Hlavní navigace

Názor k článku Chytrý platební terminál: vše v jednom „železe“ od VlK - ad dary: děkuji za doplnění. Proto jsem dary...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2016 7:33

  VlK

  ad dary: děkuji za doplnění. Proto jsem dary uvedl jako příklad k EET. Protože stejně jako u EET si myslím, že většina zdaňuje správně. Ale stejně jako u darů existují výjimky. U darů např.:
  - Pokud své budoucí partnerce darujete jakékoliv dražší věc nebo v souhrnu (a nežijete s ní už ve společné domácnosti nebo méně než rok): snubní prsten, dovolená, restaurace.
  - Pokud máte blízký vztah s někým vzdálenějším, např. prateta.
  Pointa je, dokážete v současném nastavení zajistit, že každý zaplatí dar, pokud nesplňuje podmínky pro osvobození? (Dar myslím ve smyslu zákona, ne ve smyslu skutečnosti, protože málokdo má v hlavě zákony a ví jak správně toto podchytnout, aby legálně i morálně se nejednalo o dar, ale o skutečný jiný vztah.)
  Více viz např. http://www.mesec.cz/clanky/musite-danit-vanocni-darky/

  ad komíny: znám současnou legislativu. V rámci "zkvalitňování" navrhuji "vylepšení".
  - ad žárovky - Současný zákon nařizuje nepoužívat (přesnějj nekupovat) klasické žárovky nad určitou watáž. Zákon se obchází. Navrhuji jeho "lepší" dodržování.

  Chcete jiný příklad? např. organizujete nějaké setkání (spolužáci např.), přes váš účet jdou peníze na pronájem, občerstvení a pár korun dostanete na cestovné, telefon - bez živnostenského oprávnění to nejsou výdaje uplatnitelné, takže máte příjem, který (pokud podáváte přiznání), byste měl uvést do daňového přiznání.


  Pro anonymy, na které výslovně nereagují. Příklady uvádím bez ohledu na to, jak moc mi současný stav vadí/nevadí. Příklady uvádím jako příklad, že tento způsob prosazování "dobra" dle mě není vhodný. Honba za zdanění téměř všech příjmů jen povede k tomu, že se v tom ani prase nevyzná a současně mnoho lidí budou mít velkou režii s tím, aby dostáli byrokracii.

  A jsem překvapen jak dokážete z mého příspěvku mě onálepkovat, např. anarchistou. Tímto tempem budu onálepkován celým spektrem politických názorů :D

  Sám bych se označil za liberála. To neznamená, že schvaluji např. aby lidé do veřejného prostoru vypouštěli jakékoliv splodiny. Ale to by bylo na dlouhou diskuzi...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).