Názory k článku Bitcoin, má to smysl?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 9. 2021 11:44

    technomaniak

    Nerozumím proč je umožněno některým psát : Cituji "Banky si libovolně tisknou nové peníze (dnes je už netisknou, nové peníze se tvoří půjčkami) a tím neustále snižují jejich hodnotu. Je to neštěstí, je to zoufalé, ale takhle naše ekonomika funguje. Bohužel. Takže si toho za stejné množství peněz každý rok koupíme méně a méně." - Když už si hraji na odborníka v tvorbě peněz, je NUTNO TAKY ŘÍCI ŽE DOCHÁZÍ K ZÁNIKU PENĚZ PŘI SPLÁCENÍ PŮJČEK. Skutečně palčivým problém je, že nevzdělaní lidé si hrají na chytré.

    Naprosto se ignoruje fundamentální ekonomické pravidlo poptávka/nabídka. Připomínám, že ze strany prodejců kryptoměn je POPTÁVKA PO PENĚZÍCH (chechtákách, love, vočí, škváře, zlátácích apod..). JDE JENOM O PRACHY, VAŠE PRACHY.!!!!!!! Kdyby prachy neměly hodnotu, tak by je přeci nechtěly, že ???? a směnovaly by je za něco jiného.

    9. 9. 2021 12:29 upraveno moderátorem, důvod: Vulgarismy.
  • 9. 9. 2021 14:27

    PřezdíFka

    Moderátor neměl jen odstranit vulgarismy, ale i opravit gramatické chyby. Negramotnost u někoho, kdo se snaží ostatní poučovat, působí směšně.
    ______________
    Ano, splácením úvěrů peníze zanikají. Je otázka, zda autor ale nepopisoval až výsledek (rozdíl tisku a zániku peněz). Protože ten je kladný (tzn. se více tiskne, než pálí), peněz zkrátka stále přibývá (lidově "se tiskne") a to dost rychle.
    Loni v USA tak plus 20 až 25 procent. Maso, ne?

  • 12. 9. 2021 20:51

    pastelina

    Mě se líbí autorův přístup kupovat vždy po malých částkách. Při poklesu o nějaká procenta od pomyslného základu o to více přikupovat. Problém ale je v poplatcích, které v případě BTC mohou být kolem 500 Kč při výběru z burzy do peněženky, resp. HW trezoru.

    V článku mi chybí zásadní rada NIKDY NENECHÁVAT KRYPTOMĚNU NA BURZE. Lidí co o peníze nedodržením této zásady přišli je nespočet.

    Co se týká BTC samotného jako nesmrtelného otce všech ostatních kryptoměn, tak tam bych zmínil i jeho zastaralost a návrh autorů přidat hlavní vlastnost ETH, tj. chytré kontrakty. Ovšem pokud jde kryptoměna takto za běhu měnit, kdo mi zaručí, že opravdu těch mincí bude navždy jen 21mil???

  • 13. 9. 2021 7:32

    Anonym

    BTC kód mění těžaři a ti se většinou starají jen o aktuální cenu a nejsou těmi hlavními držiteli, tedy ani nemají tak velký zájem, aby Bitcoin v nějaké zásadní otázce se nezměnil a změnu v těžebním vzorci si tedy můžou jednoho dne prosadit. Kdyby k tomu ale mělo dojít, tak to bude hard fork a až ten s větším podporou se prosadí. A těžaři by dál těžili ten, který má větší cenu a rentabilitu.

  • 30. 9. 2021 17:30

    DiegoCA

    To co píšete není pravda. Změnu kódu, jakési hřiště pro Bitcoin, nehlídají těžaři ale nody. Těch je dneska po celém světě asi 40 000 a může si ho každý nainstalovat. Představa, že těžaři mohou změnit kód je naprosto mylná. Změnit kód Bitcoinu je extrémně složitá záležitost která znamená obrovský konsenzus celé komunity. Proto je téměř nemožná jakákoli dramatická změna. Protože právě ta komunita v tom má své peníze.
    Pokud dojde k nějakému dramatickému změnu kódu a já si nenainstaluju nový sw na nod, dojde k hardforku a sítě se rozdělí. Na tu novou s prapodivným kódem a na tu starou s tím kódem se kterým já souhlasím.
    Doporučuju, přečtěte si alespoň whitelist.

  • 13. 9. 2021 8:45

    Jan Paroubek

    Dobrý den,

    v článku se zaměřuji především na investiční strategii, jak se chovat při změně ceny BTC a na psychiku investora. Důsledkem toho je absence některých informací, ke kterým se lze dostat jednoduše zábavnou a srozumitelnou formou např. na YouTube kanálu „Bitcoinovej Kanál“, na nějž v článku odkazuji. Takže i těm důležitým věcem se věnuji okrajově, viz odkaz na to, že by investor měl vědět, kde BTC uchovávat.

    Výběr z burz do peněženky je cenově hodně proměnlivý. Levněji lze mnohdy převádět o víkendech, a pokud na převod nespěcháte, můžete ušetřit i tím, že platbu nebudete potřebovat realizovat obratem. Další možností je počkat, až poplatky klesnou opět na snesitelnou úroveň. Nebo dle podmínek burzy převést na ráz větší částku BTC skládající se z několika pravidelných nákupů.

    Kryptoměny se vyvíjejí včetně BTC, nicméně nevěřím tomu, že by kdokoliv chtěl shodit cenu a jednu z nejdůležitějších vlastností BTC tím, že by ho mělo být více či neomezeně. Limit 21 mil je významná konkurenční výhoda zásadním způsobem podílející se na vysoké cenně BTC včetně jejího budoucího růstu. Určitě nikdo nebude chtít ze zlata dělat surovinu, která bude dostupnější tudíž levnější, o níž pak nebude ani takový zájem. Toto je můj osobní názor vycházející z mého chápání pravděpodobnosti navýšení počtu BTC.

    Krásný den

  • 30. 9. 2021 17:24

    DiegoCA

    “ Propad o 80 až 90 % není nic neobvyklého.”
    Jako fakt tohle napíšete veřejně?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).