Hlavní navigace

Banky a záložny nabízejí 5% úroky. Na vklady i na úvěry

15. 6. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Kdo chce spořit, může dnes dosáhnout na slušné zhodnocení. A pokud naopak potřebujete půjčit peníze, lze dostat hodně peněz za slušný úrok.

Banky a družstevní záložny v červnu opět změnily úroky u vkladů, proto jsme se s nimi podrobně seznámili a máme pro vás hlavní novinky. Přehled jsme seřadili abecedně podle názvu finanční instituce. Obecně šly úroky u spořicích účtů a termínovaných vkladů spíše mírně dolů, přesto se dají najít nabídky, které stojí za zvážení.

Artesa spořitelní družstvo zvýšilo úroky u Termínovaného vkladu BONUS. Snížila se minimální hranice pro vklad na 1 mil. Kč. a pokud máte více než 5 milionů, dostanete úrok 5 % p.a.

Citibank online termínovaný vklad má mírně nižší úrokové sazby u krátkodobých a dlouhodobých fixací, u střednědobých se úroky neměnily.

GE Money BankSpořícího účtu Genius I od července snižuje úrokovou sazbu na 1,40 % p.a (z 1,60 % p.a.)

J & T BANKA od 1.7.2011 snižuje úroky u Clear Deal termínovaného vkladu od 0,2–0,5 % p.a. Nejvyšší úrok nyní získáte u vkladu min. 500 000 Kč (4 % p.a.). Novinkou je roční vklad s objemem min. 1 mil. Kč, za něj dostanete 3,3 % p.a. Banka zvyšuje úrok na běžném Termínovaném vkladu při 12měsíční fixaci na 3,30 % p.a. (z 3 % p.a.). Tříměsíční vkladový účet od 1.9.2011 snižuje sazbu o 0,20 % na 3,30 % p.a. Tip:

LBBW Banktermínovaných vkladů snižovala úroky ve všech pásmech, změna je od 0,01 do  0,50 % p.a.

Oberbank zvýšila sazbu u termínovaného vkladu TOP JISTOTA o 0,05 % při roční fixace na 1,35 % p.a.

Spořitelní družstvo UNIBON přestalo poskytovat termínovaný vklad ATTA s úrokovou sazbou 4,2 % na 1,5 roku a místo něj nabídlo Termínovaný vklad Čtyřlístek. Dostanete 4,10 % p.a. pro vklady nad 100 000 Kč s povinnou 4letou fixací. U termínovaného vkladu Klasik skončila měsíční a tříměsíční fixace a snížily se úrokové sazby pro jedno a dvouleté vklady. Družstvo nově zavedlo až pětiletou fixaci, u které nabízí úrok 4,50 % p.a., ale přesněji došlo jen ke sloučení dvou názvů jednoho produktu (původně termínovaný vklad Klasik Plus)

UniCredit Bank snížila úroky u dvou a tříletých termínovaných vkladů o 0,1 %, pětiletý vklad změna nepostihla. Banka přestala nabízet Garantovaný vklad Maxim, nabízel úroky 1,35–2,95 % p.a. Podobný osud potkal Limitovanou edici termínovaných vkladů, 3 roky za 2,5 %, resp. 5 let za 3 % p.a. jsou minulostí, banka již tento vklad nenabízí.

Úroky se snižovaly u Wüstentot hypoteční bankyWüstenrot Jednorázového termínovaného vklad A, Pokles nejvýrazněji postihl tříletý vklad, kde došlo ke snížení o 0,6 % p.a. (nyní 2,5 % p.a.). Do srovnání jsme přidali Wüstenrot Revolvingový termínovaný vklad A, nabízí 2 % p.a. při roční fixaci. Wüstenrot Jednorázový termínovaný vklad Rentiér A je také novinou, nabízí průběžné vyplácení úroku během fixace vkladu.

Tip: Chcete si pohodlně vybrat nejlepší nabídku a online objednat? Zkuste Chytrý.Měšec.cz­

Nejlepší nabídka na trhu (maximální úrok)

Banka/záložna
Produkt Termínované vklady Spořicí účty Vkladní knížky
Metropolitní spořitelní družstvo Spořicí konto 2,8 % p.a.
UNIBON – spořitelní a úvěrní družstvo Spořící účet 2,2 % p.a.
Záložna CREDITAS Vkladní knížka 3,00 % p.a.
Artesa, spořitelní družstvo Termínovaný vklad BONUS 5 % p.a.
WPB Capital, spořitelní družstvo Spoření n@ dálku – WPB Termínovaný vklad 4,95 % p.a.
WPB Capital, spořitelní družstvo WPB termínovaný vklad 4,85 % p.a.
WPB Capital, spořitelní družstvo Termínovaný vklad 4,80 % p.a.
AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo Termínovaný vklad 4,50 % p.a.
UNIBON – spořitelní a úvěrní družstvo Termínovaný vklad KLASIK 4,50 % p.a.
Artesa, spořitelní družstvo Termínovaný vklad STANDARD 4,10 % p.a.
UNIBON – spořitelní a úvěrní družstvo Termínovaný vklady ČTYŘLÍSTEK 4,10 % p.a.

Na vysokou půjčku nemusíte pro hypotéku

Zajímavá je i červnová nabídka spotřebitelských úvěrů, mezi které mimochodem patří i americké hypotéky. Americká hypotéka má se skutečnou hypotékou společný jen proces získání a poplatky, jinak jde o klasický spotřebitelský úvěr na cokoli, je však zajištěný nemovitostí.

Úvěry pro fyzické osoby se rozrostly o nabídky tří společností. Osobní úvěr od Evropsko-ruské banky má pevnou sazbu 5,90 % p.a. a jeho použití je na cokoli. Tato sazba, konkurující nabídce stavebních spořitelen a hypoték, přímo vybízí k nákupu nemovitosti. Z banky si odnesete minimálně milión.

dan_z_prijmu

Dobrý klient je název spotřebitelského úvěru od Moravského Peněžního Ústavu. Úroková sazba je 6,90 % p.a. a úvěr je cílený pro majitele nemovitostí. Družstvo vám půjčí od 250 000 Kč výše.

Pro milión si můžete dojít i do společnosti Cetelem, za sazbu od 6,9 % p.a. jej vám nabídne Osobní půjčka Cetelem. Pokud chcete ušetřit 1% poplatek za sjednání, stačí si půjčku sjednat online přímo na webu společnosti.

Tip: Potřebujete rychlé peníze, ale přesto seriózně? Jděte na Chytrý.Měšec.cz

Nejlepší nabídka na trhu (nejnižší úrok)
Finanční instituce Produkt Spotřebitelský úvěr Americká hypotéka
UniCredit Bank Americká hypotéka 5,06 % p.a.
Evropsko-ruská banka Osobní úvěr 5,90 p.a.
Wüstenrot hypoteční banka Hypotéka na cokoliv 6,40 % p.a.
Cetelem Osobní půjčka Cetelem 6,90 % p.a.
Moravský Peněžní Ústav Dobrý klient 6,90 % p.a.
Hypoteční banka Americká hypotéka 7,14 % p.a.
ČSOB ČSOB Americká hypotéka 7,14 % p.a.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).