Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Desetník: Do důchodu později, ale někdy za více peněz od anonym - Zrovna dnes při cestě do práce ve vývěsní...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 7. 2008 9:09

  anonymní
  Zrovna dnes při cestě do práce ve vývěsní skříňce nové parte: 56 let, zemřel po těžké nemoci. Formulace "po těžké nemoci" se objevuje nejčastěji a znamená většinou rakovinu. ještě se užívá "náhle" - to bývají infarkty, sebevraždy.
  Pak hodně lidí umírá v požehnaném věku - jsoui to ti, co zažili válku, koncentrák. Ale že by ve stejném poměru umírali lidé ve věku, kdy by si měli užívat důchod - to ne. Věk 65 - 75 let není mnoho zastoupen, tzn. že lidé umírají většinou ještě před důchodem nebo těsněn v něm. A moc si jej neužijí.
  Oficiální statistiky budou jistě hovořit něco zcela jiného - ´jako i v ostatních údajích o životě v ČR.

  Rozdílné je, v jakém stavu jdou lidi do důchodu. Nebudu se ohánět horníky, tam to s. Nečas snad již pochopil, ale je řada dalších profesí, kde jdou do důchodu zhuntovaní ať již díky náročnému pracovnímu procesu za minuléhop režimu (nebyla mnohá mechanizace, lidi např. v zemědělství dřeli v zimě v mrazu, v průvanu, v létě v horku a prachu) nebo díky zbytečnému nervovému vypětí v dnešním režimu. Naopak byla za socialismu ale je i nyní řada profesí bez kterých bychom se obešli a tito lidé v důchodovém věku vypadají mnohdy o 10 - 15 let mladší, než jim ve skutečnosti je. A jelikož mnohé z těchto profesí byly i finančně nadhodnoceny, mohl si takový pracovník dobrovolně přispořovat k důchodu a i ten vlastní důchod bude pobírat vyšší než ten, který bral plat stačící na uspokojení základních potřeb, ale už si nemohl přispořovat. Jedno souvisí s druhým.
 • 7. 7. 2008 9:45

  MoB (neregistrovaný)
  Nezáviďte, on člověk který pobírá nadstandardní plat taky platí nadstandardní příspěvek na sociální pojištění, tj. platí více peněz lidem, kteří zrovna v té době pobírají důchod. A že si takový člověk i spoří na vlastní důchod, na to vemte jed - jenom blázen by se spoléhal na to, že se o něj postará někdo jiný (třeba stát).
 • 7. 7. 2008 12:12

  anonymní
  Svůj zaplacený nadstandardní příspěvek zase využije on nebo jemu podobní. Rozhodně tím nedotuje člověka s nižšími příjmy, který důchod víceméně nevyužije, protože se důchodu nedožije. A tak nízkopříjmový občan vlastně platí příspěvky, aniž by je čerpal, čímž dotuje ony bohaté chudáky, kteří se dožijí vyššího věku.
 • 7. 7. 2008 12:43

  Jimmy (neregistrovaný)
  Od určité částky se na důchod započítává jen 10% platu. Opravdu prožijí bohatí lidé v důchodu v průměru 10x delší dobu než chudí lidé ?
 • 5. 8. 2008 13:23

  anonymní
  Naprosto s Vámi souhlasím. Syn pracuje fyzicky a myslím, že v 50ti letech pokud ho nestihne ta "dlouhá nemoc," skončí v invalidním důchodě, pokud ještě bude existovat. I managerská profese bude k ničemu, když dělnické profese nebude, poměvadž ty managery musí někdo žvit - dělník.
 • 5. 8. 2008 15:28

  Paly (neregistrovaný)
  cituji: ''I managerská profese bude k ničemu, když dělnické profese nebude, poměvadž ty managery musí někdo žvit - dělník.''

  ono to plati i obracene: I delnicka profese bude k nicemu, kdyz nebudou manageri, protoze nebude nikdo do by delniky ridil. (navrhoval co vyrabet, stanovoval jak vyrabet a prodaval co vyrobi).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).