Hlavní navigace

Názor k článku Daňové úlevy rodinám zatím babyboom nepřinášejí od HK - Nu, já vím o pár firmách, které kdyby...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2007 22:20

  HK (neregistrovaný)
  Nu, já vím o pár firmách, které kdyby se neprodali do ciziny, tak už dnes neexistují. shodou okolností v jedné dělám cca už 13 let a vím jak by dopadla v mezinárodní konkurenci, kdyby ji nekoupil silný zahraniční partner.
  Samozřejmě existují vyjímky, ale spousta firem by bez zahraniční účasti lehla.
  Co se týče vašich dalších názorů, na důchod si musím naspořit sám, stačí mi jeden pohled na www.cssz.cz abych viděl kam směřuje vámi vychvalovaný průběžný systém. Nějaký průběžný systém bych zachoval, ale tzv. Husákovi děti už na stát spoléhat nemůžou. Taky nevím na proč by ženy měli odejít do důchodu dříve jen základě toho že porodí pár dětí, ten muž se zřejmě podle vás asi jen fláká a o děti se stará jen žena a patrně žijí jen ze vzduchu. Nevím kolik vám je ale soudím že budete starší generace.
  S tím prodlužováním odchodu taky nemáte úplně pravdu, lidský věk se prodlužuje díky lepšímu zdravotnictví atd.
  Když už jsme u toho zvyšování daní, nevím proč bych měl odvádět do státní kasy více jen proto že víc vydělám. Rovná daň mi nijak zvlášť nevadí, zatímco progresívní zdanění mě začíná pěkně s..., jenom díky tomu že se firmě daří a zvyšují mi plat jsem se z 15% daňového pásma posunul do 32% a dělá pořád tu samou práci. Asi budu muset dělat přesčasy, možná na tom budu lépe.
  A abych nezapomněl současný systém zdravotního pojištění si stát může taky strčit za klobouk. Nedávno jsem vyplázl cca 120 tis. za to abych mohl mít děti a tak mě zajímá k čemu si platím ZP nebo SP. Spolu se zaměstnavatelem odvádím do státní kasy přes 12 tis. za měsíc. Mám jeden návrh, ať si stát ponechá 8 tis. a za 4 tis. který mi zbudou si budu platit svoje soukromé pojištění na důchod i zdravotní a na to vemte jed že bych byl o hodně lépe zajištěný nežli teď.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).