čtenáři Zvědavce zmínili i mezinárodní přepočítíávací standard Big Mac.
Douglasovské peníze jsou sociálními kredity, kdy je opuištěn peníz emitovaný v podobě dluhu s pravidleným výnosem z emise peněz z titulu občansstvíí, Gesellovský je zrychlení oběhu velmi speciální technikou. Podsstatou je odhalení seigniorage jako příčiny, proč náklady na to, že tvůrce hodnot a společenského bohatství má v kapse peníze, činí 260% se všemi náležitostmi (pokud dám tvůrci hodnot místo +100 vlastně –100, obral jsem jej o 200% no a 60% to jsou ty úroky napočítané podle oběhu) . Rozumnáý reforma pro banky je pak přechod na islámské bankovnictví – totiž podíl na zisku až když je zisk emitován a o to lepší studium, zda bussines plány jsou relevantní, na čem stojí a zda je realizační tým erudovaný v tom, v čem deklaruje. Podstatou východiska z krize je takék klasická dohoda z Bretton-Woods – tehdy byly podporovány lidské aktivity opravdu širokospektře (včetně spisovatelů), a já myslím, že by nás potěšilo získat při té příležitosti opět nezávislé noviny plnící informační povinnost.
podstatné je uvědomit si, co k této hyperinflaci – tedy cyklu v edlo – stále se zvyšující monetární anémie ruku v ruce s dalším půjčováním za lichvářských podmínek. Naši politici bohužel nevidí ekonomiku jako polynomy, zůstali u grafů a také nyní hrozí, že peníze zůstanou jen v lichvě a spekulaci, kde je nízký počet oběhů a do oblasti výroby obchodu a směny se nedostanou, protože každý může sníst najednou jen jednu vepřovou kýtu..Samotné peníze se pak stávají virutální hříčkou v rukou loupežníků.
Zdravím,
Patrně jste nám chtěl něco zásadního, a podle mne i přínosného, sdělit.
Bohužel jste zvolil, dle mého názoru, špatnou formu. Začněte prosím obšírněji, po lopatě, tak aby to mohl pochopit „téměř“ každý.
P.S. Neznáte nějaký ucelenější zdroj informací o „Islámském bankovnictví“?
> Začněte prosím obšírněji, po lopatě, tak aby to mohl pochopit „téměř“ každý.
Myslim, ze autor odkazuje na teorii penez kdy je uprednostnovan jejich obeh radeji nez jejich drzeni a dale teorie, kdy objem penez neni konstantni (urcovany centralni bankou), ale je umerny objemu zbozi momentalne vyrabeneho (respektive prodavaneho/smenovaneho) danou ekonomikou.
Wikipedia:> Neznáte nějaký ucelenější zdroj informací o „Islámském bankovnictví“?
Wikipedia: Islamic banking.
Asi nejvetsi rozdil je zakaz uctovani uroku z pujcky. Misto toho je zavedena spoluucast na zisku z pujcky, coz podporuje tlak na to, aby pujcovane penize sly na projekty, kde je zarucen zisk (casto ve forme zaruceneho odbytu napr. konkretnich vyrobku), misto spekulativnich investic do financnich baliku (ktere vedly k soucasne celosvetove krizi).