Vlákno názorů k článku Cena elektřiny roste, vyplatí se fixace? Pokud víte, kdy můžete smlouvu ukončit od Juráš - Cituji z článku.:" 2,2 kWh za rok, která...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 4. 2018 8:40

    Juráš (neregistrovaný)

    Cituji z článku.:" 2,2 kWh za rok, která elektřinu používá jen pro svícení a běžné spotřebiče za rok s fixní smlouvou ušetří zhruba 266 korun" LOL! :-) 2,2kWh spotřebuje moje trouba za hodinu. úspora 266Kč za rok je prostě bomba ! Ano, autor si s článkem nedal moc práce, je to dlouhé a nepřehledné. Určitě smlouvy čtěte, fixaci zvažte a nenaleťte na každou na první pohled "výhodnou" nabídku. Za pozdější trable při přepisu to nestojí. A podezřele levné nabídky také odmítněte, protože se může stát, že se dozvíte, že distributor nepodepsal s dodavatelem smlouvu a tak vám elektřinu přestanou dodávat, jako se to stalo rodičům. Ten šok bych vám nepřál.

  • 20. 4. 2018 9:13

    Jiří Hovorka

    Děkuji za upozornění na chybu, ta spotřeba je samozřejmě špatně, byl to překlep, opravil jsem. Ta úspora je ale vypočtená správně, za to autor nemůže, že je ten rozdíl tak malý. Ale jako ilustrace to funguje dobře. Jinak práce s tím bylo dost, tak snad to poslouží alespoň někomu.

  • 6. 3. 2019 23:04

    Juris (neregistrovaný)

    spočítál jsem si že vlivem změny dodavatele na Armex mi to přinesli několik výhod, což jsem sám nečekal, ještě že se v dnešní době kdy každý rejžuje kde se dá najde levný a spolehlivý dodavatel

  • 20. 4. 2018 10:05

    * (neregistrovaný)

    Tady se jedná zcela zjevně o překlep. Nicméně Jezuiti mají jedno hezké pořekadlo: Kdo chce jiné zapalovat, sám musí hořet plamenem." Jinak řečeni, když už chci druhé peskovat za formality, sám musím mít vše v pořádku.

    Tedy: 2,2 kWh žádná domácí trouba za hodinu nespotřebuje. Respektive spotřebuje jedině teoreticky, prakticky nikdy. 2,2 kWh odpovídá maximálnímu možnému příkonu, ve kterém žádná domácí trouba hodinu nepracuje.

  • 20. 4. 2018 12:12

    Juráš (neregistrovaný)

    OK, respektuji. Kvůli zestručnění jsem se dopustil nepřesnosti, že jsem uvedl jako příklad troubu. Vím, že se nahřeje a pak chvíli drží, než se zapne vyhřívání znovu. Ovšem já si troubou i přitápím, tak to jede na levnější tarif i 3 hodiny naplno. Nepotřebuji totiž vytápět plynem pořád celý dům, stačí jen obytná kuchyň, při levnějším tarifu je to levnější než plynový kotel ÚT. (Stažené radiátory nestačí, spousta energie uteče komínem a trubkama ve sklepě....)
    Jinak si stojím za tím, že autor si sice dal práci s vyhledáním a sumarizací faktů, ale pořádně si to po sobě nepřečetl, proto překlepy a spousta písmenek zopakovaných dokola. Ocenil bych článek stručnější, srovnání dodavatelů, nevýhody přechodu k levnějším alternativním dodavatelům, analýzu tendencí změn cen energií, prostě něco víc odborného. Já jsem si cenu elektřiny zafixoval, protože jsem zvyklý platit určitou částku, na to je nastaven můj rozpočet, tak ať si ceny na burzách dělají co chtějí. Když zlevní a já budu tratit, ušetřím jinde. Ale kvůli úspoře řádově 300Kč ročně se nehodlám dohadovat s distributory kvůli přechodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).