Dobrý den,
no ono je vedlejší, co si ve skutečnosti myslíte. Ale bylo by nepřípustné tvrdit, že jde někomu o peníze hned v úvodu, když to nemáte podložené skutečnými činy, i když si to třeba myslíte hned od první vteřiny. Nebylo by to od novináře korektní. Nyní je vidět, že odsudků nebylo třeba, společnost BSP o sobě obrázek tvoří sama v průběhu času a začala třeba už s koncesionářskými poplatky ČT, které vymáhala. Ale nemůžete něco smést bez důkazu ze stolu hned v úvodu.
Ačkoli jak se můžete v našich článcích přesvědčit, o rizicích spojených s podpisem plné moci, jsme psali hned od počátku. Takže jsme varovali přesně před tím, co se nyní děje...ale pouze varovali, ne pomlouvali...
"Důrazně apelujeme na všechny klienty, aby bankám i přes možné výzvy, náklady na právní zastupování neuhrazovali!!! Společnost BSP LP bude s klienty případné vymáhaní nákladu na právní zastoupení, v případě podání exekučního návrhu ze strany banky na vlastního klienta, individuálně řešit."
Takže si myslím, že firma nechce splnit svůj veřejný příslib, že navádí k protiprávnímu jednání (ignorovat soudní rozhodnutí) a že navíc počítá s tím, že klienty přivede do exekucí - tedy do značných problémů, pokud by chtěli refinancovat své úvěry (o jejichž poplatky se soudí).
Být klientem PoplatkyZpet, tak si možná nyní najmu jiného právníka, aby mě zastupoval proti PoplatkyZpet, aby splnili svůj veřejný příslib bez podmínek a bez navádění k protiprávnímu jednání. Využít opět hromadnou žalobu? ;) http://www.hromadnezaloby.cz/
http://www.hromadnezaloby.cz/ patří Petru Němcovi.
Tak nějak nepředpokládám, že by zrovna on chtěl organizovat hromadnou žalobu proti PoplatkyZpet, protože na facebookovém profilu JDETO(tečka)DE stále vystupuje ve prospěch BSP.
"Mařena" ani ve formě návodu to myslím není, ale jinak si o tom nemyslím nic dobrého.
Hlavně mne ale fascinuje ta licoměrnost, se kterou před časem navedli klienty k tomu, aby vůči bankám byli extrémně arogantní tím, že je zažalovali, a pak mluví o aroganci bank, které chtějí zaplatit soudní výlohy.
To je zase snůška keců na obou stranách.
Nikdo se tisícemi či desítkami tisíc žalob nezbýval, po prvních pár projednávání začaly být ty další zamítány jak na běžícím pásu s rozhodnutím přes kopírák - a to doslova, byly i případy kdy někdo dostal rozhodnutí ve kterém zůstaly údaje jiného žalujícího. Na většině projednávání ani právní zástupci bank nebyli přítomni a vše bylo vyřešeno v rekordním čase. Nevím kolik jich bylo skutečně projednáno, ale zřejmě jen zlomek a zbytek žalob byl pak stažen, ovšem i tam soudy přiznávají náhradu nákladu. Působí to na mě dojmem že když dávali najevo nelibost nad snahou o umělé vytváření soudních sporů, tak se to pak rozhodli klientům řádně vrátit, aby bylo jasné kdo je tady pánem.
No ale protože máš představu že advokátovi zaplatíš jenom za tu dobu co stojí před soudem, a když ten soud odpadne tak mu nedáš nic. Ale tak to není, okamžikem kdy jsi s tím advokátem podepsal smlouvu pro tebe začal pracovat,prostudovat případ, vypracovat nějakou strategii,nějaké dokumenty, i k soudu musel něco poslat, nebo zajít, atd...Čili, i když spor skončí smírem nebo jinak, tak on si svoje náklady nárokovat bude, aspoň v tý míře co už odpracoval.
Samozřejmě, když ten spor vyhraješ,zaplatí ty náklady druhá strana, když prohraješ, tak soud může nařídit že zaplatíš ty sám druhé straně,tak zní zákon.
Že soudy dávají nelibost, to je poměrně logický, kdo by taky nebyl naštvanej když někdo podá tisíce žalob-a pak když vidí že je může prohrát, tak je honem běží stáhnout.
Advokátní firmě JUDr. Paľka jsem udělila 5 plných mocí k zastupování před soudem ve věci vrácení nehorázných poplatků za 4 spotřebitelské
a jeden hypoteční úvěr. Celkem jsem jim svěřila Kč 5 000,-- na podání žalob k soudům. Když naše slavné "soudy" rozhodly, že poplatky jsou legální /lituji, že nežiji v Německu a na Slovensku, kde soudy měly opačný názor/, firma BSP mě vždy přesně informovala, jak mám postupovat, aby to pro mě bylo výhodné a netratila jsem další peníze.
Nakonec mi všechny poplatky, tedy Kč 5000,-- vrátila, jelikož další odvolání u soudu již bylo bezpředmětné. Takže v mém případě slovo dodrželi a já jim tímto děkuji za boj proti nenasytným bankám, i když nakonec marný.
Ne že jsem "souhlasila s poplatky", ale "MUSELA jsem souhlasit", jinak bych ty úvěry nedostala!!!!! A v průběhu let splácení si je banka jednostranně bez skrupulí zvyšovala, aniž bych s tím já, jako druhá strana smlouvy, souhlasila nebo se jakkoli mohla vyjádřit! Příklad: ve smlouvě jsem podepsala měsíční poplatek Kč 49,--, po nějaké době jej zvýšili na Kč 69,-- a hned po roce mi oznamovali třetí zvýšení na Kč 79,--!!!!!!!!! To je ta nehoráznost! A to jen za to, že vám každý měsíc z účtu inkasem stahují stejnou částku s už tak dost vysokými úroky! A to ještě na počátku chtěli zaplatit poplatek 1 % z celkové výše úvěru. U hypotéky na pořízení bytu byl měsíční poplatek Kč 150 ! Tvrdím stále, že tyto poplatky byly vysoce nemravné. Chápu, že každý chce mít nějaký zisk, ale v tomto případě jim měly stačit úroky.
Podotýkám, že jsem si nepůjčovala na dovolenou, dárky a jiné zbytné věci, ale na vybavení nového bydlení. Pracuji už 30 let, ale k průměrné mzdě se nedopracuji ani za 15 let, které mi zbývají k odchodu do důchodu.
.....a netykejte mi!
draha pani vero,
jak by se vam libilo, kdybyste se zamestnavatelem podepsala pracovni smlouvu kde byste si sjednali mzdu ve vysi 20000kc mesicne + benefity. no a treba za pul roku by zamestnavatel tuto smlouvu napadl u soudu s tim, ze se mu ta mzda zda nehorazne vysoka, navic ty benefity kolem a uz se mu vam ji nechce platit?
na vas argument, ze takovou smlouvu nemel podepisovat by, stejne jako vy, odpovedel, ze ji podepsat musel, protoze jste jedina kdo umi /doplnte si sama/ a proto nemel jinou moznost, kdyz chce abyste u nej delalal, nez ji s vami podepsat..
presne to delate vy a prijde vam to normalni a jeste se vztekate na soudy.
Byla poučena. Námi.
Pokud nám to řekne hned, domluvím se s ní, vysvětlím, pošleme zpátky s požadavkem vrácení penezí a budu postupovat podle možností (soud ...)
Pokud to udělá "mezi dveřma" a oznámí nám to měsíc potom, hmmm, podívám se na smlouvu a na její podmínky a budu jednat podle omezenějších možností, pokud to vůbec půjde..
Jednou to udělala (změna smlouvy na elektřinu nebo plyn, nepamatuji si), a ke změně došlo měsíc poté (místo povinných tří podle zákona). Naštěstí nešlo o moc peněz a nechal jsem to plavat, přestože viníkem byl STÁT (státní organizace to chybně přepsala, prý nešlo o jediný případ.
Poučila se a říká nám o všem výrazném. Občas nějaké drobnosti. Ale je SVÉPRÁVNÁ a pokud ji já nepřesvědčím, jde o její rozhodnutí.
ne každému je dopřáno zmoudřet rychleji než zestárnout, s tím se holt nedá nic dělat.
ty báby a dědkové, co si zachovali alespoň zbytky soudnosti a sebeúcty, se dokážou celkem snadno naučit jednoduché pravidlo: NIC nepodepisuju. naši osmdesátiletí starouškové se podle toho chovají, a na všechny "výhodné" nabídky odpovídají že nadháněč si má promluvit se synem, on se o to stará. to neznamená, že jsou dementi - jen holt už neřídí auto, nelezou po štaflích, a netvoří si názor na výhodnost nabídek od cizích lidí.