Hlavní navigace

Názor k článku Delší ošetřovné, nově pro OSVČ a pomoc firmám. Lidé nebudou bez peněz od anonym - Dobrý den,je opravdu záslužné, že se v této...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2020 9:57

  bez přezdívky

  Dobrý den,je opravdu záslužné, že se v této situaci myslí i na ošetřovné pro podnikatele a drobné živnostníky. Rozum však zůstává stát nad podmínkou, že dítě musí mít 6-13 let. Jsem matka samoživitelka (živím se italštinou, což není v současné době zrovna rentabilní podnik) se školkovou dcerou 4 roky, školka je týden zavřená, předtím byla dcera týden nemocná. Výsledek je takový, že za březen budu v minusu a nikdo neví, kdy tato situace skončí.
  Trvalo mi několik hodin, než jsem se dopracovala k informaci, že ošetřovné dostanou zaměstnanci i OSVČ, které jsou v partnerství (a na výživu dítěte jsou tudíž dva), ale na matky samoživitelky s dítětem, které po uzavření školek zůstanou doma, nedostanou ani korunu, byť zálohy si platit musí! Na spoustě internetových stránek se zástupci vlády chlubí, že pomohou OSVČ, ale toto omezení (dítě musí mít alespoň 6 let) již nepropagují.
  Opravdu bych chtěla vidět, kdo takové opatření vymyslel, protože bych se ho ráda zeptala, jaký je rozdíl mezi tím mít doma dítě školou povinné a to, které v normální situaci navštěvuje školku, a to zejména proto, aby na něj matka vydělala. Snad jen to, že školáci mají vyučování přes internet, zatímco školkovému dítěti mohu možná tak pouštět filmy do zblbnutí a čekat na smilování (na práci), až se Itálie probere z té pohromy a začne opět fungovat.
  Vím, že se připravuje jakási úprava opatření,ale jisté v tuto chvíli není nic.Nebere mi rozum,jak mohl někdo upřednostnit OSVČ s velkými dětmi nad těmi s dětmi malými,které zdaleka nejsou tak samostatné, a nepomoci těm,které krize zasáhne úplně nejvíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).