Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bohatí se v Česku mají dobře od Petr F - Rad bych dodal, ze pohled ciste na dan...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2008 0:18

  Petr F (neregistrovaný)
  Rad bych dodal, ze pohled ciste na dan rika to co clanek, ale co uz se nerika, ze od zakladu dane uz si nebude mozno odecist socialni a zdravotni pojistne.
  A to je u nas naopak jedno z nejvyssich v Evrope a prave bohati je maji nejvyssi.
  Takze dan bude nizsi z vyssiho zakladu, tzn zmena asi nejaka bude, ale v celku dost nevyrazna.
 • 25. 3. 2008 7:36

  Pavel (neregistrovaný)
  Nejen to, ono i to zdravotní a sociální pojištění je formou daně z příjmu, s pojištěním to má společný jen ten název.

  Tenhle článek je zcela nesmyslný, porovnává hrušky ne s jabky, ale s hovězím. Správně by mě uvést, kolik procent ze mzdy skončí ve chřtánu státu bez ohledu na to, jak se příslušná daň jmenuje, a podle toho srovnat ty státy. Z tohoto pohledu je mnohem více vypovídající den daňové svobody.
 • 25. 3. 2008 10:56

  anonymní
  Zdravotní pojištění nejde státu vůbec, ale přes (v budoucnu soukromé) pojišťovny soukromým podnikatelům - lékařům, a.s., s.r.o. Ti tento systém dojí více než je zdrávo. A nyní dojí i pacienty.
 • 25. 3. 2008 12:26

  Pavel (neregistrovaný)
  Dovolím si nesouhlasit. Jednak zdravotní daň (říkat tomu pojištění je skutečně nesmysl) je vybíráno od plátců a plyne do těch pojišťoven podle státem nadiktovaných (nesmyslných) pravidel, a pak deficit systému vždy stát dorovná, takže vlastně je zdravotní "pojištění" de fakto příjmem státního rozpočtu, jenom je jaksi evidováno mimo něj.

  Až bude zdravotní pojištění záviset na individuální smlouvě mezi pojištěncem a pojišťovnou a výše plnění bude záviset na placeném pojistném, pak to bude něco jiného, ale tahle to je jenom jiná forma daně, a to, že se neeviduje jako příjem státního rozpočtu jsou jen mimikry mající za cíl mást daňové poplatníky.
 • 25. 3. 2008 15:26

  anonymní
  Zdravotní pojištění je pojištění a čerpá se z něj na základě solidarity. A stát přispívá na některé závažné nemoci, na přístroje v nemocnicích.
  Zdraví se nedá pojistit na nějakých komerčních základech či individuálních smlouvách. DOvedete si představit, jaké kličky jsou schopny pojišťovny dát do podmínek, aby pak nemusely plnit a aby jen a jen a hrabaly? Pokud nebudu mít 10 tisíc na spoluúčast na opravu auta z pojistky, počkám nebo auto prodám. U nemoci taky budu čekat, až exnu, když nebudu mít na úhradu nadlimitu? Nemáte ponětí, co jaká nemoc může stát. To není o aspirinu za 30,--.
 • 25. 3. 2008 23:38

  Pavel (neregistrovaný)
  Tady mícháte dvě věci. Za prvé je to solidární zdravotní zabezpečení, které by mělo být hrazeno ze státního rozpočtu (tedy z daní) a mělo by zajistit, tak jako správně nastavený sociální systém, holé přežití, případně (a to je politické rozhodnutí do jaké míry) jakousi důstojnost přežití. Asi stejně jako sociální dávky vám nemají zajistit zachování životní úrovně, ale jen přežití.

  Další věcí pak je zdravotní pojištění, které má být zcela dobrovolné na smluvním základě a které by umožňovalo (za příslušný obolus) dostupnost lepší až špičkové péče. Podobně jako si můžete pojistit výpadek příjmů a pojišťovna vám zachová stávající životní úroveň.
 • 26. 3. 2008 8:36

  Jarmila (neregistrovaný)
  Jenže ten sytém NENÍ přesně nastavený. Tady u nás třeba teď běží sbírka na 30-letého tátu 3 dětí, co blbsky skočil do rybníka a dneska je kvadruplegik. Sbírka má vynést 10-20.000 na bezbariérový přístup do jeho domku. Na tak směšnou sumu se dělá sbírka! Ono nejde vybudovat bezbariérový panelák a lidi do něj soustředit. Za socíku se lidi soustředili do větších celků, aby péče o ně byla levnější. To prý bylo špatně, že prý byli izolovaní. Tak jsme je nechali doma a systém na to nestačí, protože má a) málo zdrojů a za b) se se zdroji neskutečně plýtvá. A to nemluvím o regulačním poplatku. Vybírat ho od podobně postiženého člověk je čistý hyenismis.
 • 26. 3. 2008 15:41

  Petr (neregistrovaný)
  Chachá, "zdravotní pojištění je PRÝ pojištění"...

  Pojištění se pozná podle toho, že pojistná částka je odvozena od RIZIKOVOSTI (mladý sportovec by platil pár korun, zatímco obtloustlý padesátník, kuřák po infarktu by platil majlant).

  Zatímco daň se pozná podle toho, že je to procento z příjmů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).