Názory k článku Dáte za zdravotní židli 50 tisíc korun?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2012 7:49

    Eva (neregistrovaný)

    Do firmy jsme si koupili židle SpinaliS Hacker, sedí se nám na nich velmi dobře. Kolegové i já jsme si tyto židle posléze koupili i domů a jsme velmi spokojeni! Sedím na té "pohyblivé pružince" denně asi 14 hodin (dělám účetnictví a daně a je období uzávěrek), průběžně se na tom vrtím a hýbu, což mi dělá dobře - a záda mě fakt nebolí. Léta jsem měla velké problémy s plotýnkami. Dřív mě při nějakém pohybu občas v kříži šíleně zabolelo - a já už jsem věděla, že příští týdny budu trávit v bolestech a celá nakřivo. Od té doby, co sedávám na SpinaliS, se mi to nestalo. Problémy se sezením a stabilitou, jaké popisuje autorka, jsem neměla ani zpočátku, a to nejsem nijak vytrénovaná. Pokud se autorce nevejdou područky pod stůl, asi by chtělo zvážit, jestli je výška pracovní desky u stolu ergonomická - a to bez ohledu na to, na jaké židli sedí. Já jsem dost vysoká a vím, že při koupi pracovního stolu řada nabízených výrobků nepřipadá v úvahu, protože jsou pro mě moc nízké a hrbila bych se (na jakékoliv židli).
    --- Ujišťuju, že píšu jako spokojená zákaznice - nejsem spojená s žádným výrobcem ani obchodníkem prodávajícím ergonomické židle.

  • 16. 3. 2012 7:53

    Eva (neregistrovaný)

    PS: Autorka píše "Tím, že se nemůžu přisunout pořádně ke stolu, moje záda v plné délce nekopírují opěrku, a tak se hrbím. Bedra a krční obratle o sobě dávají vědět. " No bodejť by ji záda nebolela! Takhle si pouze přetěžuje záda, tak se nemůže divit potížím :-(

  • 5. 10. 2018 19:52

    Marek T. (neregistrovaný)

    Pokusim se o srovnani/recenzi Adaptic a Spinalis zidle. Vysledek reknu hned na zacatku. Adaptic Evora zvitezil ve vsech parametrech. Proto jsem si nakonec po dukladnem testovani koupil Adaptic Evora plus a nemohl jsem udelat lepe. Mel jsem v kancelari na testovani Spinalis Hacker, Spinalis Spider, Adaptic Evora i Adaptic Comfort. Pro mou postavu 179/85 kg je Evora plus nejvhodnejsi (Hacker vypada strasne chatrne, Spider je o neco lepsi, ale porad jde o deset let zastaralou zidli, Adaptic Comfort byl na me prilis robustni, Adaptic Evora mi prijde optimalni pro hubene, stredni i mirne silnejsi postavy - krasne do ni zapadnete). Spinalis - zde je videt, ze je to designove hodne, ale opravdu hodne zastaraly model a to oba dva a oproti Adaptic zidlim predevsim. Hacker jsem mel pujceny z prodejny a mel uz hodne ohoblovany potah a to jen po roce pouzivani. Vyhody Adaptic Evora oproti obema Spinalis modelum jsou nasledujici: a) predevsim maji obe Adaptic zidle lepsi pohyblivost sedaku nez Spinalis, z hlediska zdravi (pocitove) hodnotim oba modely Adaptic jako zdarilejsi, nez ma Spinalis sedak, b) Evora ma nezavisle nastavitelne podrucky vuci bederni casti (naopak na obou Spinalis zidlich jsou podrucky privarene napevno k zadove operce, proto lze podrucky nastavit pouze tak, ze soucasne menite vysku zadove operky, coz je spatne - nelze si oboji nastavit nezavisle na sobe), c) Evora ma podrucky posuvne i dozadu, coz ocenite pokud chcete zajet ke stolu nebo pod stul (Spinalis ma opet podrucky pevne, nepohyblive, proto pri priblizeni ke stolu sedite daleko od nej, protoze nevim jak to Spinalis dela, ale podrucky jsem na obou jejich zidlich mel presne ve vysce desky stolu, takze jsem si musel dat dolu bud celou zadovou operku anebo jsem sedel dale od stolu - oboji je spatne), d) Evora ma nastavitelna bedra (Spinalis ma jen vysku beder), Evora plus ma i hlavovou operku (u Spinalis nema zadny model podporu hlavy, krome toho nejdrazsiho za 60 tis. Kc - ta cena neni vtip), Evora ma pohodlnejsi sedak (Spinalis byl na mne prilis tvrdy v obou pripadech), e) cena u Adapticu je cca o 30% nizsi, pritom ma uzivatelsky vyrazne lepsi parametry (viz srovnani vyse), f) design je neporovnatelny, Adaptic ma moderni design, Spinalis je hodne retro - svarovane ohnute trubky, nekde jsem cetl, ze jde o trubky na topeni, g) a z hlediska ulevy pro ma zada je Adaptic Evora pecka. Sedim na ni nekolik dni a ten pocit je neocenitelny.

  • 19. 10. 2018 18:02

    Miki (neregistrovaný)

    Hledal jsem nějakou příjemnou a pěknou zdravotní židli k PC. Byl jsem původně rozhodnut pro Spinalis Hacker (na prodejně Spinalis jsem zkoušel ještě Spider, Navigator a myslím že i Ergonomic) a to na základě starších spokojených názorů. Asi před týdnem jsem si přečetl výše uvedené srovnání židlí Adaptic se židlemi Spinalis a šel se podívat na prodejnu Adaptic. Dobře jsem udělal. Během pár minut jsem změnil názor. Všechny Adaptic židle jsou zajímavější, než jakákoliv Spinalis. Proč? Z pohledu zdravotního je pohyb sedáku u všech židlí podobný a má stejné zdravotní dopady. Adaptic rovněž odstraňuje bolesti zad a páteře, pohyblivost pánve je totožná a prodejce mi argumentoval dalšími výhodami, které se mi zdáli logické. Jsou uvedeny na webu i s vysvětlením. Bylo proto rozhodnuto. Adaptic je s vývojem alespoň o dvě generace dál, než Spinalis v rovině designu, materiálu potahu, zpracování, ergonomie, možností nastavení. A co si budeme povídat, je o skoro 30 % levnější, než Spinalis, proti židli Spider dokonce o 47 % !!!! Avšak Adaptic je znatelně lepší, než Spinalis. Doručení domů od objednávky za 2 dny, Spinalis termín nevěděl, muselo to jít do výroby. Prý možná za 2 týdny. Vybral jsem si Adaptic Evora ve verzi plus.

  • 17. 11. 2018 12:03

    Tomáš Voborný (neregistrovaný)

    Díky, Marku! Váhal jsem, koupit něco za pár tisíc už přece jenom vyžaduje trochu pevnější přesvědčení, že to nebudou vyhozené peníze. S Vaší recenzí jsem včera vyrazil k Betlerovi ve Vysočanech, kde jsem si Adaptic vyzkoušel, potvrdili mi, že to vůbec není špatná volba, tak už ji mám doma! :-)

  • 20. 11. 2018 10:20

    Jana Michálková (neregistrovaný)

    Víte, že jste mi pomohl v rozhodování? Se třema dětma doma obracíme každou korunu, ale protože židle je můj pracovní nástroj, rozhodla jsem se, že si koupím nějakou pořádnější. Vyhradila jsem si na ni až 25 tisíc a už jsem skoro kupovala Spinalis. Jako účetní jsem trochu konzervativní, mám ráda osvědčené věci a nový Adaptic jsem vůbec neznala, až díky několika diskusím. Pro mě byla trochu otázkou důvěry výrazně nižší cena. Ale včera jsem narazila na Váš příspěvek, sedla do auta a vyrazila do Spíme na Radlické. Ono co vidíš na vlastní oči prostě vážně pomůže. Navíc mi tam prodavač docela rozumně vysvětlil, že nové výrobky se snaží zaujmout lepší cenou, že se toho nemusím bát. Takže ji mám a mám taky radost, že jsem trošku ušetřila, což se teď před Vánocema hodí :-)

  • 28. 11. 2018 10:14

    Robocop (neregistrovaný)

    To říkal už můj děda: nekupuj zajíce v pytli! Je až zábavný, jak vášnivě lidi diskutují, přitom stačí zajet na dvě místa, vyzkoušet Spinalis a Adaptic a máš jasno!

  • 27. 12. 2018 18:11

    Karlos Novák (neregistrovaný)

    Tak už ji mám doma taky! Marku, díky, buď v tom děláte, nebo se v tom dobře vyznáte. Dal jsem na vás, nejdůležitější pro mě byly věci týkající se područek. Proto jsem si před Štědrým dnem přivezl domů Adaptic. Nechápu vlastně, že Spinalis má tak neflexibilní područky. Jo a taky jsem se poučil, že to, čemu jsem doteď byl zvyklý říkat opěrátko, je područka :) No, ono je to vlastně logické.

  • 10. 7. 2013 17:43

    Fojo (neregistrovaný)

    U mne presne to same, uz 3 rokem mam Spinalis Navigator a nemuzu vynachvalit, kolegove sice uplne nechapou, jak na tom muzu sedet, ale ono to opravdu vubec neni problem, zada maji operku az ke krku, takze parada.

    A navic po 3 letech prakticky bez jakekoli znamky opotrebovani...

  • 14. 9. 2018 15:50

    Kristýna (neregistrovaný)

    A zkoušeli jste někdo zdravotní židle Adaptic? Jsou to také židle na pružině jako Spinalis, ale jsou lépe nastavitelné v područkách (což je absolutní problém u Spinalis, protože nemůžete dojet s židlí až ke stolu - područky u Spinalis jsou přesně ve výšce desky stolu, proto se nelze přisunout úplně a sezení u stolu pak není příjemné, ale tohle má Adaptic výborně vyřešeno nezávisle stavitelnými područkami a navíc se dají zasunout dozadu), mají nezávisle nastavitelnou bederní opěrku a u dvou modelů i hlavovou opěrku. Zkoušela jsem zatím typ Evora, ještě zkusím Mio. Na Comfortu jsem také seděla, ale ten je na mou postavu už moc velký. Máte někdo s Adaptic židlemi zkušenosti? Mám to do kanceláře pro sebe.

  • 15. 9. 2018 9:29

    Adam (neregistrovaný)

    Také o ni uvažuji, konkrétně model Comfort. Je to opravdu příjmená komfortní a přitom zdravotní židle. Ale seděl jsem na ni sotva 10 minut, takže netuším jak bych se na ni cítil po celém dni. Spinalis mi ale přišel strašně tvrdý, Comfort má naopak hodně pohodlný sedák a ostatní parametry minimálně stejné nebo hodně podobné (výkyv sedáku) anebo lepší (nezávislá nastavitelnost područek na opěrce, nastavení beder, hlavové opěrky, posuvný sedák u Evory). Kdyby to tady někdo četl kdo ji má, napište nám svůj názor jak je to s kvalitou i vašimi pocity.

  • 15. 2. 2019 15:46

    JCK7 (neregistrovaný)

    Je mi jasný, že co člověk, to názor, každý má taky svoje preference a sympatie, jinak hluboko do kapsy. Ale za přečtení rozhodně stojí odborná recenze, kterou v lednu zveřejnila Fyzioklinika v Praze-Chodov. Srovnávali Spinalis a Adaptic, které jsou podle nich jediné zdravotní židle, o kterých má smysl uvažovat. Čistě ze zdravotního hlediska jim dávají stejné hodnocení, ale s přihlédnutím k mnoha faktorům, které nejsou od věci, vede Adaptic 8:3.

  • 16. 3. 2012 9:49

    HonzaB (neregistrovaný)

    Dal jsem před pár lety za Therapii 21000,- a jsem naprosto spokojený a udělal bych to zas. Dnes bych šel možná ještě do něčeho lepšího jako třeba Spinalis. Dobrá židle je základ, hlavně když na ní člověk tráví i 10h denně. Šetření na židli je šetření na špatném místě.

  • 23. 1. 2019 20:19

    Karel (neregistrovaný)

    Pokud jsi spokojen s kancelářskou židlí Therapia, tak neměň v žádném případě za Spinalis! Ano, je to sice zdravé sezení, ale pouze na pár minut denně, nikoli na celý den! Pokud chceš židli pro práci u PC opravdu kvalitní, tak jedině Therapia. Na celý den Spinalis rozhodně ne! Zničíš si totálně záda! Nemůžeš prostě být celý den na pohyblivé židli, to je totální nesmysl! Spinalis je dobrá, ale fakt jen na pár minut denně! Max. na pár desítek minut.

  • 24. 1. 2019 21:38

    Petr (neregistrovaný)

    Krásný účelový a zavádějící příspěvek konkurence. Je zajímavé, že mám výkyvnou židli v práci, sedím na ni denně 8-10 hod., stejně tak na takové sedí naše účetní, které je 65 let, sedí na ní kolegové i kolegyně (máme jich ve firmě asi 25) a nikomu nevadí na ni trávit denně okolo 7-9 hod. (jak kdy). Ze své zkušenosti naopak můžu říct, že výkyvný sedák je maximálně vynikající, protože zapojuje jak posturální svaly, tak i fázické, což Therapia neumí. Therapia zapojuje pouze posturální svaly, ale nikoliv fázické. Proto na Therapii dochází k přetěžování posturálních svalů a lidé se musí protahovat, neboť posturální svaly mají tendenci se zkracovat - proto je potřeba je protahovat - proto se lidé potřebují protáhnout, opřít do opěradla, projít se. Výkyvný sedák naopak průběžně tyto posturální svaly protahuje, což je jejich první výhoda. Druhá nesporná výhoda je ta, že se tlak při sedu rozloží mezi posturální i fázické svaly, čímž dochází k poloviční zátěži jak posturálních svalů, tak (a to hlavně) bederních segmentů L3 az L5 (zde je nejčastější problém z výhřezem ploténky). Oproti židli se statickým sedákem, včetně Therapie, má výkyvný sedák celou řadu výhod. A asi vás zklamu, ale sedíme na té židli celý den a jsme všichni v pohodě. Ale klidně si Therapii kupte, jen až budete přetěžovat posturální svaly, protože fázické prakticky nejsou zapojeny a po pěti letech u vás dojde k protruzi, tak se tomu nedivte :-)

  • 24. 1. 2019 21:40

    Petr (neregistrovaný)

    Ještě dodám, že nositeli výkyvného sedáku v Evropě jsou zdravotní židle Adatic a Spinalis. Ať to nevypadá, že nejaké firmě tady chci pomáhat.

  • 17. 3. 2012 11:59

    Ravalah (neregistrovaný)

    Staci si koupit velky mic za 250 korun a ucinek to ma stejny. Pritelkyne mela vzdy problemy s pateri a ochablym svalstvem, po tom co jsem ji koupil velky zeleny mic na sezeni v praci, ji postupne vsechny zadove problemy vymizely.
    Cena nesrovnatelna. Dnes se ryzuje opravdu na vsem normanim "zdravotni zidle", Bio potrava atd.

  • 17. 3. 2012 12:19

    Eva (neregistrovaný)

    Ano, velký míč má obdobné zdravotní účinky jako zdravotní židle. Určité rozdíly tu však jsou - s míčem se běžně nevejdete pod stůl, protože není k dispozici tak široká "ulička" - pod psacím stolem bývají zásuvkové kontejnery a pro míč tam už nebývá tolik místa. Kromě toho na míči chybí zádová opěrka - což při cvičení na míči nevadí, ale při celodenním sezení je to znát. Já jsem navíc měla problémy při sezení na míči s tím, jak se míč lehce houpe, že se mi špatně psalo na klávesnici -pořád jsem se překlepávala. Zatímco na židli s područkami se mi hýbe jen páteř, ale ruce jsou v klidu a mohu přesně psát.

  • 10. 1. 2013 2:04

    Sedící (neregistrovaný)

    Jenže na balónu se dá sedět za stolem jako pokřivené skoliózové S a taky mě nenutí vždy sedět vzpříměně, ale dá se snadno hrbit. Podle mě je výhoda balónu za stolem jen v tom, že nesedím na ještě horší statické hranaté židli, kde sezení může být často velmi lajdácké, rozvalené a máme přitom krásnou oporu. Kdežto u balónu se rozvalit dá jenom tak, že si na něj celý lehnu a protáhnu si fest celé tělo. Tzn u balónu se obecně lajdácky sedět dá, ale když už nesedíme, tak musíme sedět aspoň o trochu lépe než na obyčejné židli. Dynamický sed na SpinaliS je asi fakt jako ta koloběžka a auto.

  • 6. 2. 2013 23:14

    OpetJa (neregistrovaný)

    Trochu oprava -prave jsem o mnoho vyfoukl mic a moje zada uplne zajasala.:-)Urcite je dobre mit doma alespon jeden mic,da se s tim i dobre cvicit. :-)

  • 22. 2. 2013 16:35

    japlavaren (neregistrovaný)

    s balonom nemam dobre skusenosti...
    kedysi som jeden mal a pad z vysky pri roztrhnuti balona na zem mi sposobil este vecsie zdravotne problemy...
    drahsie balony sa vraj neroztrhnu, ale pomaly vyfucia. neviem, od vtedy to neriskujem

    pred 3 rokmi som si zakupil stolicku spinalis apollo a maximalna spokojnost. travim v praci za pocitacom 7-10h denne a je to neskutocny rozdiel.
    ked som menil pracu, dostal som klasicku kancelarsku stolicku a uz 2 dnoch som si doniesol svoju, bo som na nej nedokazal obsediet

    ine zdravotne stolicky som neskusal, tak nemozem porovnavat. ale som plne spokojny

  • 24. 5. 2012 19:54

    ortoped (neregistrovaný)

    Dovolím si okomnetovat kvalitu příspěvku, jelikož se v této problematice pohybuji již 24 let a každý den se ve své ambulanci snažím napravovat důsledky nesprávného sezení mých klientů. Jistě je přínosné, že se někdo snaží na tuto problematiku upozornit, avšak kvalita tohoto subjektivního - rádoby srovnání - mne dá se řící až popudila. Pravdou je, že zde naštěstí máme svobodu slova, ale vážení, jak může slečna nebo paní Čepelíková porovnávat neporovnatelné a svými žoviálními až expresivními výrazy komentovat takto složitou problematiku?

    Mnoho let se zabývám problematikou ergonomie a biomechaniky a produkty uvedené v daném příspěvku jsem měl možnost testovat osobně a k tomu další desítky jiných. Již pátým rokem mám možnost pozorovat účinky aktivního sezení. Účinky přirozeného pohybu na židli dokáží eliminovat mnohé vertebrogenní poruchy, zejména ty vzniklé nesprávnou činností svalů, které vznikají zejména vlivem statické zátěže při sedu (pasivní sezení). Zjednodušeně řečeno, nestabilní sedák židle je každopádně lepší než sedák, který se nehýbe (je statický), jelikož právě při tom balancování neboli stabilizaci hraje zásadní roli souhra mezi hlubokými stabilizačními svaly a povrchovým svalstvem a naopak statické sezení je příčinou mnoha zdravotních problémů.

    Konkrétně židle Spinalis proto doporučuji všem čtenářům, kteří trpí degenerativními změnami či diskopatií, ale jedním dechem dodávám, že na zdravé sezení je lépe myslet dříve, než tyto problémy nastanou a pořídit si správnou židli jako prevenci!

    Dokonce se v tomto článku píše, že nějaká pohyblivá židle má mít stabilizační prvek, což je prosím pěkně také omyl, protože v tu chvíli přestanete zapojovat do stabilizace vlastní svaly a začnete je opět přetěžovat. Vznikají tak nerovnoměrné vnitřní síly působící na páteř, které často přesahují význam sil vnějších. Zapojení svalové stabilizace je při ochraně páteře zcela nezbytné, proto neuvažujte o židli s nějakou brzdou, ale naučte se sedět správně a aktivujte své zádové svaly, svaly hlubokého stabilizačního systému a pánevního dna.

    Autorka článku uvádí, že se nevešla s područkami pod stůl vysoký 65 cm. Správná výška stolu v kanceláři má být vyšší než 70 cm, pro průměrně vzrostlého 75 cm a pro židle s výkyvným sedákem přibližně o další 3 cm vyšší, neboť výkyvný sedák umožňuje nastavení tupého úhlu v kolenou (cca 100-110°). Autorce proto doporučuji, aby si vyměnila především stůl.

    Na adresu slečny nebo paní Čepelíkové bych ještě rád dodal, že má být ráda, že jí alespoň jedna firma svůj produkt zapůjčila, (zjevně se dle pozitivních referencí svých zákazníků neobává negativní reakce nebo žoviálního popisu, ostatní firmy asi své produkty nepůjčují, protože by také mohli potenciální zákazníky od koupě předem odradit). Mohla tedy alespoň o jednom produktu napsat velmi dobrodružný příběh, ve kterém se dozvíme, jak div nevtiskla svůj obličej do podlahy a podobné nesmysly. O ostatních produktech si pak už jen postahovala informace z internetu a srovnání bylo hotovo. Pokud by mi takovéto srovnání předložil některý z mých studentů mediků, byť v prvním ročníku, doporučil bych mu zvážit další studium. V případě této autorky doporučuji přehodnotit zaměření, možná kdyby přesedlala na groteskní žánr či humoresky, našla by lepší uplatnění.

  • 26. 5. 2012 13:32

    Slavka (neregistrovaný)

    Dobry den.
    Suhlasim s Vasou polemikou nad kvalitou clanku a porovnavani na zaklade jedneho prikladu a testovania len s jednou spomenutou stolickou.

    Chcela by som sa opytat na Vas zaver o vyhodnosti pohybliveho sedaku oproti statickemu. Je neustaly pohyb chrbtice naozaj vhodnejsi, nez spravne usadenie? Samozrejme pohyb je pre telo a klby zdravy, no prospieva mu prave i neustaly pohyb? Moja otazka smeruje k tomu, ze klby predsa len potrebuju i cas na odpocinok i pocas dna. Alebo sa mylim?

    Sedim na Asane, takze predpokladam, ze to je mozne povazovat za ovplyvnenost, no asi taku ako i Vasu pri chvale Spinalisu. Ta ma sice staticky sedak, no je to akesi aktivne pasivne sedenie. Totizto sedite tak, ze vase telo sa samo vyrovnava a zapaja svaly bez toho, aby ste to vnimali ako vnutorny pohyb. Pricom som spociatku bola velmi kriticka k tomuto typu sedenia.
    Na Spinalise som nesedela no skusala som sediet i na lopte, co mi pravdupovediac nevyhovovalo a mala som pocit, ze neustale hupanie ci pohyb v chrbtici a kolennych klboch mi sposobuje diskomfort, vacise zatazenie a nie spominane uvolnenie.
    Obdobne som skusala i Therapiu. Ta ma velmi prijemny operak, ale sedak uz velmi nie.
    Suhlasim, ze pristupenie a zabezpecenie si spravneho sedenia by malo byt prevenciou nie riesenim uz existujuceho problemu.
    Spominate, ze ostatne firmy neponukaju sposob vyskusania, co povazujete za znak strachu, ci dokaz nedostatku viery v ich produkt. Osobne to skor vidim v tom, ze su mensie, ci distribucne este nemajuce celorepublikovy, celoeuropsky zaber. Co ale nemozno povazovat za kriterium kvality.
    Vhodne by iste bolo, ak by sa vypracovala studia porovnavajuca vsetky typy. Nezavisle, no to asi ziadna firma sama od seba nespravi.
    Tot si to musime ako spravno-sediaco-chtivi vyskusat sami.
    A som este nespomenula, ze Asanu Vam v prazskej pobocke daju na vyskusanie taktiez za vratnu zalohu.

  • 31. 5. 2012 22:06

    ortoped (neregistrovaný)

    Vážená paní
    K Vaší otázce - jak jsem již uvedl, nestabilní sedák, který nutí svaly k přirozené aktivitě je vhodnější, než sedák statický, vysvětlení viz můj předchozí komentář. Ptáte se na doporučenou kloubní aktivitu a pasvitu, pravdu máte v tom, že klouby potřebují občas i „odpočívat“, avšak pohyblivý sedák na uvedené židli jim toto též umožňuje. Abych to vysvětlil co nejsnadněji, představte si sedák na pružině, který se pohybuje pouze pokud se pohybuje ten, kdo na něm sedí a pokud se nepohybuje tento člověk, nehýbe se sám od sebe ani sedák pod ním. Sedák je ovládám přirozenými pohyby těla sedícího, což je dobré právě pro zachování přirozeného pohybu těla i při práci v sedě, bez omezení. Jistě není jednoduché takový sedák vyvinout a pokud je mi známo, tak jenom ta jedna firma Spinalis prodává své produkty v režimu zdravotních pomůcek. Pokud jste na té židli ještě neseděla, tak se na ní posaďte, ale s rehabilitačním míčem to nesrovnávejte, to je jako byste srovnávala koloběžku a automobil, stejný princip, ale jiný užitek (na koloběžce také můžete dojet do cíle, ale asi na ní nevydržíte tak dlouho). Spinalis židle umožňuje na rozdíl od míče možnost se opřít a odpočinout si, proto to nelze srovnávat. K Vaší připomínce, ovlivněn nejsem, neboť nepatřím mezi ty kteří by se ovlivnit nechali, Spinalis židli jsem si vybral sám, po dlouhém uvážení a testování mnoha židlí, i když přiznávám, že přes prvotní nedůvěru. Děkuji za zmínku o Asaně, nemusím testovat, neboť jsem již měl tu čest na ní sedět. Fandím jí, protože si myslím, že je to tuzemská výroba. Doporučuji ji zejména pokud někdo trpí hemeroidy či fisurou.

  • 1. 6. 2012 18:44

    Věra (neregistrovaný)

    Dobrý den,
    zrovna teď řeším koupi židle, protože už nějaký čas mám bolesti nohou a zad.
    Ty nohy jsou nějak horší. Nakonec jsem se dobrala toho, že je to z mé židle.
    Sedák je velký a tvrdý a nohy mi nedosáhnou na zem.
    Když mě začala bolet záda, někdy mi to vystřelovalo do nohou, začala jsem hledat pomoc. A narazila jsem i na vaše články. Uvažovala jsem o židli Ergonomis nebo Therapia- ta je také česká a dost ji chválí ( nemáte s ní zkušenosti? Upřednostnil byste raději Spinalis, kvůli pohyblivému sedáku? Teď jsem si psala s paní, která má židli Spinalis, měla také problémy na zvyknutí židle, ale píše že to bylo kvůli tomu, že na židli seděla jen občas, protože cestovala. Jinak je po operaci páteře a židli moc chválí. Dokonce ji v obchodě nabídli, že si může židli nechat na vyzkoušení a pokud to opravdu nepůjde, vezmou si ji do showroomu.
    Nyní už by ji nevyměnila. Tak to jen na závěr.
    Věra

  • 23. 1. 2019 20:24

    Karel (neregistrovaný)

    Ahoj Věrko, pokud pracuješ hodně u PC, tzn. dlouhé sezení, pak doporučuji jedině kancelářskou židlí Therapia, v žádném případě za Spinalis! Ano, je to sice zdravé sezení, ale pouze na pár minut denně, nikoli na celý den! Pokud chceš židli pro práci u PC opravdu kvalitní, tak jedině Therapia. Na celý den Spinalis rozhodně ne! Zničíš si totálně záda! Nemůžeš prostě být celý den na pohyblivé židli, to je totální nesmysl! Spinalis je dobrá, ale fakt jen na pár minut denně! Max. na pár desítek minut.

  • 24. 1. 2019 22:06

    Petr (neregistrovaný)

    Vidím, že tady máte dva stejné příspěvky. Tak Vám ten jeden sem znovu nakopíruji, ať nemusím psát znovu, že píšete zavádějící informace. V čem tkví (po odborné stránce, protože jsem povoláním lékař, mladý muži) výhody výkyvného sedáku a proč je na nich možné sedět celý den. Ba naopak. Proč je dobré na výkyvném sedáku sedět v kanceláři. Tady je ten text okopírovaný shora, který jsem napsal k vašemu úplně stejnému příspěvku: Je zajímavé, že mám výkyvnou židli v práci, sedím na ni denně 8-10 hod., stejně tak na takové sedí naše účetní, které je 65 let, sedí na ní kolegové i kolegyně (máme jich ve firmě asi 25) a nikomu nevadí na ni trávit denně okolo 7-9 hod. (jak kdy). Ze své zkušenosti naopak můžu říct, že výkyvný sedák je maximálně vynikající, protože zapojuje jak posturální svaly, tak i fázické, což Therapia neumí. Therapia zapojuje pouze posturální svaly, ale nikoliv fázické. Proto na Therapii dochází k přetěžování posturálních svalů a lidé se musí protahovat, neboť posturální svaly mají tendenci se zkracovat - proto je potřeba je protahovat - proto se lidé potřebují protáhnout, opřít do opěradla, projít se. Výkyvný sedák naopak průběžně tyto posturální svaly protahuje, což je jejich první výhoda. Druhá nesporná výhoda je ta, že se tlak při sedu rozloží mezi posturální i fázické svaly, čímž dochází k poloviční zátěži jak posturálních svalů, tak (a to hlavně) bederních segmentů L3 az L5 (zde je nejčastější problém z výhřezem ploténky). Oproti židli se statickým sedákem, včetně Therapie, má výkyvný sedák celou řadu výhod. A asi vás zklamu, ale sedíme na té židli celý den a jsme všichni v pohodě. Ale klidně si Therapii kupte, jen až budete přetěžovat posturální svaly, protože fázické prakticky nejsou zapojeny a po pěti letech u vás dojde k protruzi, tak se tomu nedivte :-)

  • 25. 6. 2012 11:02

    ludoja (neregistrovaný)

    Moja stolicka dosluzila, tak som hladal ergonomicku nahradu. Pred cca. 4 rokmi som kupil do firmy Spinalis, nejaky zakladny model. Dal som ju kolegovi lebo ho bolieval chrbat - bolest presla, tak si ju nechal.

    Dnesne ceny mi pripadali vysoke, tak som sa poobzeral po diskusiach a nasiel som alternativu v Ergonomise. Rozhodol som sa ju, najma pr moznost vyskovo nastavitelnych podruciek, vyskusat.

    Z hladiska spracovania mi Ergonims pripada subjektivne kvalitnejsi - masivnejsi (aj ked ten Spinalis co mame vo firme 4 roky, zatial ziaden problem, sluzi dobre).
    Dynamicky posed porovnatelny so Spinalisom. Nezaznamenal som subjektivne ziadny rozdiel, co mi vsak vyhovuje a preco by som pri sucasnom stave skusenosti uprednostnil Ergonomis su vyskovo nastavitelne podrucky a cena.

    Inak pozor, Spinalis ma dobre osetrenu cenovu politiku, cez vsetky kanaly som nasiel rovnaku koncovu cenu. Pri Ergonomise som po neuspesnom hladanai nizsej ceny za Spinalis cez stranku vyrobcu skoro stolicku objednal napriamo za 560€ s DPH, ale potom som si pozrel porovnavac cien a v eshopoch som ju nasiel a kupil za 350€!

  • 3. 12. 2012 12:54

    Marek B. (neregistrovaný)

    Výše uvedený názor odborníka plně sdílím, i když nejsem lékař, ale "jen" terapeut. Pokud máte opravdu velké potíže s bolestmi zda, vyhledejte lékaře a zeptejte se na vhodnost židle Spinalis pro váš konkrétní případ. Mám řadu, dnes už bývalých pacientů (jj, k mé škodě:), kteří si židlí Spinalis opravdu pomohli od bolesti.

  • 14. 12. 2012 9:58

    ZdenekB (neregistrovaný)

    Židli Spinalis mi doporučil před rokem terapeut. Dlouho jsem váhal - kvůli ceně - až jsem si ji nakonec v květnu přece jen koupil (model Hacker). Používám ji půl roku v práci 8 -10 hodin denně a potíže, kvůli kterým jsem před rokem vyhledal terapeuta, mi úplně vymizely. Z tohoto ohledu mohu jen doporučit. Co se týče použitých materiálů a výrobní náročnosti, je židle nejmíň dvakrát předražená. Co ale zbývá, když alternativa není, protože výrobce má sedák na pružině patentovaný.

  • 13. 3. 2013 13:41

    Eva (neregistrovaný)

    Sedím na ní 3. den, co jsem si ji koupila do práce. Už po druhém dni sezení jsem si všimla, že i po odchodu z práce mě něco nutí stát a sedět vzpřímeně, s čímž jsem dosud měla problém. Dokonce mě přestalo bolet za krkem, přitom na staré židli u PC mě bolelo denně.

  • 21. 6. 2013 11:43

    Petr (neregistrovaný)

    Na strance http://www.zdravotni-zidle.cz me hned na zacatku odradila klamava reklmama, kdyz kliknete na video kde ukazuji spatne sezeni na kancelarske, ergonimicke a spinalis zidli. Pritom zasadni chybu vidim v tom ze sedi moc dalko od pocitace a predklani se a v tom ze ma pocitac moc nizko. Stacila by nastavitelna podlozka k notebooku a prisunout se tak aby sedela rovne.
    Asi herec ktery hraje doktora vcervene kravate nebude moc odbornik.
    Dost me tento klam odradil.

  • 19. 7. 2013 13:27

    kaktuslq (neregistrovaný)

    Dobry den, ak by mal niekto zaujem o kupu zdravotnych stoliciek ErgonomiS, viem vam zdarma poskytnut ID kod, cez ktory dostante 10% zlavu na nakup...

  • 4. 10. 2013 13:40

    Veronika (neregistrovaný)

    Když jsem si vybírala židli před prázdninami, přečetla jsem si i tento článek. Židli jsem si pak vybrala podle svého otestování, používám ji od srpna a proto přidávám svůj názor. Článek paní Čepelíkové je tedy hodně tendenční. Jak jsem pochopila, tak paní redaktorka si vybrala několik židlí, z toho měla možnost testovat pouze židle Spinalis a ostatní židle jen "opsala" z internetu. Je tohle správně odvedená práce? Nikoliv, je to tendenční článek. Shrňme si fakta: 1) Židle Asana - nepůjčuje židle, 2) Ergonomis - půjčuje a poplatek, takže židli nezapůjčil, 3) jediný kdo židli půjčil je Spinalis - to proto, že se nebojí ji půjčovat. Dále nadpis ve stylu - Dáte za rohlík 100 Kč? Ano, proč ne, když mi vyléčí problém s žaludkem. Vážně nevím co je tohle za novinářku, když někdo testuje židle podle internetu - jedině, že by paní "novinářka" chtěla poškodit jméno jednoho z testovaných? Záměrně jsem si chtěla vyzkoušet všechny židle a jak jsem dopadla? 1) ASANA - měla jsem možnost si židli vyzkoušet, ale nevím co je na té židli tak zajímavého, když se na ní nedá pracovat v předklonu nad stůl. Ta židle je houpací, je tobrá tak k televizi jako "houpací křeslo". Ale pracovat se na ni dá jen špatně. 2) Ergonomis - tato židle již vůbec není na trhu. Jak jsem si zjišťovala, údajně zkrachovala, resp. se stáhla z českého trhu. Že by byla nekvalitní? Proč by se jinak levný a kvalitní výrobek na trhu nechytil? Ano, jak jsem se dověděla od čtyř bývalých prodejců, přestali Ergonomis prodávat z důvodu špatné kvality. Většina se shodla přibližně na tomto vyjádření: Židle Ergonomis byla chatrná, vyrobená z čínských dílů, opěrka zad dotva po lopatky, byla vyrobena z dílů pro menší (asijské) postavy a tudíž nevhodná pro výšku postavy nad 165 cm. Kvalita špatná, dojem zákazníků negativní, léčebné účinky nulové, 3) židle Spinalis - jediná, která mi židli zapůjčila do kanceláře, dokonce mi ji bezplatně přivezli, vše jsme nastavili, ukázali jak ji používat. Rozhodně nemám pocit jako paní "novinářka", že bych měla na židli upadnout, pokud tedy nejsem nemehlo. Paní novinářka píše, že měla problém s područkami, kde má výšku stolu 65 cm. Správná výška stolu je ale okolo 75 cm. Pokud si paní novinářka pořídí "campingový stolek", tak se jí opravdu pod stůl žádná židle nevleze. Článek je opravdu velmi neprofesionální, vyjadřování až infantilní.
    Jakou židli jsem si tedy vybrala: Spinalis Apollo. Testovala jsem i další židle, ne jen v článku popsané a dnes vím, že cena odpovídá kvalitě ZDRAVOTNÍCH ÚČINKŮ židle Spinalis. Je jediná, ze které jsem měla pocit, že funguje. Používám ji několik týdnů a záda mne přestala bolet, sezení je příjemné a konečně se mohu naklánět nad stůl, což mi jiná židle doposud neumožňovala. Naopak bych řekla, že cena ostatních židlí, kromě Spinalis, je s ohledem na jejich nefunkčnost příliš drahá. Přeji ostatním, kteří hledají informace, jako jsem je také hledala před koupí židle, aby si šli sami vyzkoušet a sami se rozhodli. Jen doporučuji všem, aby se nedali opít rohlíkem, díky stylu jak je článek napsán.

  • 4. 10. 2013 13:53

    Veronika (neregistrovaný)

    Ještě bych ráda dodala, že židli ASANA mi neumožnili půjčit si do kanceláře nebo domů, musela jsem testovat v prodejně. Píši to pro nejasnost ve výjadření, které jsem napsala v předchozím příspěvku "Dáte za auto 4 mil. Kč? Dlouho jsem neviděla takto zavádějící článek"

  • 27. 1. 2014 23:40

    alfonso (neregistrovaný)

    Byla jste na prodejně v Křižíkově ulici? Já tam byl a bylo mi nabídnuto, že když složím zálohu ve výši plné ceny, tak mi židli zapůjčí a můžu ji vyzkoušet doma a potom vrátit. Mně na Asáně zaujal tvar podsedáku, je skutečně zajímavý, ale po 10 minutách můžu těžko odhadnout, jak se na něm sedí dlouhodobě. Skoro bych měl o židli zájem, ale vadí mi dvě věci, které mě odrazují - pro mě příliš krátký podsedák a také synchronní mechanismus. Přeci jen mi vyhovuje víc asynchron než typ kancelářského křesla-houpačky. Za tuhle cenu mi tyhle dvě věci vadí až příliš. Je to ale škoda, ten tvar podsedáku má něco do sebe.

  • 23. 5. 2014 9:53

    majkl54 (neregistrovaný)

    Tak sem si koupil tuhle židli. Sedím na ni právě 1h :-) První postřehy: židle je celkem malá - mám 190 cm a 90 kg a snesl bych větší/vyšší. Moc nechápu jak tam můžo psát, že je pro osoby do 140 kg a 210 cm. Dál nemá úplně moc možností nastavení a nemá bederní podpěru.

  • 14. 8. 2014 14:39

    smallmartine (neregistrovaný)

    Zdravím všechny,
    také bych ráda přispěla do diskuse ohledně židle Spinalis.

    Na úvod chci říci, že mám rozštěp obratle a trpím každodenní bolestí zad (jsem v péči výborné fyzioterapeutky a trenéra).

    Židli Spinalis jsem si jela vyzkoušet do Pardubic do jejich oficiálního Showroomu. Když jsem tam přijela v danou otevírací dobu, nikdo tam nebyl.
    Při příští návštěvě už jsem kontaktovala p. Svobodu a přijela na dohodnutý termín. Když jsem tam přijela, opět tam nikdo nebyl, p. Svoboda na mne zapomněl.
    Při třetí návštěvě tam již byl. Vyzkoušela jsem si dané výrobky. Rozhodovala jsem se mezi Apollo a Ergonomic. Odjela jsem s Apollo. Židli jsem měla půjčenou týden. Po týdnu jsem poprosila p. Svobodu o půjčení i druhé zmiňované Ergonomic. Opět jsem ji měla půjčenou týden. Naprosto skvělá služba. Jinak bych nezjistila, která židle mi sedí.

    Když jsem jela židli vrátit v dohodnutý termín, opět tam nikdo nebyl, p. Svoboda zapomněl.

    Nakonec jsem si objednala židli Apollo, na které se mi sedí skvěle už od prvního okamžiku. A záda mě ani po 8 hod. sezení v práci na této židli nebolí - zázrak!

    P. Svoboda mě varoval, že mě z židle budou první dny záda bolet. V mém případě se tak nestalo. Naopak mi od bolesti ulevila.

    Když mi židle přišla, kolega ji smontoval, bohužel nešla seřídit jezdící část, kterou si regulujete zádovou opěrku. Opět s p. Svobodou hrozná domluva, nezvedal telefon, několikrát zapomněl, když prý nezapomněl, tak ale stejně nepřijel, že prý neměl cestu.

    Nakonec jsem zavolala na hlavní kontakt SpinaliSu a přijela paní Vášová z Prahy. Velmi ochotná, úžasná paní. Zjistila, že je na mé židli výrobní vada. Židli si odvezla a poslala mi nový kus.

    Židli Spinalis Apollo a paní Vášovou velmi doporučuji!!! Pana Svobodu nikoliv!

  • 20. 8. 2014 20:00

    Bak (neregistrovaný)

    Společnost K&H Solutions s.r.o., prodejce židlí Ergonomis, bez absolutní reakce na mailový dotaz, i když přišlo několik odpovědí o přečtení, vřele proto nedoporučuji. Rozhodl jsem se pro značku Spinalis - kvalita, dobrý přístup prodejce, zápůjčka atd.

  • 29. 10. 2014 10:35

    Mike (neregistrovaný)

    Dobrý den,
    po přečtení tohoto článku a dalších komentářů, které navazují, musím také přidat trochu informací, jelikož se pohybuji v oblasti vybavování kancelářských prostor a problémy ohledně ergonomického/zdra­votního/zdravé­ho sezení řeším se svými klienty každý den.

    Z letité praxe musím předem upozornit na produkty založené na pružinovém kloubu - jedná se pouze o exkluzivní obchodní artikl, který je založen na dostatečně velikém kapitálu a možnosti excelentní obchodní kampaně. (certifikát jako zdravotní pomůcka, nepředurčují tuto židli k dennímu užití, pouze k možnosti prodávat ji samotnými lékaři)

    Osobně jsem vyzkoušel běžně prodávané židle na našem trhu a mohl hovořit se samotnými výrobci, kteří se celou problematikou zabývají mnoho let. Rozhodně je nutné vědět jaký typ problémů vás trápí a podle toho zvolit vhodnou židli, bohužel doktor doporučí pouze jedninou za což dostane také řádně zaplaceno.

    Z praxe se mi osvědčilo několik metod zdravého kancelářského provozu:

    1) ergonomické pracoviště = základem je monitor ve výšce očí (zabraňuje hrbení)
    2) výškově stavitelný stůl = možnost kombinovat práci ze sedu a vestoje
    3) kvalitní židle = masivní, s maximální možností nastavení (z praxe mohu doporučit modely pro práci 24/7 (nonstop provoz), tyto židle jsou nezničitelné, cena odpovídá materiálům, technologiím a zpracování. Moji klienti preferují křesla na bázi autosedaček, jelikož logicky výrobci automobilů (bavíme se hlavně o profesních řidičích) se touto problematikou zabývají již od nepaměti

    Malé doporučení nakonec:
    Nekupujte židli v obchodním řetězci, pokud si alespoň trochu vážíte toho, kdo na ni bude sedět. (...je to jako by jste v restauraci dostali místo panenky párek - a číšník by se tvářil jako by nic, maso jako maso)

  • 23. 11. 2014 13:49

    Ioisa (neregistrovaný)

    "... křesla na bázi autosedaček..."

    Můžete některá konkrétní doporučit? Už jsem x-krát přemýšlel, že si snad koupím autosedačku a zbastlím si křeslo, protože snad z každé kancelářské židle bez ohledu na cenu mě bolí záda. Když vylezu z auta (Volvo), jsem v pohodě i po delší cestě. Díky za případné tipy.

  • 17. 5. 2015 23:31

    loisa (neregistrovaný)

    No, hezký, ale za tu cenu opravdu ne. Nakonec jsem si přeci jen ubastlil vlastní z Volva V50 a jsem spokojený. Mechanika, kříž, píst a kolečka (vše vyšší nosnost 150kg+) mě nové přišly na necelé 3 tisíce. Křeslo v super stavu jsem sehnal za 1500. Pak už jen pár šroubů, podložek, desku, spojovací železa, trocha práce s pilou, flexou a vrtačkou a je hotovo. Minimální náklady, maximální pohodlí. Doporučuju.

    http://jpeg.cz/images/2015/05/15/2q3W.jpg

  • 26. 5. 2016 13:19

    D-argo (neregistrovaný)

    Dobrý den, moc se mi líbí Vaše židle z autosedačky, neporadil by jste mi jak konkrétně ji vyrobit?
    Moc děkuji za odpověď
    mail. D-argo@seznam.cz

  • 24. 2. 2015 14:40

    Julie (neregistrovaný)

    Dobrý den,ráda bych se také přidala do diskuze. Před Vánoci jsem si po dlouhém rozmýšlení zakoupila židli Spinalis model Apollo. Nejdřív jsem si ji na týden zapůjčila, první dva dny to byl docela nezvyk a v prodejně mi následně po telefonické konzultaci doporučili postupné zvykání si tím, že jsem Spinalis střídala se svou starou židlí. Po třech dnech jsem pak dala celý den sezení v kuse. Apollo je skvělé v tom, že dobře polstrovanou opěrku, která mě podpírá v bedrech, takže při opření se nesesunu, ale krásně narovnám. Sice mě nikdy nenapadlo, že dám za židli 20.000 Kč, ale určitě to je investice, která se mi vrátí. Přece jen, když je člověk schopný si za stejné peníze koupit mobil, který za 2-3 roky vymění. Jde o to, stanovit si priority. Spinalis moc doporučuji, v pražské prodejně Vám mile pomohou s výběrem a opravdu nebudete litovat. Po dvou měsících sezení pociťuji výraznou změnu v tom, že se po celém dni v práci necítím jak zpráskaný pes.

  • 12. 3. 2015 13:49

    Mike (neregistrovaný)

    Vypadá to, že se nám tu rojí reklamní příspěvky jeden za druhým, abych vše uvedl na pravou míru, tak studio Ploc je pouze jeden z mnoha dealerů produktů polského výrobce ProfiM - na českých stránkách výrobce si můžete najít nejbližší prodejnu/showroom, ale doporučuji spíše firmy, které mají širší škálu produktů, nejen se zaměřením na jednoho dodavatele.

    Ohledně Sipinalis je situace stále stejná, člověk si časem zvykne na vše, ale na vašem místě bych raději volil židle, které mají světový ergonomický certifikát, než pouze certifikaci zdravotní pomůcky pro ČR, která slouží k něčemu jinému, než k sezení u PC.

  • 16. 3. 2015 17:31

    Maca (neregistrovaný)

    Ahoj, zakoupil jsem si do zaměstnání židli Spinalis Hacker a musím říci, že mě přešli bolesti zad, které jsem měl plno let.
    Před židlí jsem chodil k ortopedovi, který mi nairdinoval masáže, po kterých to na měsíc bylo docela dobré, ale pak se bolest vrátila.
    Ted sedím denně 8-12 hodin v práci na židli spinalis, pěkně se na ní vrtím a bolest nikde.
    Takže palec nahoru, jen ta cena by mohla být nižší... vyrobit podobnou by neměl být problém, stačí jedna pružina, třeba z auta. :-)
    a je to. :-) Čekám kdy to čínani okopírují a začnou prodávat. :-)

  • 20. 2. 2016 22:32

    Erchna (neregistrovaný)

    Dělala jsem 10 let účetní a už od 15 let jsem měla problémy s bederní páteří kvůli vyhřezlé plotýnce. Když jsem začala sedět 8 hodin denně na normální kancelářské židli problémy se zhoršovali. Od té doby co jsem dostala ve firmě židli SpinalisS problémy ustaly. Od té doby jsem nebyla se zádama na neschopence, což se do té doby stávalo tak 1-2 krát v roce, kdy jsem byla vyřazená z provozu i na 2-3 měsíce. Každému kdo má problémy se zady tuto židli doporučuji. Když jsem z práce odcházela strhla se o židli velká bitka :-) nyní jsem změnila obor a už tolik nesedím, ale i tak sedávám 2-4 h denně a zádům se to zase přestává líbit, takže je budu muset poslechnout a židli si pořídit. I když je cena hodně vysoká, vím, že pro moje záda je to ta nejlepší investice. Tentokrát si ji už ale koupím já a už se jí nevzdám.

  • 13. 10. 2016 18:57

    Mike (neregistrovaný)

    To je pěkné řešit nezdravé sezení, na tom se jistě uživí řada ortopedů a výrobců, ale celé je to přežitek a omyl lidstva. Nikdy jsem nenašel porovnání přístupu sedím na zdravotní židli s přístupem střídání sedím - stojím - viz např. zdvihací stoly s velkým rozsahem. Nebo u počítače ležím, viz obrázky na googlu "zero gravity chair". Pro plotýnky a páteř je sezení na ergonomické židli možná dobré, ale co ty ostatní problémy? Např. křečové žíly a možná toho bude více…

  • 14. 11. 2016 13:03

    Tomáš (neregistrovaný)

    Nedávno mi fyzioterapeut doporučoval zdravotní podložku Dynasit www.dynasit.cz, která funguje na podobném principu jako výkyvné zdravotní židle. Navíc je Dynasit certifikovaná zdravotnická pomůcka a stojí 20x méně. Cena 20.000 Kč za židli (Spinalis) mi přijde jako přehnaná, takovou cenu bych nebyl ochoten zaplatity, ale Dynasit za 1.000 Kč se mi zdá cenově dostupný. Co si o tom myslíte?

  • 18. 11. 2016 20:44

    Robo (neregistrovaný)

    Jsem ortoped a proto si dovolím tvrdit, že Vám mohu dát odbornou odpověď. Hned na začátku uvádím, že sedák Dynasit je ideální volba pro celodenní sezení doma nebo v kanceláři a doporučuji Vám ho používat. Jeho základní výhodou oproti běžnému sezení na židli je zabezpečení unikátní pohyblivosti pánve, což Vás zbavuje řady problémů, které ze statického sezení znáte (bolesti zad, vyhřezlá ploténka, ztuhlá krční páteř aj.). Z důvodu možnosti pohybu sedáku Dynasit se musí hýbat také celé tělo a při tom aktivně zapojujeme svaly okolo páteře. Páteř a ploténky tak nejsou zatěžovány jednostranně, ale tato zátěž je rovnoměrně rozložena po celé délce pro ty, kdo musí při práci často sedět. Dle mého názoru sedák Dynasit skutečně reprezentuje významné preventivní opatření ke snížení zdravotních problémů s páteří. Proto sedák doporučuji všem, kteří již mají problémy s páteří anebo trpí častými bolestmi zad. Dále Dynasit považuji za účinnou prevenci před problémy s páteří zvláště pro ty, kdo musí při práci často sedět. Pokud nemáte bolesti zad ve stádiu vhodném pro operaci (to už byste dávno byl u ortopea), pak Vám Dynasit doporučuji používat.

  • 20. 6. 2018 16:02

    Petr (neregistrovaný)

    Mám asi čtvrt roku variantu Dynasit LIFE PRO a musím říci, že jsem čekal trochu více. Sezení hodně závisí od typu sedáku židle na které Dynasit pokládáte, tj, jak moc je polstrovaná. Také záleží na míře nafouknutí sedáku. Po asi 14 dnech jsem se probouzel ještě s většími bolestmi než dříve, ale asi po 3 týdnech bolesti přestaly. Říkal jsem si, SUPER polštářek pomohl a pohyby pánví přes den tomu na sedáku pomohly. Ale asi po měsíci se ranní bolesti vrátily. Uvidíme tak po půl roce či po roce. Chtěl jsem tímto polštářkem ušetřit za jinak vychvalovanou židli Spinalis či Antares Ergohuman, kterou chválí kde kdo. Ještě jeden neduh má sezení na polštářku Dynasit a to, že nyní v červnu 2018, kdy je velké horko se na něm dost potí zadek, protože je to holt guma potažená látkou a ta guma samozřejmě nedýchá. Jediné co pomáhá je otočit polštářek, kde jsou z druhé strany gumové bodlinky a tudíž to pocení a styčná plocha není tak velká.

  • 9. 12. 2016 14:25

    Daniel (neregistrovaný)

    Po tom, co jsem si pořídil Dynasit, který jsem dvakrát měnil, protože ucházel, jsem se rozhodl vyzkoušet židli Spinalis a musím říct, že polštář do toho má hodně daleko. Asi to je menší zlo než sedět na klasický židli, ale tahle židle se chová úplně jinak. Zatím jsem si ji jen půjčil, ale vážně uvažuju, že ty prachy za to dám. Byl jsem na prodejně v Praze, kde je neskutečně milá paní Vášová, která dokáže všechno perfektně vysvětlit. Dlouho jsem neviděl někoho takhle milého.

  • 12. 12. 2017 9:21

    macek12 (neregistrovaný)

    Pokud člověk má sedavé zaměstnání, které ho živý a sedí u práce 8 a více hodin, pak si myslím, že je potřeba se zamyslet nad svým zdravím a jako třeba truhlář investuje do kvalitních strojů na dřevo, tak by měl i administrativní úředník, IT apod. investovat nejen do své výpočetní techniky, kancelářského stolu ale také kancelářské židle. S kancelářskou a zároveň zdravotní židlí od SPINALIS neuděláte určitě chybu.

  • 13. 4. 2018 8:20

    Mikes (neregistrovaný)

    Dobry den,

    zvazuji zakoupeni zidle Spinalis, chtel bych se ovsem zeptat, zda nemate nekdo zkusenost i se zidli PEŠKA http://balancnizidle.cz/, pripada mi, ze princip aktivniho sezeni je naprosto stejny navic se jedna o levnejsi variantu.

    Diky moc1

  • 7. 11. 2018 19:01

    Kamil (neregistrovaný)

    Pokud přemýšlíte jako já, jestli má cenu kupovat takovou židli, položte si otázku, kolik času trávíte u počítače. Já se u PC hrbil jak paragraf, bolely mě z toho záda i krční páteř. Jinak mrkněte i na zásady správného sezení pod článkem (začátek přeskočit a doscrollovat rovnou na konec). První dva dny v této židli byly utrpení, protože mi rovnala záda a byl to bolestivý proces, pak už jsem měl ale svatý klid a hlavně pohodlí. Dokonce ten obratel, co mi lezl ven už bych teď nenahmatal, protože tam není...

  • 17. 12. 2018 9:35

    Jitka Hlaváčková (neregistrovaný)

    Skoro se až stydím, že jsem se celý život nezajímala o tak banální věc, jako je správné sezení. Teď si s láskou vzpomínám na učitelku na základce, kde jsme jako prvňáci sedávali s rukama za zády. Až když mě začaly příšerně bolet záda, pochopila jsem, že i taková věc jako je výběr židle, je docela důležitá. Měla jsem fakt strašnou (plastovou za pár stovek z nejmenovaného nábytkového veleobchodu), seděla na ní úplně blbě no a ono se to projevilo. Hodně mi pomohla tahle diskuse, i když je to tu strašně nepřehledný a každý tvrdí něco jinýho, taky jsem četla skvělý článek na iDnesu, kde paní magistra Bílková vysvětluje rozdíl mezi obyčejnou a zdravotní židli. I když je to nejspíš reklama pro Adaptic, ta židle vypadá báječně a i cena je slušná, takže jsem se rozhodla, že ji ještě tento týden pořídím.

  • 5. 5. 2018 19:54

    marek (neregistrovaný)

    Nám do práce pořídili tyhle http://www.martexoffice.cz/kancelarske-zidle/pracovni-zidle/mesh-line/ jsou dražší, ale nemyslím si že za 50 000. Každopádně je to asi nejkvalitnější židle na které jsem kdy asi seděl. Ale i tak ji musím čas od času prostřídat za nafukovací balon. Řekl bych že 10 000 nebo 50 000... nikdy na tom stejně nevydržíte celý den.

  • 23. 10. 2018 20:31

    kytka7 (neregistrovaný)

    Mám kancelářskou židli, kterou jsem vybírala z této široké nabídky židlí https://www.svis.cz/nabytek/zidle Se židlí jsem spokojena. Záda mě přestala bolet ale až mi to finance dovolí, tak bych si později pořídila přece jenom ještě o něco více kvalitnější kancelářskou židli...

  • 6. 11. 2018 11:56

    Iveta Krejzarová (neregistrovaný)

    Dobrý den. Také mám židli Spinalis. Vyzkoušela jsem si, jaký typ jejich židle mi vyhovuje na veletrhu v Praze. Vybrala jsem si Spinalis Hacker. Jsem účetní, mám firmu, a sedím u PC až 16 hodin denně. Židli jsem si koupila s podporou manžela již před čtyřmi roky. V té době mi při práci palčivě bolela krční páteř. Po zakoupení židle mi asi měsíc trvalo si na ni zvyknout. Nemám čas na sportování a cvičení. Již ale po roce byly vidět prohlubně v postranním břišním svalstvu, tj. jak se začali aktivovat svaly. S nadváhou bojuji kvůli sedavému zaměstnání stále, ale alespoň toto mi dělá radost, že mi židle formuje trošku postavu. A samozřejmě - to nejdůležitější, mohu sedět u PC takžka 24 hodin denně. Spát jdu jen pro únavu, ale nic mě nebolí. Krční páteř mi přestala bolet hned první týden při používání židle. V mém případě se velmi osvědčilo si židli pořídit. Někdy se na této židli i dívám na film a vůbec mi nevadí stálý tonus svalstva. Dokonce mi židle hned chybí, pokud si sednou omylem na jinou. Jenom v případě nemoci cítím, žě mě židle unavuje a že bych se nejlépe schoulila do pohodlného pevného křesílka - ale to je pochopitelné. Židli jsem si mohla pořídit z dědictví, ale dodnes nelituji a jsem velmi vděčná, že mě manžel v koupi této pružinové židle povzbudil.

  • 29. 11. 2018 15:52

    Lucka Hlavatá (neregistrovaný)

    Tak to jsem ani nevěděla, že je veletrh židlí! Škoda, už mám Adaptic a zatím jsem spokojená. Ale židli jsem si koupila teprve před 14 dny, v práci jsme měli deadline do konce listopadu, kdy jsme mohli čerpat až 15 000 na zlepšení pracovního prostředí. Snad jsem se rozhodla správně, co myslíš? Proč sis vybrala Spinalis? Viděla jsem ji a A. mi přišla nakonec sympatičtější, tak nějak hezčí, modernější, a za lepší cenu. Díky tomu jsem se s limitem dostala, šéfa jsem trochu ukecala, že jako project managerka prostě sedět v kanclu musím, i když nechci, a prosadil mi, že mi ji zaplatili celou.
    Dělám z domova na mateřský, děti naštěstí už chodí do školky, tak to zvládám, ale stejně to znamená, že doma sedím tak čtyři pět hodin přes den a ještě večer často ponocuju dvě tři hodiny, když chystáme akci, tak i dýl. Manžel občas nadává, ale co je hlavní, že mám i po krátké zkušenosti se zdravou židlí pocit, že mě přestaly bolet záda.
    Každopádně jsem ráda, že se to tak seběhlo. Začala jsem taky cvičit, i na to nám firma přispívá a my máme fitko přímo naproti bydliště, tak tam chodím, když odvedu holky do školky. Vlastně si uvědomuju, že letos se můj pracovní život docela změnil a cítím taky víc elánu. No nic, s tím bych asi měla jít spíš na mimibazar :-)

  • 13. 12. 2018 11:37

    Marta S. (neregistrovaný)

    Zrovna jsem dočetla článek fyzioterapeutky, jak taky může dopadnout člověk po čtyřicítce, když většinu života dělá v kanceláři. Takže bych moc nezpochybňovala, že koupit si dobrou židli dává smysl. Navíc, asi se ty ceny strašně změnily za pár let, protože za padesát tisíc bych dneska měla Adaptic třikrát. A patnáct tisíc, to sice na první pohled vypadá jako velká suma, na druhou stranu židle ti vydrží nějakou dobu a hlavně, dvě tři těžký marodění a proděláš majlant.

  • 7. 1. 2019 10:34

    bez přezdívky

    Nedám! Padesát tisíc je strašně moc. Chápu, že možná nějaký hodně úspěšný manažer by to dal, ale když jsme se doma rozhodli, že si pořídíme kvalitní zdravotní židli, vyděsily mě ty ceny. Ale asi chápu, že tak vysoké byly, když zdravotní židle byly v České republice novinka, ten článek je starší a jak jsem v prosinci zjistila, dobrá židle se dá pořídit výrazně levněji. Mám Evoru od Adapticu (https://www.adaptic-zidle.cz/zdravotni-zidle/adaptic-evora-s/) za necelých 15 000 Kč. Vzhledem k tomu, že na ní v pracovně střídavě sedím já nebo manžel, a synátor si tady dělá úkoly, myslím, že to byla rozumná investice, i když přiznávám, že než jsem si přečetla asi dvacet článků o sezení, málem jsme koupili něco mnohem levnějšího. Moc dobře ale vím, že zdraví máme jenom jedno, tak jsme trochu pustili žilou prasátku, věřím, že se to vrátí.

  • 25. 1. 2019 17:56

    Romana (neregistrovaný)

    Urazila bych manželovi ruce, kdyby chtěl za židli utratit 50 000. Dík za tu recenzi. Tenhle týden jsme se byli podívat na Spinalis i na Adaptic. Dala jsem na Tebe, Evora je moc pěkná a stála nás jenom 13 000, protože Milan ji vzal na firmu.

  • 12. 3. 2019 22:13

    Michal (neregistrovaný)

    Spinalis - je nehorazne jak nas v CR bere na hul. Ceny: 1) model Hacker na Slovensku (bez DPH po prepoctu kurzu) 16.916 Kc / v ČR stejny model cena 17.990 Kc, 2) Apollo na SK = 17.943 Kc / v ČR stejny model 18.990 Kc, 3) Ergonomic na SK = 13.322 Kc / v ČR stejny model 13.990 Kc, 4) Spider na SK = 23.334 Kc / v ČR stejny model = 24.790 Kc. Komu to prijde ferove? Pritom je to stejna firma v CR a stejna na SK, na stejneho jednatele. O cene se tedy rozhoduje u stejneho stolu. Zlodejina!

  • 4. 4. 2019 14:04

    Doktor_A (neregistrovaný)

    Určitě nedal. Není k tomu důvod, za ty peníze může mít židle celá rodina. Solidní zdravotní židle se dá pořídit za cenu kolem 10-15 tisíc a to je cena rozumná, odpovídající tomu, že si nechci zničit zdraví a ve čtyřiceti být invalida. Nedávno jsem četl, že jediné opravdu relevantní židle jsou Spinalis a Adaptic, vyzkoušel jsem si obě a rozhodl se pro český Adaptic. Že je to lokální značka je mi sympatické, ale není to tak důležité, jako že má skvělé funkční vlastnosti a v některých parametrech předčí Spinalis. Navíc je výrazně modernější vzhledově, což zase ocenila žena. Ale zpět k tomu titulku. Chápu, že lehce kontroverzní ladění mělo vyprovokovat čtenáře, ale pokud jde o zdraví, neměli bysme peněz litovat, protože zničené zdraví stojí potom víc. Ale 50 tis. za zdravotní židli je dneska nesmysl, vážně si to nejdřív sami projděte a poznáte nejlíp.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).