Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Chytrý platební terminál: vše v jednom „železe“ od J, Novák - Někoho EET bude něco stát, podnikatelé, kteří dodávají...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2016 5:40

  J, Novák

  Někoho EET bude něco stát, podnikatelé, kteří dodávají příslušný HS, zase vydělají. Takže dneska nejvíce řvou ti, kteří celá léta okrádali. Ti, kteří na tomto systému budou vydělávat, určitě řvát nebudou, protože o příslušnou komoditu kolem EET mohou své podnikání rozšířit. A jako nejdůležitější považuji to, že se podstatně zúží prostor pro vyhýbání se plnění daňových povinností. A to je zcela jistě dobře.

 • 21. 10. 2016 6:34

  VlK

  Navrhuji, dle stejné logiky, aby lidé doma při každém přiložení do kamen natočili, co přikládají. Zařízení sice jednorázově bude stát majlant, ale dáme občanům daňovou slevu. Zařízení sice bude stát poplatek každý měsíc, ale zase podnikatelé, dodávající příslušné zařízení vydělají - určitě řvát nebudou. A jako nejdůležitější považuji to, že se podstatně zúží prostor pro topení nekvalitním palivem. A to je zcela jistě dobře.

  Metoda se jistě osvědčí, takže můžeme pokračovat:
  - už léta lidé si darují prostředky mezi sebou a léta okrádají stát o daň darovací, nově daň z příjmu
  - už existuje povinnost jednou za pět let dělat revizní zprávy el. zařízení, jenže lidé celá léta okrádají stát o příjmy z revizních zpráv.
  - lidé si nakoupili nebo dokonce stále kupují žárovky a už léta okrádají stát o elektrickou energii.
  - ...

 • 21. 10. 2016 9:23

  jehovista (neregistrovaný) 194.213.54.---

  To s temi kamny neni vubec spatny napad. Navic tam nejde jen o prachy, ale o zdravi obyvatel, takze bych to videl radsi, nez EET :D

 • 21. 10. 2016 9:50

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Jaképak zdraví? Důležitější je individuelní právo nenechat se omezovat ve své svobodě.... trávit souseda a kolemjdoucí rakovinou, podvádět a krást.

  Kdepak, tihle hoši nejsou pravičáci, ale anarchisti, tedy extrémní levice. Skutečný pravičák ví, že má svoboda končí tam, kde omezuji práva někoho jiného. Anarchista zná jedině práva svá. No, ještě tak práva ostatních jeho soukmenovců v porušování pravidel, zákonů a slušného chování. Travičů, podvodníků, imigrantů. Oč lépe zná svá práva, o to hůře povinnosti. No, nemůže vědět všechno, že.

 • 22. 10. 2016 3:43

  J, Novák

  Pokud jedině skutečný pravičák ví, že jeho svoboda končí tam, kde omezuje práva někoho jiného, tak jak mi vysvětlíte, že já to vím, nikoho neomezuji, ba dokonce topím plynem, abych co nejméně zatěžoval životní prostředí a obtěžoval okolí, přičemž tom všem jsem levicový volič? To mi tedy s tím vaším vysvětlením ani trochu neladí.

 • 1. 11. 2016 7:45

  VlK

  Kouříte mimo svůj byt se zavřenými okny? (Pokud ano, omezujete) Nebo dokonce kouříte na balkoně, u přechodu, v centrech měst, na zastávkách - všude tam, kde se pohybuje mnoho lidí?
  Jezdíte autem bez hadice od výfuku do kabiny? (Pokud ano, omezujete). Nebo dokonce bez filtru pevných částic?

  Myslím si, že to jak kdo omezuje lidi kolem sebe, je dost nezávislé na jeho politické straně.

  Myslím si, že vypouštět jakékoliv emise je omezování svobody jiných. A zatím neznám jak nevypouštět vůbec žádné. Problémem jsou extrémní emise. Ale nemyslím si, že další a další regulací se tento problém vyřeší.
  Např. zákazem aut s vysokými emisemi. Pokud najedou malé množství km jsou lepší řešením než vytvořit emise při výrobě nového auta, které bude mít při provozu emise poloviční.

 • 22. 10. 2016 3:38

  J, Novák

  Samozřejmě nemáte pravdu. Zcela jistě nepůjde o plošné kontroly toho, čím lidé topí, ale půjde o kontroly u lidí, kterým se z komínů pravidelně valí různobaravné čmudíky a zamořují tím okolí. Vaše "logika" kulhá na obě nohy, protože třeba my topíme plynem a mohl byste mi říci, co bych asi tak podle toho vašeho "nápadu" asi tak měl fotit? A pokračování? Takže darování: Dary osvobozené od daně - Příjmy z darů jsou od daně z příjmů osvobozeny, když součet jejich hodnoty od téhož dárce nepřesáhne za rok hranici 15 tisíc korun. Zcela osvobozené jsou dary pokud dárce patří do některé z těchto skupin: 1. příbuzní v řadě přímé (rodiče, děti, vnuci…) a manželé, 2. příbuzní v řadě pobočné – sourozenci, synovci, neteře, strýcové a tety, manželé dětí (zeťové a snachy), děti manžela, rodiče manžela, manželé rodičů, 3. osoby, které s dárcem žijí nejméně jeden rok ve společné domácnosti, a které z tohoto důvodu pečují o společnou domácnost, nebo jsou na dárce odkázány výživou. Řekl bych, že bude zřejmě naprostou výjimkou, že darujete třeba sousedovi něco, co v ročním součtu přesáhne hodnotu 15.000,- Kč, ale třeba to tak děláte. A ty žárovky? Nu, ti lidé neokrádají stát o elektřinu, protože ji samozřejmě musí zaplatit, že? Tak, pane, co tam máte dál?

  C

  Zdroj: http://www.penize.cz/darovaci-dan

 • 1. 11. 2016 7:33

  VlK

  ad dary: děkuji za doplnění. Proto jsem dary uvedl jako příklad k EET. Protože stejně jako u EET si myslím, že většina zdaňuje správně. Ale stejně jako u darů existují výjimky. U darů např.:
  - Pokud své budoucí partnerce darujete jakékoliv dražší věc nebo v souhrnu (a nežijete s ní už ve společné domácnosti nebo méně než rok): snubní prsten, dovolená, restaurace.
  - Pokud máte blízký vztah s někým vzdálenějším, např. prateta.
  Pointa je, dokážete v současném nastavení zajistit, že každý zaplatí dar, pokud nesplňuje podmínky pro osvobození? (Dar myslím ve smyslu zákona, ne ve smyslu skutečnosti, protože málokdo má v hlavě zákony a ví jak správně toto podchytnout, aby legálně i morálně se nejednalo o dar, ale o skutečný jiný vztah.)
  Více viz např. http://www.mesec.cz/clanky/musite-danit-vanocni-darky/

  ad komíny: znám současnou legislativu. V rámci "zkvalitňování" navrhuji "vylepšení".
  - ad žárovky - Současný zákon nařizuje nepoužívat (přesnějj nekupovat) klasické žárovky nad určitou watáž. Zákon se obchází. Navrhuji jeho "lepší" dodržování.

  Chcete jiný příklad? např. organizujete nějaké setkání (spolužáci např.), přes váš účet jdou peníze na pronájem, občerstvení a pár korun dostanete na cestovné, telefon - bez živnostenského oprávnění to nejsou výdaje uplatnitelné, takže máte příjem, který (pokud podáváte přiznání), byste měl uvést do daňového přiznání.


  Pro anonymy, na které výslovně nereagují. Příklady uvádím bez ohledu na to, jak moc mi současný stav vadí/nevadí. Příklady uvádím jako příklad, že tento způsob prosazování "dobra" dle mě není vhodný. Honba za zdanění téměř všech příjmů jen povede k tomu, že se v tom ani prase nevyzná a současně mnoho lidí budou mít velkou režii s tím, aby dostáli byrokracii.

  A jsem překvapen jak dokážete z mého příspěvku mě onálepkovat, např. anarchistou. Tímto tempem budu onálepkován celým spektrem politických názorů :D

  Sám bych se označil za liberála. To neznamená, že schvaluji např. aby lidé do veřejného prostoru vypouštěli jakékoliv splodiny. Ale to by bylo na dlouhou diskuzi...

 • 2. 11. 2016 4:50

  J, Novák

  Víéte, co je zajímavé? Jak píšete, výslovně nereagujete na anonymy. takže to řešíte tak, že když vás anonym označí za anarchistu, tak preventivně osočíte mě, který tady jako aninym nevystupuji, za autora onoho označení. No, je to od vás pěkné, ale možná byste spíš, než kvůli anarchistovi napadat mě, mohl udělat výjimku a reagovat právě na toho anonyma, který o o vás napsal.
  Jinak si už nedělejte násilí, podle toho, jak jste se rozohnil, je diskuse s vámi naprosto zbytečná, protože nejspíš patříte mezi lidi, kteří musí mít pravdu, i kdyby ji neměli, takže hledají i tak kostrbaté argumenty, jako hledáte vy. Přeji vám hezký den!

 • 21. 10. 2016 10:27

  bobak (neregistrovaný) ---.gtt-net.cz

  ano přesně tak, nejvíce kvičí jak podsvinčata
  ty kteří nepřiznávali je jich strašně moc vime to všici

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).