Hlavní navigace

Názor k článku Banky utáhnou kohouty. Na některé hypotéky už možná nedosáhnete od Jarmila - V tomto státě. A krom toho pomáhám kamarádovi,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 3. 2017 8:58

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  V tomto státě. A krom toho pomáhám kamarádovi, který si z blbosti nasekal dluhy a má exekuce na celý důchod, zbývá mu jen nezabavitelná část. Takovou naivitu aby pohledal. Neplatil povinné rušení, protože neměl opravenou motorku, neměl na náhradní díly a motorka stála u dalšího kamaráda ve stodole. Když stát dělal čistky v registru vozidel, tak mu milou motorku úředně zrušil. Nakonec se jipodařilo prodat na náhradní díly, byla neopravitelná nebo s takovými náklady, že by se to ani nevyplatilo. No, a povinné ručení činilo 245,- Kč/rok. Protože to neplatil, přišla mu výzva České kanceláře pojistitelů na 7.500,- Kč. Na můj dotaz, proč to neplatil nebo aspoň nedal značky do depozita, jsem dostala odpověď: "No, neplatil jsem to proto, že jsem nejezdil". Ale jak to má proboha ta pojišťovna vědět?
  Z další exekuce jsem ho pomohla vysekat, napsala jsem mu odpor proti platebnímu rozkazu, poté mu byl přidělen právník ex offo a ten to dokončil.
  V příbuzenstvu mám osobní bankrot a konkurs na OSVČ, konkurs byl fingovaný s cílem připravit dotyčného o majetek. To se hodně blbě prokazuje, pokud se to vůbec podaří, dopad na dotyčného je ale fatální.
  Z mé zkušenosti, co vidím v okolí, jsou v exekucích lidé dvojího typu: první se do toho dostali podvodem s cílem je ožebračit. A druzí, kterých mi není ani trochu líto, jsou tam z vlastní blbosti. Podepíšou něco s vidinou momentálního zisku, aniž by jim došlo, že to je jen šikovná marketingová věcička a že zisk není zisk, ale finanční ztráta. Konkrétní příklad: údajně výhodná SIMka a k ní 1.500,- Kč od banky. Pokud si nepřečtete, wo co go, zdá se to výhodné. Jenže těch 1.500,- Kč jste nedostal v hotovosti, to bylo vedení účtu zdarma na jeden rok, závazek byl ale na dva roky, druhý rok vás vedení účtu přišlo na 1.500,- Kč. V závěru jste přišel o 1.500,- Kč. Naprosto konkrétní příklad toho pána, co jsem zmínila nahoře. Když jsem rozplétala, o co se vlastně jedná, tak to bylo jen: "Ja nevím, já se na nic nepamatuju...", jak malé dítě. A takoví lidé se pak diví, že mají exekuce?

  No, a vedle těchto lidí jsou lidé, kterým se podařilo nashromáždit nějaký majetek, jsou zodpovědní a vědí, že majetek je péče a starost. Těch je kolem nás taky dost, ti mají své domy, byty, jezdí na dovolené, jenže makají a nedělají dluhy. Aspoň ne neuvážené dluhy. Protože vědí, že rozfrcat majetek je děsně jednoduché, to můžete klidně i během jednoho víkendu, zatímco jejich majetek je výsledek práce i několika generací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).