Hlavní navigace

Názory k článku Cestovní pojištění: Které připojištění je zbytečné?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 6. 2006 5:37

  fropa (neregistrovaný)
  Platím zdravotní pojištění u VZP, pak by se na mne měly vztahovat stejná pravidla jako pro domorodce v EU - tedy standardní ošetření zdarma. Dále každý z nás dnes používá platební karty,nejčastěji Visa,Maestro, třeba i stříbrné a zlaté. Má pojištění obsažené v kartě nějakou vážnost a je vůbec nutné se dále připojišťovat? Kdo se v tom má vyznat.....Může někdo podat nestranný názor?
 • 10. 6. 2006 8:05

  zdenek (neregistrovaný)
  1.Zdravotní péči hrazenou z účtu u české zdravotní pojišťovny můžete čerpat v zahraničí pouze ve státním zařízení
  2.Při ambulantním ošetření může i zde být od vás od vás požadován poplatek v hotovosti
  3.I ve státním zařízení se podílíte finanční spoluúčastí jako místní pojištěnci..každý stát, i v EU, má svoji vlastní zdravotní politiku
  4.Z účtu u zdravotní pojišťovny nemáte hrazený převoz nemocného zpět do vlasti ani natož pak převoz tělesných ostatků v případě úmrtí..a to může být hodně hodně drahý!!!
  5.Pokud se týká platebních karet,tak na pojistné plnění se nelze spolehnout z důvodu velmi malého pojistného krytí (existují limity a ty někdy nedosahují ani 1/3 vynaložených prostředů na léčení)
  6.Doporučuji si vždy prostudovat zvláštní pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven,či institucí,které nabízejí cestovní pojištění...existují velké rozdíly v limitech plnění a v podmínkách plnění
  7.Poohlédněte se po pojišťovně,která kryje i riziko terorismu (bohužel v dnešní době asi dost aktuální),neboť většina pojišťoven má toto riziko vyloučeno a neplní,existuje pojišťovna,která má toto riziko zahrnuté již v základním pojištění!!
  8.Důležité na cestách je ale také krytí rizika odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte jak na majetku,tak na zdraví či životě v zahraničí a věřte mi, že lidé v západní části EU jsou si vědomi hodnoty jak svého majetku,tak především zdraví a života a právníci pro ně z vás vydolují tak vysoké částky,že by to mohly splácet i vaše následná generace...to netraším,to se skutečně stává.
  9.Hodně důležité jsou i asistenční služby když se dostanete do nesnází,což u zdravotního pojištění VZP nemáte.
  10.Je toho mnoho víc a víc k napsání. Já cestovní pojištění nepodceňuju a věřte mi, že když už člověk má na cestu do světa,má i těch pár korun na cestovní pojištění..ale to už záleží na každém člověku samotném,ale to je zase jiná kapitola
  Zdravím vás
 • 10. 6. 2006 11:49

  Patrik Chrz
  Platím zdravotní pojištění u VZP, pak by se na mne měly vztahovat stejná pravidla jako pro domorodce v EU - tedy standardní ošetření zdarma.
  Tady je ten zásadní rozpor. Ano, vztahují se na nás stejná pravidla jako pro domorodce v EU, ale to neznamená že je ošetření zdarma. Několik set EUR může být pro Němce normální spoluúčast, pro Čecha ale pořádný náklad. Plus některé věci, které se nehradí vůbec (např. převoz). Při ceně kolem 20 Kč / den po Evropě není u několikatýdenní dovolené celkem o čem uvažovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).