článku Dostupnost bydlení je nejhorší za posledních 12 let. Situace se jen tak nezlepší od anonym - Vážený pane, nepodléhejte klamu, mamu a kecům médií....

  • 10. 6. 2021 10:09

    bez přezdívky

    Vážený pane, nepodléhejte klamu, mamu a kecům médií. Jistě, máte pravdu v tom, že se nové byty tolik nestaví. Opravují se ale ty starší, které už postavené máme? Komunisti sice stavěli, ale centra měst nechali totálně vybydlet, v řadě měst bydleli v centrech Romové, kteří hodně bytů po svém dorazili. Majitelé, kterým se byty vrátily po r. 1990, pak jen mnohdy splakali nad výdělkem, protože na opravy bytů ani neměli zdroje, neb dlouhou dobu tu bylo regulované nájemné. Privatizace bytů byla další velké svinstvo, které nahrálo miliónové hodnoty do rukou některých vyvolených lidí. Víte, co je prázdných domů na vesnici? Ani nebyly v nabídkách realitních kanceláří, nebyl o ně zájem. Dneska, v době covidové a postcovidové přišla řada firem na to, že je možný Home Office, že lidi umějí a mohou pracovat z domova (jistě že ne všechny profese, ale hodně lidí může) a že nemusejí mít drahé kanceláře v centrech měst. Tak se mezitím dost zchátralé venkovské nemovitosti znovu dostaly do popředí.
    No, a kdyby Vás navíc ještě zajímalo, kam se poděly byty, vystavěné v minulosti, tak si projděte pěší zóny ve městech a podívejte se, kolik bytů se po r. 1989 změnilo na kanceláře. Mnohdy to byly celé domy. To jsou tisíce a tisíce bytů po celé republice! Ale nejvíc na tom bylo zajímavé bylo, že ty byty NIKOMU a NIKDE NECHYBĚLY!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).