Článků o cestovním pojištění bylo a bude publikováno dost. Docela by mě ale zajímaly zkušenosti s nazvěme to třeba účinností CP. Tj. jakým způsobem bylo v zahraničí (a to i srovnání Chorvatsko x západní Evropa x východní Evropa x destinace ze vzdálenějšího světa) pomoženo klientům s CP od VZP a klientům s
CP od některého z evropských či světových pojišťovacích gigantů.
Opravdu cekas, ze to bude v takovem clanku? Ciste nahodou zrovna pred hlavni dovolenkovou sezonou, zcela nahodou se radeji nerozebira, kolik je ta pry hodne vysoka spoluucast na zdravotni peci v EU...
Díky za námět. Rádi bychom zkušenosti publikovali, jen potřebujeme, aby nám o nich někdo řekl :-) Z pojišťovny nám klienty, kteří měli pojistnou událost, neprozradí, mimo medializované případy. A pokud nám nenapíše sám klient, který měl zkušenost (dobrou nebo špatnou), nedozvíme se to. Je to dobrá výzva pro všechy naše čtenáře.
Tak přidám moji zkušenost. Je tomu již pár let, byl jsem na dovolené na Srí Lance (těsně před Tsunami) a jelikož jsem tam jedl ledasco a to ledaskde, dostavily se určité žaludeční potíže. Zavolal jsem si tak do hotelu lékaře (přijel i se setřičkou), dal mi nějaké léky zkásl mě (už si nejsem jist o kolik, tuším 20 Euro?) a bylo to. Po příjezdu jsem to nahlásil na pojišťovu (Vitalitas, dceřinka OZP) a bylo mi to proplaceno. Pravda, pro pojišťovnu výhodnějším kurzem - devizy střed, to byla jediná vada na kráse.
Jelikož jsem tehdy pracoval v (jiné) pojišťovně, věděl jsem při hlášení pojistné události jaké asi tak budou chtít doklady, takže se mi vše podařilo doložit hned při nahlášení, žádné další doklady už nechtěli. Vyřízení jim trvalo asi měsíc.
Domníval jsem se, že v rámci cestovního pojištění je hrazena i spoluúčast pacientů. Aspoň to vždy tak nějak bylo prezentováno při zdůvodnňování, proč se pojistit i do zemí, se kterými máme nějaké smlouvy ohledně zdravotnického ošetření.