Nevydají a není to fór. Ani já nechápu, že je tato banka vůbec zmíněna v článku. Jejich sazby na vkladových produktech jsou komické už řadu let. Pásmové úročení pak tuto tristní situaci jen podtrhuje :-)
Viz http://www.citibank.cz/czech/consumer-banking/czech/terminovany/sazby.jsp
Nema. Ma 2 % p.a. plus bonus 0,3 %, coz rozhodne neni to same jako urok 2,3 %. Viz www.mesec.cz/clanky/bonus-od-axa-bank-za-sto-tisic-devadesat-dva-korun/
Upřesnil bych větu, že "takový poplatek (9 Kč za odchozí platbu) nenajdete u žádného jiného spořicího účtu". Jak je to ve skutečnosti: Volksbank má 18 Kč za každou odchozí platbu. A třeba mBank má sice první odchozí platbu v měsíci zdarma, ale za druhou a každou další už zaplatíte 150 Kč. V porovnání s tím tedy vychází Equa lépe.
Ne, Creditas je uplne jiny:
1) jde o vklad s vypovedni lhutou, nikoliv zaterminovani
2) lze predcasne vybrat jen 30 % vkladu a pri predcasnem vyberu se plati pokuta 0,5 % z vybirane castky
Dalsi nevyhodou je zpoplatneni vsech plateb (2 Kc v ramci zalozny, 4 Kc jinam).
Naproti tomu u Wustenrotu pri predcasnem zruseni neplati klient zadny sankcni poplatek, vklad se jako by od zacatku rusi a klient dostane urok, jako by mel penize celou dobu nezaterminovane.
Ano, je to takový hybrid mezi spořícím účtem a termínovaným vkladem. To ovšem neznamená, že pro někoho nemůže být výhodný. Zvláště pak když nemáte v plánu využívat internetové bankovnictví, vše si můžete zařídit na pobočce a nepotřebujete mít ty peníze k dispozici všechny, resp. je co chvíli někam převádět. Výpovědní lhůtu si můžete aktivovat hned při založení, takže nechápu, proč tak bazírujete na tom, že to není termínovaný vklad, když je to ve výsledku prašť jako uhoď.
Jo, a ještě jedna věc. Docela mne překvapuje, že je o produktech společnosti Creditas na Měšci dlouhodobě ticho po pěšině, zatímco Unibon či MSD zmiňujete v článcích co chvíli. Můžu znát důvod? Nejsem zaměstnancem Creditas, jen mám rád úplné informace o všech produktech na trhu..
Ano, je to takový hybrid mezi spořícím účtem a termínovaným vkladem.
V našich končinách se pod spořicím účtem rozumí účet s možností peníze ihned vybrat. Termínovaný vklad je vklad, který končí k určitému období. Tohle není ani jedno, je to prostě vklad s výpovědní lhůtou - kromě vkladních knížek se tento typ vkladu v našich bankách a záložnách moc nenabízí.
To ovšem neznamená, že pro někoho nemůže být výhodný.
Ekvivalent 3 letého vkladu s úrokem 3,5 % p.a. navíc s poplatky za transakce za výhodný nepovažuji. Když to srovnám s 3 letými termínovanými vklady jiných záložen:
Unibon - 3,70 - 3,90 %
MSD (2 letý vklad, 3 letý nemají) 3,9 - 4,8 %
Artesa 3,4 - 4,1 % (u extrémně velkých částek i více, např. milion na rok 4 %, 5 milionů na rok 4,5 %)
Akcenta 4,5 %
MPU (také 2 letý) 2,4 - 4,1 %
WPB 3,2 - 3,8 %
a překonávají ho i banky
J&T 3,8 %
Evropsko - Ruská banka 3,7 až 3,9 %
Jedinou výhodu vidím v možnosti přívkladů a u velmi nízkých vkladů, kde není možné založit odpovídající termínovaný vklad (zpravidla pod 50 nebo 100 000 Kč)
Výpovědní lhůtu si můžete aktivovat hned při založení, takže nechápu, proč tak bazírujete na tom, že to není termínovaný vklad, když je to ve výsledku prašť jako uhoď.
Prostě je to jiný produkt, to je vše, je to vklad s výpovědní lhůtou, není to ani spořicí účet, ani termínovaný vklad. Navíc při podání výpovědi v momentě založení vkladu na to nesmí člověk zapomenout, protože po marném uplynutí lhůty (pouhých 14 dnů) se vklad opět zatermínuje. U tříletého vkladu je šance na toto zapomenutí poměrně vysoká. Je zde také problém pouze 3 leté garance úrokové sazby. Pokud klient nedá výpověď ihned po založení, ale až např. v momentě jejího poklesu se může stát, že po poklesu úrokové sazby bude muset 3 roky čekat na výplatu při nižší sazbě.
Docela mne překvapuje, že je o produktech společnosti Creditas na Měšci dlouhodobě ticho po pěšině, zatímco Unibon či MSD zmiňujete v článcích co chvíli.
Když píši o spořicích účtech (tedy ve smyslu jak jsou u nás běžně chápány, tedy bez výpovědní lhůty), tak tam prostě nemohu uvést banku/záložnu, která takový produkt nemá (jen podle jména, ale ne podle vlastností jak je u nás spořicí účet chápán). O jiném článku, kam by záložna Creditas patřila, nevím.