Vlákno názorů k článku Desetník: Nechutné bankovní poplatky od MoB - Je to tak, nikdy není nic zadarmo, a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 3. 2008 7:29

    MoB (neregistrovaný)
    Je to tak, nikdy není nic zadarmo, a už bychom to měli konečně pochopit. Jde jenom o to, jak velkou cenu a v jaké formě je kdo ochoten platit.
  • 3. 3. 2008 9:38

    MD (neregistrovaný)
    Ano, nic neni zadarmo, ale jde hlavne o to, jestli z vas banka dela blbce nebo nikoliv.
    Kdyz mi poskytne banka hypoteku na urok 4% a pak me prekvapi poplatky za mesicni vedeni uctu, pokuty za necerpani, poplatky za schvaleni hypoteky a dalsi skvele vychytavky, budu popravu rozcilen, protoze se budu citit podveden/nachytan na "skvelou" nabidku. Nebylo by lepsi dat mi rovnou urok 5% a vsechny ostani poplatky si odpustit? Urcite by to bylo transparentnejsi a ja bych mel dobry pocit z toho, ze dostavam preste to, co mi slibili.
    Tohle je podle me ten hlavni problem. Proste klient se nesmi citit podveden.
  • 3. 3. 2008 10:20

    Důchodce (neregistrovaný)
    A naopak. Budete každý měsíc platit všechny poplatky a dostanete nakonec stejný úrok jako nový klient banky.
  • 3. 3. 2008 14:35

    anonymní
    Já jsem tuhle v Hospodářských četl o hypotékách, úrocích, poplatcích... Překvapilo mne, že jako jedna z nejdražších vyšla banka, která se capí tím, že rozpumpovala "láci" hypotečního úvěrování na našem trhu a ve svých reklamách má skutečně jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu. Ale to se jedná o údaj "od", případně pro nového klienta nebo při krátkodobé fixaci s tím, že po jejím ukončení dostane klient převysoký úrok, o kterém se však už nikde nehovoří. Je to asi jako když si koupíte levnější auto, a uspořený rozdíl v láci bohatě za 4 roky přeplatíte v předražených servisních úkonech a odstraňování závad. U dražšího auta nemusíte zaplatit tolik za vyšší počet oprav. Ale nemusí to býti pravidlem, musíte na trhu aut i bank sondovat.
    Článek totiž srovnával nejen vlastní úrokové sazby, ale byly tam i výpočty, kolik které bance dáme navíc po zaplacení celé hypotéky. A tam se počítalo nejen se samotnou počáteční úrokovou sazbou, ale i s poplatky za schválení hypoteky, poplatky za vedení hypotečních účtů a s další, vyšší úrokovou sazbou po skončení fiaxe. Rozdíly byly v řádech statisíců. Ony ty úrokové sazby jednotlivých ústavů od sebe až tak moc vzdáleny nebyly - byl to rozdíl v desetinkách %.
    Zrovna tak budu rád, když mi někdo spočítá, kolik mne bude stát provoz auta např. za 4 roky nejen v benzínu, pojištění a předepsaných servisních úkonech, ale právě i v odstraňování poruch. A pak se mohu rozhodnout, zda rád budu přispívat na zaměstnanost v našich autoservisech a nebo za ušetřené peníze, čas a nervy se podívám raději do nějakého bordelu či za hranice všedních dnů ...
  • 4. 3. 2008 16:14

    anonymní
    OK, ale s přirovnáním k autu jste střelil hodně vedle. Třeba Toyoty k levnějším vozům rozhodně nepatří, ale ceny za servis se tradičně pohybují v nejvyšší skupině. Toyoty jsou sice sppolehlivé, ovšem když se něco po...., zaplatíte stejně nebo podobně jako jinde za lehce vyšší počet oprav. Takže s těmi přirovnáními pozor!
  • 5. 3. 2008 7:28

    anonymní
    Vlůbec jsem nestřelil vedle. Psal jsem" Ale nemusí to býti pravidlem, musíte na trhu aut i bank sondovat."
    Je rozdíl, zda výrobce má drahou třeba plechařinu (což mne nemusí zajímat, když jsem pojištěn havarijně) nebo často opotřebitelné mechanické díly (tady pojištění neex. a tudíž mne zajímá, zda budu muset do auta během 100 tisíc km nacpat kromě servisních úkonů typu olej a filtr třeba ještě 50 tisíc za výfuk, destičky, řemeny). Také jde o to, zda ušetřím při "lehce vyšším počtu oprav", pokud auto vydělává a prostoje a následné ztráty nikdo nezaplatí. Nebo bude stačit, když se jednou ročně vypravím na dovču a auto mne nechá na holičkách a frnkne mi letadlo.
  • 4. 3. 2008 9:26

    Milan (neregistrovaný)
    Určitě by to bylo transparentnější, ovšem jak řekl klasik:"Lidé chtějí být klamáni.".

    Bezesporu by to bylo výhodnější i s ohledem na daňový odpočet, protože úrok je možné si daňově odečíst, poplatky nikoliv.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).