To bilanční kritérium máte nějak podivně. V první podmínce jako druhý podpodmínka se zdá že počítáte peníze PŮJČENÉ ale úplně se stejným popisem "bilanční kritérium" u 3. podmínky se dle popisu spíše uvažují peníze ULOŽENÉ.
Tak jako to tedy je? Opravdu stačí mít např hypošku nad 250k a je tím splněna durhá pod-podmínka první podmínky?
Podivné to je, ale podle všeho banky takhle opravdu uvažují. Prostě chtějí, aby byl klient u nich dostatečně "aktivní" (nebo spíš zaháčkovaný) a je jim jedno, jestli tak, že si u nich peníze uložil, nebo tak, že si je od nich půjčil. Trochu mi to připomíná starý aforismus: "Kdo nemá nic, má smůlu. Kdo má dluhy, má něco, na čem se dá stavět." U depozitního kritéria, kde se počítají jen uložené peníze, je ale limit nižší, takže se zdá, že si banka přeci jen váží o něco víc vkladů než půjček.
Já to tam prostě takto nevidím. U toho 3. kritéria co je na 2,5M je podle mě jasně napsáno že jde o DEPOZITA tedy ULOŽENÉ peníze.
U toho 1-B pod-kritéria se prosím píše kde že jde "použít" i půjčky? Sám tu píšete "U depozitního kritéria, kde se počítají jen ULOŽENÉ peníze, je ale limit nižší," tedy přímo popíráte to že do těch 250k jde započítat půjčky.
Podle mě je to v článku prostě chybně.
Ale jak už bylo naznačeno v předchozích komentářích, účel té dodatečné podmínky (bilanční kritérium 250000) je znepříjemnit život "přeposílačům", kteří obcházejí smysl příjmového kritéria (k nám si posíláte příjem a ten je dostatečně velký) tím, že si sice peníze na účet pošlou, ale hned je zase přepošlou jinam. Někteří to provozují i formou delšího řetězu, aby formálně splnili kritéria "prémiového" účtu u několika bank současně.