Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Strojvedoucí si přivydělával na jiné lokomotivě a tvrdě narazil na zákon od KAB - Právně je to asi OK, ale normální člověk...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 2. 2016 9:24

  KAB (neregistrovaný) 77.48.67.---

  Právně je to asi OK, ale normální člověk na takové právní finty a kličky asi těžko může přijít a vyvarovat se pochybení - takže právo bylo ve skutečnosti použito pro šikanu.

  Navíc zdravý rozum zůstal daleko od celého případu - chápu, že pokud někdo dělá nákupčího pro 2 firmy, tak může nějakou preferovat a jinou poškodit, to ale u strojvedoucího nepřipadá v úvahu, jeho činnost je naprosto přesně definovaná a tak nikomu nemohla vzniknout naprosto žádná škoda ani teoreticky.

  Takže úmyslně zamotaný a zneužitelný zákon navíc aplikovaný za účelem šikany zaměstnance. A soud tomu nasadil korunu, když to posvětil, že blbost a šikana je v pořádku.

 • 9. 2. 2016 10:47

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  jak může fýra někoho poškodit, když jezdí pro dvě firmy? že by třeba tak, že zaměstnavatel mu koncipuje směny s ohledem na jeho odpočinek mezi směnami? podle textu se zaměstnavatel dozvěděl o kolidujícím zaměstnání tak, že řidič u druhého zaměstnavatele zavinil nehodu. ani to vám nepřipadá jako dostatečný důvod k ohrožení zájmů zaměstnavatele? jasně, mohl třeba na živnostňák skládat uhlí, a být ještě unavenější, a přitom zcela beztrestný. ale málokterý rozsudek mi připadá spravedlivější. hájit se tím, že nekoupil lokomotivu, ale jen jí také řídil, je přece naprosto mimo realitu.

 • 10. 2. 2016 10:25

  thr

  Tohle mě taky hned napadlo... Strojvedoucí je jedno z povolání s určitými zákonnými režimy služeb, pokud ho dělal u dvou firem, které o sobě nevěděly, tak je naprosto reálné riziko porušení režimu. Okamžitý vyhazov mi v tomto případě přijde zcela adekvátní. Je spíš otázkou, proč jako důvod výpovědi zaměstnavatel zvolil právě "konkurenční poměr", logičtější by bylo spíše hrubé porušení kázně. Ale může to mít i reálné důvody, možná by se nedodržení časových režimů obtížně dokládalo atd., zatímco použitý paragraf byl plně doložitelný.

 • 9. 2. 2016 22:24

  Martin Pištora

  Motivace je asi v tom, že asistuje konkurentovi při jeho konkurování. Což tedy lze, ale jen se svolením. Za feudalismu bylo takových nařízení spousta, vesměs dobře odůvodněných.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).