Je otázka zda má smysl pojištění tam, kde latí základní kartička zdravotního pojištění.
Před odjezdem, jsem zavolal na asistenční službu, abych si zjistil jak rychle zvednou telefon a co pro mne udělají v případě potřeby. Dozvěděl jsem se, že budu nasměrován do zdravotního zařízení, kde mi platí evropské pojištění a které mám i tak zadarmo. Pokud svévolně zvolím jiné nebude mi po příjezdu uhrazeno. Po mé odpovědi,že uzavírat toto pojištění je blbost se dáma zarazila a v podstatě dodala,že by teoreticky byla uhrazena pouze repatriace, popřípadě úrazové pojištění.
Před uzavřením pojistky doporučuji zavolat na asistenční službu s kterou budete komumikovat v případě potřeby či nouze. Výsledek bude minimálně poučný.
Milý Pavlle, před odjezdem, pokud chcete řešit pouze základní kartičku pojištění, se hlavně vyplatí zjistit si CO v dané zemi je standardně hrazeno. Protože kartička za vás uhradí náklady pouze dle pravidel dané země. Budete překvapen, kolik je třeba v Evropě zemí, kde vám řeknou, že máte ruku zlomenou, ale sádru a sádrování (podotýkám běžnou sádru) si občané platí sami...a to je jen střípek. Spousta lidí si ani neuvědomuje, že v našem zdravotnictví je spousta zákroků a služeb zdarma, (třeba běžný pobyt v nemocnici a další a další), ale že to rozhodně není běžné v Evropě. Ale na druhou stranu - o tomto by vás měli informovat na asistenční službě.
hezký večer, Masha
Vidím to trochu jinak. Pokud budu potřebovat Vámi uvedenou sádru, zaplatím si ji v pro mne nejvýhodnějším zdravotnickém zařízení a nenechám se posílat asistenční službou do jiného, třeba vzdáleného, kde je to zadarmo. Ona mne takto opravdu informovala asistenční služba. Z toho lze usoudit, že i připojištění je občas na nic a možná jsou to vyhozené peníze. Zavolejte si občas na nějakou a zjistíte s jakým materiálem budete v případě potíží jednat.
Tak že prej limit 250 mega se snadno vyčerpá. S čím přijdou příště, s miliardou? Ve výsledku pak pojišťovny nechtějí uhradit ani "trapných" 10 mega.
Jinak i kdyby dotyčný živitel měl mego čistého ročně - to asi nebude mít ve dvaceti, že. A i kdyby je měl ve čtyřiceti tak při průměrné délce dožití bude plus mínus stačit i pouhý zákonný limit.
PR článek?
Jak si zlevnit cestovní pojištění?
Mějte pojištění odpovědnosti uzavřené samostatně s územní platností Evropa nebo lépe celý svět (a jste pojištěni i v ČR!) s dostatečným limitem.
Mějte kvalitní pojištění sebe (úrazové, lépe včetně nemoci i dalších).
I další věci lze takto podchytit, dáva-li smysl (asistence auta apod.)
Sice je lepší si ho aspon uzavřít v rámci cestovního pojištění, ale levnější (v přepočtu na den) je lepší mít své pojištění roční, které navíc platí i v ČR.
Pojisteni odpovednosti je asi nejlevnejsi v ramci pojisteni domacnosti (bohuzel uzemni platnost lze vetsinou jen pro Evropu) ale pro cesty mimo EU je stejne nutne nadstandardni cestovni pojisteni ve kterem je odpovednost vetsinou stejne automaticky obsazena. (Ja pouziva pro cesty mimo Evropu vetsinou cestovni pojisteni Axa Excelent s neomezenym krytim na lecbu a odpovednost na zdravi 25mil, kupuji pres nejaky srovnavac cestovniho pojisteni ve sleve, na tyden vyjde okolo 400Kc)