Vlákno názorů k článku Chcete být léčeni zadarmo, nebo kvalitně? od to je jedno - Nejprve úvod: Každý měsíc z výplaty mě stát okrade...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2007 13:11

    to je jedno (neregistrovaný)
    Nejprve úvod:
    Každý měsíc z výplaty mě stát okrade na pojištění o cca 6900,- Kč. Zaměstanavatel za mě zaplatí ještě jednou povinou sumu. Co za to dostávám? S prominutím nic. Jde to do nějakého bezedného tunelu.
    K lékaři chodím málo, nezbytně nutně, protože si nemohu dovolit zůstat doma, to bych na nemocenské dostal pěknou almužnu, že bych z ní nepřežil. K lékaři, když ho potřebuji, chodím na privátní kliniku, která nemá smlouvu se žádnou pojištovnou. Cvaká se to tam v hotovosti, přístup osobní, člověk je objednaný na přesnou dobu, jednou mě vzali o deset minut později a stokrát se mi za to omluvili.

    Co s tím:
    České zdravotníctví je nemocné, plýtvá se, dává se všimné. Jak to vyřešit? Zrušit zlodějské pojištění, o které nás stát okrádá každý měsíc ve výplatě. Každý se o své zdraví stará sám, platí si sám svoje zdravotní komerční pojištění, které do různé výše pokrývá jeho zdravotnickou starostlivost. Žádné státní všeobecné pojištění nebude existovat. Po každém vyšetření toto normálně zacvakám lékařovi (co je na tom špatného - spoustě čecháčků se zakořeněným socialismem v morku kostí se to nebude líbít - v zahraničí, kde jsem žil, zcela běžné), ten mi vystaví fakturu - jdu s ní do své pojišťovny, která mě ji proplatí (ať již celou nebo částečně). To samé s léky - zaplatím je v lékárně a pak s tím jdu na pojišťovnu.
    Teď tady bude spousta lidí namítat: co drahé operace? Ve spolupráci s pojištovnou si domluvím předfinancování a financování takovéhoto složitého lékařského výkonu. A též jednoduché - možnost u pojišťovny se připojistit proti vysokým výdajům za tyto operace.
    Úloha státu bude v tom, že ten, kdo bude mít nízký příjem do x násobku životního minima a "nebude mít" na toto zdravotní komerční pojištění, tak na toto pojištění bude od státu dostávat adresnou sociální dávku.

    A ještě samozřejmost - přijdete si do své pojišťovny založit své zdrav. pojištění - na úvodní zdrav. vyšetření se zjistí, že jste kuřák - jste rizikový - platíte víc. Tak jako u povinného ručení, když často havarujete.

    Těším se na reakce, očekávám negativa, protože čecháček je čecháček a vychcánek.
  • 6. 3. 2007 13:35

    Radek (neregistrovaný)
    Jestli vám na zdravotním pojištění stát odebere 6900 Kč, musíte mít plat 153 333 Kč - to není zas tak velká částka. (Počítám, že sociální pojištění v této částce není, protože rozumný člověk ani nemůže očekávat, že z důchodového pojištění, které je hlavní částí sociálního pojištění, bude "něco mít" ještě před důchodem.)

    Jinak váš námět stojí za uvažování.
  • 8. 3. 2007 13:40

    anonymní
    I Vy jeden utopisto!
    Pokud byste chtěl s každou fakturou letět na pojišťovnu, tak ty by vůbec nestíhaly. Musel by se rozšířit už beztak magalománský ansábl úředníků a peníze určené do zdravotnictví by se rozplynuly v administrativě. Stejně tak jako se v administrativě rozpustí poplatky za návštěvu či recepis.
    Pokud berete tu mzdu, co tady nastínil Radek, tak se vžijte do těch, co berou desetkrát méně (tedy zhruba průměrnou mzdu, na kterou 2/3 populace stejně nedosáhne). Rychle by vás takové uchylky opustily.
    Ono se to každému lehce říká, co by se mělo, pokud ta oblast je "jeho". Automechanik: je třeba auta neustále servisovat (a draze platit), aby byla v dobrém technickém stavu. Prodejce aut: je třeba neustále kupovat nová a nová auta, a těch starých se zbavovat a ne je nákladně udržovat v provozu. Prodejce benzínu: je nutno vyrábět auta s vysokou spotřebou, abych si namastil kapsu. Majitel STK: je třeba každý měsíc udělat na autu technickou, vždyť ta auta jízdou po našich silnicích hrozně trpí a tím se ze dne na den mění jejich technický stav k horšímu. Lékař: musím vám předepsat léky s vyšším doplatkem, protože mi výrobce uhradí kongres = dovolenou v zahraničí. Lékárník: musím vám stanovit vyšší cenu léku, protože nám doktorům a lékárníkům nestačí běžné auto, my jako kasta musíme mít BMW nebo Audi. A tak by se dalo pokračovat donekonečna.

    Je zajímavé, že o výdobytky, kterých se my snažíme zbavit, ve vyspělé cizině bojují a chětjí je tam zavést a hrozně se diví, proč bychom je my chtěli ztratit.
    Jestli jsme v něčem málu napřed před zbytkem světa, tak hold jednou udáme světu směr, kterým i on se bude ubírat. Zatím se my řídíme světem, tak to může být jednou i obráceně. Problém bude v tom, že ve světě panuje moc a peníze, a nikoliv nějaká demokracie a názory běžných lidí, jak se nám to tady snažil nalhat kolektiv s. Havla po převratu v 89. Taže názory normálních lidí z ulice již zase nikoho nezajímají, ale byly dobré k tomu, aby se pár lidí dostalo ke korytům a stali se z nich mocní nebo nejrovnější z nejrovnějších.
    Nejde tedy o vychcánství čecháčků, ale o dodržování základních lidských práv a tedy i práva být léčen, protože každý má právo na život.
  • 8. 3. 2007 22:41

    okřídlený čípek (neregistrovaný)
    Pro to je jedno 6.3. 13:11:
    vy byste si mohl podat ruku se soudruhem námořníkem Vodičkou, který vymyslel drahý systém sociálních dávek... Tam je také velká část prostředků spotřebována na vyhodnocovací administrativu, nehledě na to, že mnoho lidí se dostane k vašim mzdám. O povinnosti mlčet máme své zkušenosti.

    K založení zdravotního pojištění: pokud budete chronicky nemocen (nemusí to být z kouření, ale může to být vrozená nemoc, nemoc po nezaviněném úraze atp.), tak vás (asi jako dnes životní poj.) nikdo nepojistí. A že váš zdravotní stav bude vyžadovat zvýšené náklady, tak si to můžete jít rovnou hodit...

    Když jste žil v zahraničí, asi jste tam nemohl neslyšet názory, že to tam nemají ve všem až tak vymakané jako u nás. Existuje tam sice špičkové zdravotnictví, ale pro běžné lidi ne zcela dostupné. Pak vidíme fotky z ciziny, jak tam jsou lidé postiženi chorobami, které u nás byly vymýceny nebo si nemohou dovolit jít zcela se vším k lékaři, lehká nemoc pak přeroste v komplikaci a komplikace skončí např. amputací orgánu. Taky řešení, že ...
  • 12. 3. 2007 0:40

    Radek (neregistrovaný)
    Těmi "běžnými lidmi" myslíte ty samé, o nichž se píše v článku, že si nemohou dovolit aspirin, ale jakmile jim ochoří jejích čtyřnohý mazlíček, neváhají sáhnout hluboko do kapsy za veterinu? Nebo jsou to jiní "běžní lidé"? Děkuji za upřesnění.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).