Vlákno názorů k článku Desetník: Ústavní bitka o nemocenskou od anonym - Je to smutné, že se platí u lékaře,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 6. 2008 21:57

    anonymní
    Je to smutné, že se platí u lékaře, ale za to můžete poděkovat hlavně ráthovi. s renátkou horkou si sexuálně užíval, která byla ve vedení zentivy. pomáhal jí v podnikání nesmyslným předepisovaním a plýtváním léků, a když to přeteklo své meze, tak to převeksloval na lékárny a ty z 20-30% zkrachovaly. dobře promyšlená zlodějna, na kterou doplácíme všichni. kdyby ten hrdina zveřejnil, kolik dostal akcií za účetní cenu a možná i za symbolickou kačku za věrné služby, tak bychom se divili. dnes je kurz 1 litr. standa gros je proti němu slabej čaj, protože je to venkovskej trouba, kterej se nechal za jidášský peníz uplatit a zůstalo na něm kainovo znamení, které nejde smýt. až budou přiští volby, tak ho nezapoměňte volit! zase vymyslí nějakou zlodějnu, aby vás z té bídy vysekal, ale mezi tím si pořádně nacpe kapsy prachy. potom přijdou modrý kravaty a vymyslí poplatky, aby se taky oni nažraly. je to začarovaný kruh z kterého není úniku. to pokračování ve stylu divokého modrého západu je jen toho vyústěním.
  • 10. 6. 2008 8:01

    anonymní
    Kde bydlím a kde pracuji, žádné lékárny nekrachly, naopak jejich počet se zvyšuje (pozn.: nebydlím ani nepracuji v Praze).
    Bereme pro syna jedny léky v ceně cca 70 tisíc/balení/měsíc. Kolik je marže? 30 / 35 %. Lékárníci jen chrochtají a u dalších léků, co jsou doplatky, nám tyto odpouštějí. Nedělá to jen jedna jediná lékárna, ale všechny, na které jsme se zatím s požadavkem dané léčivo zajistit, obrátili ... Jen těch 30 za recept musíme platit, i ty by nám odpustili, ale pojišťovny toto hlídají a jsou schopny za to vypálit tučnou pokutu. Nechápu, proč je zákon tak hloupě nastavený - máme tu údajně "trh" a v něm by měl být nastaven strop poplatků, ale nikoliv jejich odpouštění či snižování ... Navíc těch 30 zůstává v lékárně, nejde do pojišťovny nebo do zdravotnictví jako v příkladu z Německa. V běžném obchodě se taky rozhodnu, zda si koupím 2 litry Pepsi za 30 v Delvitě nebo za 18,90 v Kauflandu. A léky si také půjdu vybrat tam, kde mi je prodají pro mne s co nejmenší finanční zátěží - mám-li tu možnost ...
    Jedno je jisté: ODS, soc demáky ani zelené volit nebudu. Budeme muset u volet začít zase od začátku, kde jsme už jednou byli.
  • 10. 6. 2008 12:25

    anonymní
    Lékárny z 20-30% zkrachovaly? I ty komiku, podívej se na mapy.seznam.cz, nech si vyhledat lékárny a zjistíš, že velmi často jsou pár desítek metrů od sebe... A žádné krachy se nekonají.
  • 10. 6. 2008 19:01

    anonymní
    Zatím to není znát, ale rok 2007 v ÚZIS nefiguruje! letos v I.Q jim pořádně klesly tržby a bude to zřejmě pokračovat. Praha není na 1. místě v republice, ale jiné kraje, které mají o 15% lékáren více, tak ty budou horkými kandidáty na krach. Ve Středočeském kraji je nejméně lékáren, 5007 lidí na lékárnu, takže tam bude asi menší krach, ale vzhledem k tomu, že mnoho lidí dojíždí do Prahy, tak se to vyrovnává v průměru na 4.500 lidí na lékárnu a vzhledem k tomu, že v některých krajích je 3.626 lidí na lékárnu, konkrétně v KV kraji, tak to co jsem napsal, snad není daleko od pravdy a bude se to pohybovat o 20% méně oproti minulosti. Tržby mimochodem poklesly o 25% a to bude sakra znát. Bude to boj o přežití. Pokud se republikový průměr dostane na úroveň průměru Středočeského kraje, tak by to mělo být dostačující a nikdo určitě nebude strádat, ale bylo by lepší ještě přitvrdit. Za dr.s.rátha byla marže 32% a kdo myslíte, že tu pálku zaplatí? Mimochodem v Turecku jsou marže na léky kolem 9% a taky žijou. Na náš trh se dostává skoro 50% generik, což jsou léky s prošlým patentem a tudíž značně zastaralé, nehledě na spousty vedlejších účinků. Já tedy nemám chuť sponzorovat zentivácký veksláky se šrotem. Další šrot se řítí z Opavy a to bude teprve řádné maso.
    Teď trochu čísla. Jedna lékárna vydělávala v roce 2006 v průměru 15.000.000 kč. Což je 4.500.000 kč zisk. To se Vám zdá málo? Za bolševika bylo 950 lékáren a dnes je jich 2.500 a 7.000 lékárníků! Přírůstek obyvatelstva je mizivý = 0 a navíc pokud se natáhnou otevírací hodiny, tak není třeba zřizovat lékárny dvě vedle sebe. Zlatý střed 1.700 lékáren a 5.000 zaměstnanců a není co řešit. 1 lékárna na 6.000 lidí.
  • 10. 6. 2008 20:27

    jezevec (neregistrovaný)
    ono je vůbec absurdní, aby u léku na recept měla lékárna jakoukoliv marži. za vydání léku na recept by měl být paušální "poplatek za podání léku přes pult", případně "poplatek za zprostředkování doplatku na lék" - stejný pro všechny léky, bez ohledu na to zda lék stojí deset korun nebo dvacet tisíc. obchodní marže má smysl pouze u volně prodejných léků
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).