Vlákno názorů k článku Češi žijí od výplaty k výplatě a rezervy si netvoří od Hanka - přečetla jsem si názory na můj včerejší příspěvek...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2010 18:38

    Hanka (neregistrovaný)

    přečetla jsem si názory na můj včerejší příspěvek a děkuji za ně. ale s manželem není dohoda vůbec možná. barák je jeho ten začal stavět za svobodna a já jsem se do něj jenom přístěhovala navíc, když přešen na nové pracoviště do autom, průmyslu tak mě vzkázal přes sousedku že od teď je Škodovák a s blbou Fabačkou se bavit prostě nebude , společný rozpočet není moný to jsme zkošeli před lety a on prostě za 14 dní všechno utratil za blbiny a další 14 dní nebylo na nic, ještě že jsem měla naši ,tak to nějak šlo ale oni jsou už 20 let po smrti, tak nemám nikoho-ted nemáme vůbec zakázky v práci tak zase hrozí vyhazovem. je mi už 48 let a to mě nikde nevezmou alespon ne tady v tomto okrese. možná kdybych byla sama bylo by mi líp, kluk taky nemá velkou výplatu, podnik se prodává a m ajitel se zaměstanců zbavuje, tak zase je problém aby on aspon měl práci, já s podporou nějak vyžiju ale nemůžu živit dalších 5 lidí ale to nikdo neuzná za barákem mám 50 a zahrady a sadu na to jsme sami s klukem , ten příjde z e stavby ,chce jídlo a jdeme dělat ven tak to jde od jara do podzimu . já teda rezervy nemám z čeho tvořit ale hlavně že ve sta¨tistikách máme uloženo aspon milion díky hana

  • 18. 3. 2010 19:09

    Robert (neregistrovaný)

    A proč prostě nedáte každý ze svého platu část na vedení společné domácnosti…a zbytek si nenecháte pro osobní potřebu?

    Vy například dáte do společné domácnosti 4 tisíc, manžel 8 tisíc, syn 3 tisíce. To je příklad, záleží kdo kolik vydělává, kde se stravuje, co si kupuje sám,… v průběhu let se to bude měnit.
    Domácnost vedete vy, takže s penězi byste hospodařila vy a pravděpodobně z nich rodině i něco ušetřila, třeba na nenadále výdaje. Zbytek peněz by každému zbyl pro jeho osobní potřebu (také bych bez vlastních peněz nemohl být).

  • 18. 3. 2010 19:15

    Robert (neregistrovaný)

    Přihlédněte (ale příliš nekalkulujte) i k tomu kolik kdo udělá práce v rodině. Nemám na mysli jen domácí práce, i když jsou důležité, ale například taková zahrada vám může snížit výdaje na potraviny za celý rok i o výce jak 2/3 oproti stavu kdy budete vše nakupovat. Ale, zase do toho musíte vložit vlastní energii.
    Ten kdo má v rodině nejvíce času, a zpravidla nejhůře placenou práci, se tomu může věnovat. Pokud tedy vaše rodina ještě funguje jako tým…

  • 19. 3. 2010 10:10

    bez přezdívky

    O 2/3 ? To tak leda při pěstování králíků a nekupování jinýho masa. Něco jako v slunce seno, kde pak děti králíky trávěj, protože jich už maj plný zuby :)

  • 19. 3. 2010 16:18

    Robert (neregistrovaný)

    Je vidět, že nevíš o čem mluvíš. Zahráda, slepice, … se vyplatí jen někomu. Pro někoho je snadnější vydělávat peníze. Je to i o tom co tě v životě uspokojuje…

    Obrovský rozdíl je u jídla už jen v tom zda vaříš a co vaříš. Ten kdo se stravuje v rychloobčerstvení a jídelnách vydá za jídlo klidně i desetkrát více jako ten kdo si pravidelně vaří a potraviny kupuje běžně v obchodě. O kvalitě (a i množství) nemluvě. Z toho, že rodina vaří vycházel i můj základní odhad 15 tisíc na 3 členy rodiny.

    P.S. Ona si z nás paní Hanka stejně dělá srandu. Neznám zase až tak moc lidí, ale nějak se mi nezdá že by padesátiletá žena, s dospělým klukem, ještě neměla zvládnutý chod domácnosti a správu rodiných financí…

  • 18. 3. 2010 19:47

    Jarmila (neregistrovaný)

    Jen by to jednou nedopadlo tak, že se Fabačka nebude bavit s nějakým blbým Škodovákem :-)) Podle věku vašich dětí soudím, že nejste nejmladší.

    Společný rozpočet? Třeba u nás je to tak, že společnými penězi vládnu já. Jednak můj chlap na to není, druhak mne to baví. Já sice vládnu společnými penězi, ale taky nesu zodpovědnost za to, aby bylo v rámci možností pokud možno na všechno. Něco se v domácnosti potento? Tak holt musím zaplatit opravu nebo koupit jiné, pokud se teda nepotentočkovalo něco, co není zas až tak potřeba (nebo je to úplně na kočku a skončí to na skládce nebo to vyletí kotlem). Kde na to vezmu? K tomu mi přece slouží společné finance! Taky doma otevřeně říkám, že kdo má zájem, tomu klidně ukážu účty za dva roky dozadu, ať se podívá, na co ty peníze padly, když už mi je teda dávají. Miláčkové, zdá se vám, že platíme moc za vodu nebo za elelktřinu? Tak se nad sebou zamyslete, jestli někde zbytečně nekape nebo nesvítí.
    Zodpovědnosti máme rozdělené. Muž má třeba na starosti domácí zvířectvo. Pokud dochází krmivo, jen řekne, co je třeba koupit. Když nemůže zvěř nakrmit, řekne mi, dám jim já. Hlavní zodpovědnost má ale on. Já zas mám zodpovědnost za kuchyni a domácnost, řídím teda přísun poživatin a domácí chemie a řadu domácích prací. Dítko zase bylo hlavní zodpovědná osoba, když jsme dostavovali. Pokud má někdo zodpovědnost za nějakou oblast, bere si na pomoc ostatní. Ti mu mohou říct svůj názor nebo se ptát na postup prací a další, co je zajímá, ale hlavní zodpovědnost nese jen jeden, a ten si taky celou oblast kompletně řídí. Tohle se osvědčilo u nás.

    S vaším mužem bych se já osobně dohodla následovně: nekupuju blbiny, všichni se musíme snažit, jsme přece tým. Ano, ty vlastníš dům, ale bez práce ti po X letech taky může spadnout na hlavu. Ty udržuješ dům, já vařím, peru, zašívám. Můžeš bez toho žít? Asi ne, z kořínků ještě nikdo neztloustnul a jako prase taky asi chodit nebude. Syn vám jednou třeba i trochu pomůže, ale pokud si dneska staví vlastní dům, bude taky asi preferovat vlastní rodinu. Nechceš se bavit s Fabačkou? Tak si uvař, vyper, vyžehli! Jednou, podruhé a pokud máš dojem, že jsme pro tebe drazí, tak si najdi jinou rodinu.

  • 20. 3. 2010 11:34

    Nox (neregistrovaný)

    Tohle myslim v rade rodin chybi, jednoznecne rozdeleni odpovednosti. V realu pak vsichni do vseho kecaji, ale vysledek zadny.

  • 5. 4. 2010 1:54

    chose (neregistrovaný)

    paní, pokud je pravda co říkáte, tak nemáte manžela ale debila a to se potom těžko něco řeší.....bohužel:-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).