Hlavní navigace

Názor k článku Bydlet v bytech s regulovaným nájmem bude časem luxus od VV - Pan Křeček a ostatní ne-sociální regulovaní nájemníci tvoří...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 10. 2009 11:16

  VV (neregistrovaný)
  Pan Křeček a ostatní ne-sociální regulovaní nájemníci tvoří velmi silné loby financované z kapes majitelů domů ať už to je obec anebo občan majitel. Přestože státu hrozí obrovská arbitráž ve Strasburku,tak se tito lidé v čele s Křečkem zaštiťují nálepkou - normální občan- a chtějí aby ostatní četli - chudý občan.
  Nikdo si nedal práci zjistit poměr ne-sociálních vůči sociálním nájemníkům a cíleně se mate veřejnost tím, že si tržní nájemné občanů nebudou moci dovolit.
  Pokud by stát - a média - měli skutečná čísla ohledně toho, kolik občanů má příjmy nad sociální hranicí a bydlí v regulovaném nájemném, tak by také pak mohli spočítak kolik nezdaněného a neodůvodněného příjmu tito lidé požívají na úkor majitele anebo obce.
  Pak by tato média či politici mohli spočítat, kolik nemocnic a domovů důchodců pro ty skutečně potřebné by se dalo z těchto peněz postavit a provozovat.
  Proč to neudělají? - Protože české rčení krást a volat chyťte zloděje se ztotožňuje s obecným myšlením a ti co nekradou nevolají chyťte zloděje jen kvůli tomu, že co kdyby se oni někdy náhodou stali tím zlodějem.
  Ve většině evropských států by lidé s tak demagogickým a jednostraným názorem jako třeba pan Křeček stáli na pokraji společnosti, - v česku se stanou poslanci.
  Cílevědomně se v česku pěstuje názor, že co důchodce to chudá babička, což se také neslučuje s pravdou. Mnozí důchodci a hlavně ti, co bydlí dohromady jako manželé mají dostatek prostředků na zajištění normálního tržního nájemného plus normální standard bydlení.
  Pokud by chtěli bydlet a žít nadstandartně, musí na to vytvořit úspory, - tak to chodí v každé normální společnosti. Pokud i na ten standard nemají, přichází ke slovu stát.
  Jediný problém v česku je, že pan Křeček a ostatní - a-sociální nepotřební regulovaná nájemníci neumí definovat rozdíl mezi - nechci - a - nemohu - platit tržní nájem.
  Dokud se tato definice nedostane do zákona,tak budou stále mladé rodiny platit jak mourovatí tržní nájem a movití lidé sedět v regulovaném bytě s úsporami v bance a velkým úsměvem na tváři při nahlédnutí do svých účtů.
  A to ještě nikdo neví, kolik nás bude tato obojakost stát až dostaneme k okamžitému proplacení účet ze Strasburku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).