Trochu nechápu co tu řešíte:
V současné době existují banky, které daňové paušály neberou zcela doslova. A ikdyž uplatňujete 60% paušál z pohledu banky jsou vaše příjmy vyšší než-li vychází dle daň. přiznání.
Dokonce jsou i banky, které jsou ochotny za určitých podmínek půjčit klientům na základě obratu.
Nesmíte se ptát pouze v ČS nebo KB. Zkuste i jiné bankovní domy.
To je sice pěkné, ale pokud byste sledoval legislativní vývoj, tak banky v souvislosti s novelou zákona o spotřeb. úvěru již příjem na základě obratu nemohou uznávat, resp. si to nerisknou. Možná je ještě nějaký dozvuk, ale v průběhu tohoto roku to zbytek bank, které ještě "přimhuřují oči" zasekne. A budou uznávat pouze ten zisk, který je uvedený na nějakém papíře s razítkem (potvrzení od zaměstnavatele, nebo daňové přiznání). Dneska už ani banky neuznávají příjem z kapitálového majetku a většina bank krátí příjem z pronájmu, jsou banky, které příjem z pronájmu vůbec neberou.
otázka nezněla - které způsoby pro kontrolu bonity klienta se tento rok přestanou používat.
Ta otázka, byla které aktuálně jdou využít.
A ještě v tuto chvíli jsou banky, které akceptují posouzení bonity klienta na základě obratu. To je jeden způsob.
zároveň jsou banky, které v případě uplatnění daňových paušálů nahlíží u OSVČ více shovívavě na náklady - jinými slovy, dle paušálu máte náklady ve výši 60% - banka uzná náklady pouze do výše 35% - tzn pro banku máte pak vyšší příjem, tudíž dosáhnete na vyšší úvěr (samozřejmě úvěr ve výši 100% LTV už na 99% nedostanete).
To co zmiňuji, je možné ještě dnes. Uznávám, že v rámci legislativních změn, může být za týden vše jinak. Ale v tuto chvíli, pokud OSVČ chce získat hypotéční úvěr, má stále možnosti jak na hypotéku dosáhnout. Stačí poptat více bankovních domů.