Hlavní navigace

Názor k článku Co byste měli znát, než vyrazíte autem do zahraničí? od pepa - Mám pocit, že existuje v Evropě mezinárodní úmluva,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 8. 2018 11:22

    pepa (neregistrovaný) 89.24.34.---

    Mám pocit, že existuje v Evropě mezinárodní úmluva, pokud vozidlo ve své zemi splňuje povinnou výbavu, technické podmínky pro provoz vozidla a podobně, tak při cestách v evropských zemích s odlišnou povinnou výbavu a podmínkami se tyto v těch zemích ty české akceptují. Jedná se samozřejmě o vozidla pouze dočasně projíždějící, ne na vozidla v trvalém provozu, tam se to nevztahuje. Čili, pokud v Česku vozidlo splňuje všechny požadavky, pak v Evropě se akceptuje splnění požadavků i v ostatních zemí Evropy a obráceně, pokud například přijede do Čech vozidlo například ze Španělska, tak jeho povinná výbava platí i tady, pokud tu není v trvalém provozu.
    Zajímalo by mne číslo této mezinárodní úmluvy tady v Čechách a čísla úmluvy i v ostatních zemích Evropy. Je jistě jednodušší mít ta čísla v notesu, než vozit povinné výbavy všech evropských zemí, to bychom zaplavili kufr krámama ze všech zemí kudy projedeme.
    Předem děkuji za informaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).