Pan Kalousek asi konzumuje ohnivou vodu v množství větším než malém. Na to mi přece stačí selský rozum, že když budou drahé PHM, tak to do státního rozpočtu udělá díru. Spotřební daň by se měla snížit alespoň o 3 kačky za benzin, aby se vyplatilo tankovat u nás všem sousedním státům.
Myslíte, že by ta firma nebyla schopna odvádět daně a jiné odvody do státní kasy? Pokud je odvádí ČEZ, myslíte, že UNIPETROL by zaostával? Já bych osobně ten podnik považovala za státně strategický a neprodávala bych ho, podle mne by byl pro státní kasu výdělečný a jen blb se zbavuje toho, co mu i do budoucna vydělá zdroje. Ale to je věc názoru, stejně jako stále vyšší dovoz potravin, zatímco na polích u nás místo brambor "rostou" soláry".
to je snad jasné...Kdyby ti mameluci v v čele s Nečasem a Kalouskem snížili spotřební dan s DPH o 20 procent tak by zde nastartovali už tak mrtvou ekonomiku... Začalo by se více utácet a točit peníze a ve finále by státní kasa obdržela více peněz než doposud... Mě připadá že většina lidí co tam sedí nemají o skutečné ekonomice ani páru... A hlavně za posledních 20 let se vše zdražuje, ale nevím o jediné komoditě nezbytné k dobře fungující ekonomice aby se zlevnila..Voda, pohoné hmoty, elektřina, plyn atd.. Stát jen bere nedává už skoro nic a pořád jsme v mínusu? čím to asi bude? Obyčejní lidé za to nemohou, a ti kteří jsou odpovědni tak mají jen mlživé odpovědi to myy nic to ti druzí... Už se proboha nahoře vzpamatujte...
Co se týká firem, tak Nečas a pravičáci zastávají názor snížit firmám daně, aby nabraly a zaměstnaly víc lidí, klesne nezaměstnanost a bude to všechno super. Proč ale stejnou úvahu nepoužijí v případě DPH nebo spotřební daně na palivo (dáme menší daň, lidi budou víc jezdit a státní kasu to víc naplní), je mi záhadou.
No protoze, ty firmy, ktere nam skutecne vydelavaji nase DPH ani cena paliva nijak nezasahne. Jednoduse kupuji surovinu v zahranici a i kdyz kupuji u nas tak bez DPH a nakonec prodavaji do zahranici, takze s tamnejsim DPH. Obdobne to plati pro palivo, ktere dela dramaticky naklad jenom tam kde se daleko neco dopravuje, a to u tehhle spolecnosti nebyva.
Takze to zasahne jenom obcana a je jen na obcanovi jestli se mu i tak vyplati pracovat a pokud bude dost nizka socialka, tak se mu to vyplati i pri zvysenych nakladech.
Proste na DPH je uzasne to, ze dopada na veskere zbozi prodavana u nas, ale na vyrobu nedopadne. Kdezto bezna dan dopada na zbozi vyrobene u nas i kdyz se proda uplne nekde jinde a zbozi ktere se k nam dovezlo nijak neovlivni. Takze z pohledu zahranicniho obchodnika bude zbozi nakupovano levneji v CR a nakonec na neho da treba Nemecke, nebo Francouzke DPH (ktere ale da na jakekoli zbozi, ktere chce prodat v tamejsi zemi).
A co se zdanovani zisku firem tyce, tak tam je to uplne jasne. Ma to smysl jenom do te doby, kdyz je nejsou schopny vyvest do zahranici a zdanit tam. Proto jsou taky pro velke spolecnosti dost zasadni danove ulevy o kterych se lidem moc nerika.
Divím se, jak se všichni diví, že ceny benzínu pořád rostou. Opravdu je tu někdo, kdo si myslí, že cena strategické neobnovitelné (alespoň na současné úrovni naší vědy) suroviny půjde dolu? Ropy je čím dál míň, její spotřeba se neúměrně zvyšuje. Z toho plyne jediné - cena půjde neustále nahoru až do doby, kdy ropa zkrátka dojde. A bude hotovo.
Můžete prosím přiložit nějaký původní odkaz? Jednak na to, že ropa je obnovitelný zdroj (ne prosím studii Craig Ventera a jeho řas)? Můžete prosím přiložit odkaz na zdroj, odkud čerpáte informace, že ropa vzniká průběžně v zemském jádru, eventuelně že je jí na 50mil let současné spotřeby? Myslel jsem, že jsem v oboru informovaný, ale koukám, že mi něco podstatného uniklo.
Pokud by vše, co píšete byla pravda, cena ropy by musela atakovat spodní cenové hranice.
Vždyť to je prosté jak bulharská striptérka. Ropa vzniká v zemském jádře, je jí všude plno, jen Ošklivé Nadnárodní Ropné Korporace (tm) ovládané žido-zednářsko-iluminátní-CIA-wallstreetskou klikou to úzkostlivě tají, platí si pseudovědce, kteří do zblbnutí šíří propagandu o fosilním původu ropy...a to vše proto, aby mohly odírat Nebohé Dělnictvo a Rolnictvo vysokými cenami benzínu, a mohly tak ovládat lidstvo a zavádět New World Order. My se však nedáme a jednou s nimi zatočíme jak s carem, buržoazií a Kerenským!
Tak mi vysvětlete proč v perském zálivu stojí tuny tankerů plné ropy, které nikdo nechce? Jsou to jen spekulace společenství zvané OPEC a nic jiného... Dále at mi nekdo vysvětlí, jak to ze v na Asijském kontinentu stojí palivo o polovičku méně než v Evropě potažmo u nás? Odpovím Vám na to: Protože moc dobře vědí kdyby na to hodili velkou spotřební daň plus VAT, tak by tam nikdo nejezdil a vše by stalo jako u nás... Prostě od ceny ropy se bohužel odvíjí zbývající průmysl a služby... Kdy to ti naši kašpárkové konečně pochopí?
O tom to vůbec není zda je, nebo není obnovitelná. Je to o tom, že lidi benzín a naftu potřebují a ti naši neschopní politici neumí vymyslet nic jiného, než na tom profitovat. Vždyť nás pořád dokola jen obírají o slušně vydělané peníze, aby je hned mohli zase rozkrást. prasata
Tak jsem si dal tu práci a spočítal cenu 1 barelu Brent crude oil v CZK, ceny jsou vždy za 1 barel a k tomu je cena Natural 95
2008 leden..........1580 CZK (Brent)...............31 CZK (Natural 95)
2008 červenec.....2220 CZK (Brent)..............32 CZK (Natural 95)
2009 březen........1029 CZK (Brent)...............26 CZK (Natural 95)
2011 březen........2187 CZK (Brent)...............34 CZK (Natural 95)
Když ropa trhala rekordy v létě 2008, tak natural stál méně než dnes a to i přesto, že tehdy byl barel dražší, než je dnes. Je to v CZK, takže kurz USD už je ošetřen. Navášení daně dělá něco kolem 2 CZK na litr. Barel je ale stále levnější, než v roce 2008 a beznín přitom stojí stejně hodně. Rozdíl si nechávají pumpaři.
Tomu celému řetězci moc nerozumím, neznám nákupní a prodejní ceny všech článků v řetězci. Ale jedno je jisté. Kdysi jsem byl na přednášce o Íránu a přednášející říkal, že tam benzín stojí 2 Kč a nafta 50 haléřů litr. Předpokládám, že tam nejsou proděleční. Na druhé straně mi pak nehraje, že při prodejní ceně přes 25 Kč rafinerie moc velký zisk neměly a měly spíše ztrátu.
To víte že jo :-) Cena ropy Brent za barel je jedna věc a druhá věc je kolik je výrobní cena takového barelu!!! To ví bohužel málokdo. Zatímco tržní cena jednoho barelu osciluje mezi 50 a 150 dolary, jeho výrobní cena je cca 1 až 2 dolary!!!!!!! Šejkům je jedno co ti kašpárci na světových burzách provádějí, ano když se prodá za 150 tak jsou vysmátí, ale stejně tak se smějí, když jde zrovna za 50 dolarů. Proto taky u nich doma stojí litr benzínu 2 kačky, to je totiž i se ziskem rafinerie a pumpaře reálná cena!
......opravdu velmi silně uvažuji o tom, že auto odstavím a budu ho používat jen v nutných případech......naolejuji kolo a vyrazím.....budu zdravější a výrazně ušetřím......tedy poukud mi pan Kalousek nesekne daň za vydýchaný vzduch při provozování cyklistiky a silniční daň......
Neušetříš. Jezdila jsem na kole víc než 15 let. Součásti na kolo jsou tak šíleně nekvalitní, že měsíční náklady na údržbu mne vyšly dráž než jízdenky na MHD. Jen řetěz, který měl údajně vydržet 1.000 km, nevydržel víc než 150 km (původně počítáno na l rok, vydržel tak měsíc), a to nebyl od ťamanů, ale značkové Šimáno. Další součásti byly totéž v bleděmodrém. Na to nemusím jezdit závod míru, stačily mi denní přesuny v řádu desítek kilometrů. Po několika letech jsem kolo naprosto znechuceně pověsila na stojan.
Pokud jedu autem a můžu si přivézt nákup nebo jedeme alespoň ve dvou, je to levnější než jakýkoli jiný druh dopravy.
Mně vychází 1 km na kole po 1Kč včetně pořizovacích nákladů. Řetěz mi vydrží 3000-5000 km, stejně jako pláště.
Auto mého známého vychází na 17 kč km. Je to 10 let stará Fabia.
Kolo je opravdu nejlevnější. Často vychází levněji než chůze. Vydrží boty za 2000 korun 2000 kilometrů?
To je dost divné, buď jezdí velmi málo, nebo ji pořád opravuje. U auta jednou tak drahého jako je Fábka vychází provozní náklady včetně údržby po 12 letech provozu hodne pod 6 Kč / km. Když uvážíme mnohem vyšší pohodlí než v MHD či na kole, ochranu před nepřízní počasí, možnost odvézt velký nákup a třeba i nábytek, nezávislost na nějakém jízdním řádu a kudy vlastně vedou linky, rychlejší přepravu, atd., auto vyhrává na celé čáře.
Jojo, to jsme na tom stejne. Retez pravda trosku natahuju, kdyz prekrocim cca 4000 km, ale vydrzi a pastorky na kazete (ozubena kolecka na zadni ose ;-) to sice trosku zdeformuje, ale tech 20_000 km taky nakonec vydrzi.
A to kupuji spis levnejsi dily, na jizdu po meste (Brno) nema smysl mit kolo za 20 tisic, to zbytecne nabada spoluobcany, aby si ho "prohledli" a "vyzkouseli" :-)
Jinak Shimano nabizi vyrobky v celem spektru, od srotu pro ty nejlevnejsi supermarketova kola az po semi-profi vybaveni. Takze jen na znacku v tomto pripade neni dobre hledet ;-)
Benzín, chlast a cigára jsou ještě pořád moc levná.
Aut je tolik, že skoro nejde přejít silnici, chlastá co druhý a kouří taky skoro co druhý.
Takže bych zvedl spotřební daně ještě na dvojnásobek (a to zdražení potravin atd. u dopravců atd. hravě přežiju).
Benzínu za 40 Kč tleskám, a doufám, že bude brzy za 100 Kč (beze srandy). Lidé dnes zlenivěli, nepužívají místní dopravu a jen si vozí své prdele i když jdou nakoupit pár set metrů od baráku.
Ty seš dobře přemoudřelej... Když jedu do práce autem, jsem tam normálně za 25 minut. Když jedu veřejnou dopravou, můžu si vybrat:
a) jít pěšky 20 minut na bus do vedlejší vsi, pak jet tím busem 40 minut a ještě 5 minut pěšky, což je s nějakou rezervou na bus 70 minut
b) jet busem přímo s naší vsi s přestupem v okresním městě, suma sumárum jedna cesta 90 minut a cesta vyjde dráž než autem
Ale ty by sis nepochybně vybral tu veřejnou dopravu, že?
hmm krasna odopoved co z toho zivota mate nekourite nepijete ... jinak pokud bude stat 100kc benzin tak kolik myslite ze budou stat zakladni potraviny 150kc za chleba 40kc rohlik ale asi mate natolik zeleny mozek ze si vystacite s pastvou nebo si zalozite velkochov moucnych cervu ze