Názory k článku Černé týdny pro drobné podnikatele

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2005 12:32

    Petr (neregistrovaný)
    Nikdo, jako vždycky :-).
    Zajímavé je také srovnání zákonu o konkurzu s Slovenskem. Oni si dali úkol loni na jaře a loni na podzim ho schválili (už jim funguje). Česká republika (MiSpra) ho připravuje od roku 2001, v létě se vytvořila další skupina kolem Jahna, která kritizuje výstup pracovní skupiny MiSpra a zákon? V nedohlednu... prý do konce volebního období téhle vlády... tedy další dva roky...
  • 26. 1. 2005 14:24

    Michal Kubeček (neregistrovaný)
    Tradiční postup: místo abychom řešili problém (absurdně vysoké odvody), řešíme jeho viditelné projevy (Švarc systém). On se tedy svým způsobem řeší i problém vysokých odvodů, jenže jaksi naopak: postupným zvyšováním vyměřovacího základu zdravotního a sociálního pojištění z 35 na 55 procent se sice rozdíl mezi zaměstnanci a OSVČ stírá, ale obráceně, než by bylo zdrávo…
  • 27. 1. 2005 20:44

    Jan (neregistrovaný)
    Stát nesmí ani nemůže šetřit protože politika šetření ničí její základní funkce. Jedině se nesmí zadlužovat. Stát je organizace společnosti a jako takový se musí starat o problémech společnosti.
    V dřívějších společnostech byl stát organizací, který hájil zájmy určité třídy majitelů; třídy bohatých. V zemích socialismu stát hájil zájmy nižších tříd (aspoň tak měl fungovat). Nástupem demokratických států je logické, že stát bude hájit zájmy všech tříd. Úloha demokratického státu spočivá v nastolení určitých standardů, aby společnost normálně fungovala. Jeho prvním úkonem je tedy zajištění sociálního míru mezi dvěmi nejdůležitějšími třídami; majiteli výrobních prostředků a lidmi, kteří pro ně pracují. To znamená, pokud společnost chce fungovat na principech demokracie (humanita, solidarita, svoboda omezena svobodou druhého), že se musí dohodnout na tom, že vše zaleží na lidské práci a že se každá lidská práce musí dustojně oceňovat.
    Z toho vyplývá, že každá práce konaná v plném časovém turnusu jednoho měsíce, nemůže být placena méně, než je minimální potřebná částka k přežití čtyřčlenné rodiny (životní minimum čtyrčlenné rodiny).
    Stát se také musí postarat o nezaměstnané takovým způsobem, aby tito lidé mohli žít život dustojného člověka. Jaká částka se má vyplatit nezaměstnanému člověku, to závisí na víšce cen zboží a služeb, které spadají do základních životních potřeb člověka (režie, jídlo, služby, rodina, děti, atd. podle odhadů komise odborníků).
    Stát se musí o toto vše starat, jelikož tím zachovává sociální mír. V opačném případě musí čelit těmto negativním jevům:
    1. Růst kriminality (zde společnost vydává mnoho peněz),
    2. Lidé kteří žijí v bídě, neudrží se na civilizační úrovni (špína, výchova dětí, chování atd.), čímž zatěžují celou společnost,
    3. Krize rodiny, nízká porodnost atd.

    Aby stát ochránil danou společnost před těmito a podobnými jevy, nemůže fungovat na rozpočtovém principu. Rozpočtový stát je důsledek teorie fungování státu na němž se podíleli představitelé bohatých, aby nikdo nemanipuloval s jejich penězi, a oni vždycky měli nad tím kontrolu, především v neziskové sféře - sociální projekty.
    Takto fungující stát nikdy nebude mít dostatečných finančních prostředků na zabezpečení normálního chodu společnosti. Kdežto stát, který funguje na principu základních potřeb společnosti (dle možnosti), vybírá peníze podle základních potřeb společnosti např.:
    1. Sociální sféra (pomoc potřebným, nezaměstnaným, postiženým, děti bez rodičů atd.),
    2. Údržba infrastruktury (cesty, dálnice, ostatní veřejně potřebné projekty),
    3. Obranná sféra (obranyschopnost státu podle potřeby dané situace),
    4. Ostatní (kultura, školství, zdravotnictvy atd.).

    Mnoho lidí ještě bohužel nepochopilo, že my všichni jsme členy jedné společnosti a proto musíme do ní trvale přispívat určitým procentem ze svých příjmů do společné pokladny.
    Komise odborníků by vypočítala potřeby společnosti, a dala by návrh o výšši daní, které se musí vybrat, aby pokryly potřeby dané společnosti. O návrhu by národ hlasoval v referendu.

    Každého normálního člověka musí přece těšit, že je natolik schopen, aby se postaral nejen sám o sebe, ale že může se podílet na vytváření a zdokonalování společnosti. Lidé, kteří přestávají pracovat, pokud se jim zvýší náklady, jsou podle mě nemocní lidé, protože vždy budou nereálně šetřit, nebudou zaměstnávat a pokud zaměstnají, tak za malé mzdy, atd. Jsou to lidé neschopní!
    Společnost se ani nemusí rovnat podle jejích přání. Zneužívají často schwarz systém ve svůj prospěch. Společnost potřebuje schopné lidi, kteří pomohou nejen sami sobě, ale také i společnosti, s tím, že z té pomoci budou mít potěšení a budou to chápat, že se spolupo-dílejí na vytváření dokonalejší společnosti.

    Proto, jestli stát nebude fungovat podle potřeb společnosti (nejde o zadlužování, ale o daňovou politiku), půjde cestou barbarské společnosti, kde bude existovat princip silnějšího a schopnějšího a princip samopomoci a to v každém případě vede k zániku společnosti (např. divoký západ).

    Jak to udělat, aby vše fungovalo tak, jak je napsáno? Že všeho nejdříve se musí začít s veřejnou diskusí a seznámit občany s tím, co je sociální stát a co liberální. Že sociální stát znamená jistotu pro toho, kdo nemůže najít práci, kdo nemůže pracovat z různých důvodů a starat se o sebe (děti, invalidi, ostatní postižení, nezaměstnaní atp.). Nikdo z nás neví, jak na tom bude každý z nás zítra (trvalé onemocnění, invalida, atp., a kdy budeme potřebovat pomoc společnosti.
    Liberální stát nechává vše fungovat podle zákonů přírody, surové a nemilosrdné. Dřívější liberalní státy nezajišťovaly sociální mír, proto nastal komunismus. V době komunismu na východě a ze strachu ze šíření komunismu na západ se mění situace od základu. Západní společnosti zvyšují minimální mzdy a zlepšují pracovní podmínky a sociální politiku do té míry, že podmínky a platy byly lepší na západě než na východě. Proto komunismus ztroskotal. Všichni si to musíme uvědomyt a podle toho se chovat. Práce je důležitá protože bez ní není ani kapitál.

    Proto se společnost musí v referendu rozhodnout, co chce. Buď sociální stát, nebo barbarský. Pokud se rozhodne pro barbarský stát, pak každý občan bude vědět na čem je (použije samopomoc na různé způsoby), jako to bylo na divokém západě. To ale určitě nikdo z nás si nepřeje!

    Stát se nemusí mnoho starat o kapitalisty, protože oni se umí o sebe dobře postarat. Stát se musí starat o lidi, kteří pomoc potřebují. Proč právě stát? Protože humanitární organizace a spolky nemohou vyřešit problémy jedince a rodiny. Oni pomáhají chvilkově, aby jen částečně zmírnily důsledky jejich neutěšených problémů. V každém případě se těmito pomocemi nevyřeší důstojnost člověka a jeho problémy natrvalo. Proto si myslím, že nikdo jiný než stát, nemůže vyřešit problémy jedince a jeho rodiny natrvalo a důstojně hodno člověku!

    Děkuji za pochopeni

    Jan
  • 27. 1. 2005 22:13

    jezevec (neregistrovaný)
    ha-ha-ha to je geniální pýčovina.
    to je z rudého práva ze sedmdesátých let?
    dlouho jsem se tak nepobavil!!!!
  • 18. 2. 2005 19:45

    Bedřich Rovný (neregistrovaný)
    Proboha!

    Jak někdo může napsat takovou demagogicky-postbolševickou slátaninu. ...!? To je socialismus přebarvený narůžovo. A to je to, co se u nás odehrává a jestli to neskončí tak nevím proč jsme cinkali klíčema. Bohužel mám pocit že tento růžový mor začíná postupně ovládat celou Evropu....!!!!!!

    Nevím co si představovali tvůrci nového režimu po listopadu 1989. Já teda alespoň to, že pokud cinkám klíči mám už dost bolševika a chci osvědčený tvrdý kapitalismus založený na osobní a tvůrčí iniciativě každého jedince. To ve své podstatě znamená motor rozvoje ekonomiky a společenského vývoje. Podstatou toho je business, nebo chcete-li MĚŠEC - tak jak vyplývá z názvu našich oblíbených www stránek na kterých se nacházíme!!!!!!!!!!!

    Současní vládnoucí demagogové a různí rádoby sociální dobrodinci s prázdnými kapsami (jako pisatel příspěvku) jsou převážně ti, co stále natahují ruku aby jim někdo přidal. Ale už vůbec neberou na zřetel, že přidat se může jen když je z čeho. Vážení, socialismus skončil a doufám, že nikdy více!! Je třeba makat, ale efektivně. To bohužel umí jen schopný podnikatel, protože jsou to jeho peníze, ze kterých - když je vydělá je schopen teprve vyplatit řvouny, kteří mají stále málo. Bohužel všechno je směrováno proti podnikání, takže to nemají vůbec lehké. Také jim neudělali dobrou reklamu tuneláři, kteří se postarali o převažující mínění ve společnosti, že všichni podnikatelé jsou zloději. Vůbec to ale není pravda. Je zde drtivá většina poctivých - tunelářů v porovnání s nimi je hrstka.

    Vezměme si například problematiku živnostníků-resp.OSVČ většinou s enormní snahou o efektivitu a rentabilitu svého podnikání. Z této snahy také následně vyplynul onen Švarc.

    Neustálé porovnávání zaměstnanců s OSVČ je zcela scestné neboť je neporovnatelné. Každý živnostník je sám sobě zaměstnavatelem a ne zaměstnancem!!!! Je to účelové plantání jablek z hruškama, protože se to vládnoucím postbolševikům hodí!

    Takovým podlým způsobem nelikvidovali živnostníky ani komunisté po roce 1948, protože ti si alespoň zcela otevřeně a nezakrytě odhlasovali a schválili že je nechtějí a vše jim následně sebrali! Kde to skončilo - všichni víme. Vlastně neskončilo, protože dodnes se ještě oněm okradeným všechno nevrátilo.

    To co se tady zatím odehrává je pro mne totální zklamání, neboť přirozené tvůrčí business-schopnosti každého jedince jsou čím dál více postsocialistickou vládnoucí garniturou nejen že potlačovány, ale vlastně i protizákonně likvidovány. Všichni páni u moci mají plnou hubu antisocialistických proklamací (které už vůbec nikoho nezajímají-když jsme včas KSČ nedokázali zakázat), ale všichni vlastně podporují existenci jakéhosi socialistického hybridu, který postupně "zdokonalují klonováním" svými zkušenostmi z rozvinutého socialismu. Já to považuji za zradu ideálů sametové revoluce a tedy ve své podstatě za vlastizradu !!!!!!!!!

    Nejvíce ovšem zklamali disidenti kteří k tomu mlčí a ještě to podporují. Kteří nejen že když byli resp. ještě jsou u moci tak se ani nedokázali zbavit bývalých estébáků (Ruml), ale dnes dokonce s hybridními socialisty spolupracují na likvidaci soukromého podnikání formou schvalování podnikání likvidačních zákonů charakteru min. daně nebo antišvarcsystému (US, ČSL)! Mají zřejmě svá satisfakční koryta a to jim stačí.

    Nedoporučuji podnikat v tomto naruby převráceném státním systému. Protože to co se tady tvoří není ani socialismus (ten jsme nechtěli, že?), ani kapitalismus (ten jsme chtěli, že?), ani kočkopes protože já tomu říkám VLKOPES. Protože jen vlci bez rozpaků rozsápou vše k čemu se dostanou a štěkají svou pravdu jako psi.

    Pozor! Víme co za tím vězí! Zaměstnanců je cca 4 miliony OSVČ necelý milion. Která volební síla je větší? Ale kdo ty 4 miliony zaměstná když ten milion bude zlikvidován, to je na ty chytré mozky příliš mnoho. Bohužel, volební cíle jsou základem tvorby neekonomiky. Takže se volí cesta nového - zatím kamuflovaného socialismu pod záštitou sociálního státu!!!!!!!

    Jsme však všichni hlupáci, pokud volíme dosavadní parlamentní strany. Doporučuji proto, nevolte ani šmudly, ani ptáky, ani vlezdoprdelky, ani uhelné skládky!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už toho bylo dost a pod dosavadními výsledky jsou podepsaní všichni-pozor i komunisté v opozici, protože ti většinou rozhodují o růžovém příklonu názoru. Jinak běda naší zemi!
  • 28. 1. 2005 1:05

    Robert Němec (neregistrovaný)
    Naopak si myslím, že zaměstnávaní na ŽL je výhodné pro zaměstnance. Pokud je zaměstnanec dobrý, pracuje dnes hodně úkolově. Dnes jeden projekt v Argentině, zítra v Číně a pozítří v UK.
  • 28. 1. 2005 19:32

    SG (neregistrovaný)
    Jedinou rozumnou cestou ven z Svarc systemu je snizeni vyse odvodu za zamestnance. Pak ztrati tento druh podvadeni vyznam (a priznejme si, ze to je jisty druh podvodu za ucelem snizeni nakladu).
    Bohuzel, vladni koalice zvolila opacnou cestu - zvyseni odvodu OSVC. :-(
  • 30. 1. 2005 21:10

    Martin (neregistrovaný)
    Leccos by se zprůhlednilo, kdyby se na výplatní pásky psala skutečná hrubá mzda a ne "polohrubá" jako dnes. Nebyly by žádné odvody zaměstnavatele, ale každý zaměstnanec by odváděl vše "sám". Nic by se fakticky nezměnilo, jen místo dnešní hrubé, fakticky však polohrubé mzdy 30.000 a čisté 22.000 kč by každý zaměstnanec na pásce viděl, že jeho hrubá mzda je vlastně 42.000 a čistá 22.000 a tedy že polovinu jeho výdělku sežere stát. Pak by jistě ubylo lidí, kteří by souhlasili se zvyšováním daní ...

    Jen jen symptomatické pro náš stát a naši narudlou pravici (o ČSSD ani nemluvě, jenže ta se tou rudou netají), že se toto nikdy ani nenavrhovala zavést.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).