Hlavní navigace

Názor k článku Co se stane s bankovním účtem po vaší smrti? od Rejpal - Četl jste článek ? Pouze 3 malé banky...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2009 12:58

    Rejpal (neregistrovaný)
    Četl jste článek ? Pouze 3 malé banky v poslední době nabízejí spoluvlastnictví účtu. Před pár lety nikdo. Proto 2 příklady.
    1. Byl jsem svědkem jak paní v domácnosti měla sporožíro s manželem a ten náhle v práci zemřel. Spořitelna se to obratem dozvěděla od zaměstnavatele a okamžitě zablokovala ten účet a paní zůstala bez prostředků na pohřeb až do doby projednání dědictví a musela běhat po příbuzných s žádostí o půjčku.
    2. Znám starou paní (89 let), která nemá už žádné příbuzné a šetřila si na pohřeb a když měla něco našetřeno, tak zjistila, že z účtu ve spořitelně to nemůže nikdo po její smrti vybrat a vzdálené příbuzné v zahraničí možná najde až notář. Penize vybrala a nechala doma, kde je někde uschovala tak dobře, aby je nenašel zloděj a pak půl roku je sama nemohla najít. Teď peníze raději ukládá v bance do schránky na známého, kterému důvěřuje a má stejnou možnost vybrat obsah jako i ten známý, který by měl zařídit pohřeb. Kdyby někdo umřel dřív, tak penize bez problému ten druhý vybere. Bez spoluvlastnictví účtu by to nešlo a je jen otázkou jak se toto spoluvlastnictví účtu cizích osob by řešilo v dědickém řízení ?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).