Pro ty kteri si nechaji penize na vyplatu posilat na sporici ucet eMax a pak prevadeji z tohoto uctu na bezny ucet, jenom kdyz chteji neco zaplatit, je to docela podstatne, takhle generuju dost plateb.
–
Elektrarnam, plynarnam a vodarnam snad platite zalohove, ne? Takze na to staci nastavit trvalak, takze to se taky do jednorazovek nepocita.
Rozdíl byl v tom, že účet zdarma byl za a mnohem jednodušších podmínek – a lépe se tak účet dal i doporučit kamarádům/známým. Vybíráš max. 3 x do měsíce? Tak si pořiď mBank, není co řešit.
Teď už je to – kolik utratíš kartou, kolik máš jednorázových převodů, jak velké částky vybíráš ze zahraničních bankomatů,…
Ale ještě víc mě mrzí to, že na změnu poplatkové politiky reaguje i ČSOB, resp. Poštovní spořitelna s účtem „zadarmo“, který od 1.9. nebude pravděpodobně již nabízen (nepůjde na něj přejít se zachováním stávajícího čísla účtu) a ani není jasné jak dlouho a za jakých podmínek zůstane stávajícím klientům.
Tak reakce ostatních bank se dala očekávat, protože po oznámení mBank nenásledoval žádný velký odpor. A tak banky usoudili že můžou přitlačit.
A proto je potřeba na případu mBank ukázat že to lidem vadí, minimálně odvést co nejvíc peněz z mBank pryč (ale s „úžasnými“ úrokovými sazbami jich tam stejně už moc nebude) a nejlíp i zrušit účet. Prostě reakce lidí se musí projevit na ukazatelích mBank – pak si i ostatní dají bacha.
Ale bojím se že jsme moc svyklí si nechat sr.t na hlavu a jsme jak tupé, líné ovce.
Čto éto takóje „anitečecháčkovina“? Abych to pro příště věděl a snažil se je nepsat…
Možností kam s penězi je více, už jsem to psal jinde. Samozřejmě záleží na tom jaké služby a jak využíváte – na trhu jsou jak účty které budou po 1.8 levnější, tak i účty kde za stejně peněz dostanu více muziky a nebo i varianta kdy za více peněz budu mít mnohem více muziky. Samozřejmě je i varianta za mnohem více peněz méně muziky.
Máte pravdu, jsme tupé líné ovce. Nadáváme, ale změnit nic nechceme.
Když lidem pila krev se svými nekřesťanksými zisky a svojí drahotou ČS, všichni jen nadávali, ale kolik lidí odešlo? Většina argumentuje tím, že jinde to bude stejné nebo podobné, a pro pár korun přeci nebudou dělat harakiri s převodem trvaláků a inkas někam jinam, kde posléze taky zdraží a vyrovnají se původnímu ústavu, odkud odešli. Přitom je dost dalších ústavů, kam kromě velké 4 nebo 6 jít. A snad všechny banky ve svých tiskových zprávách informují o nárustu klientů. Přece naše republika nemá najednou místo 10 milionů obyvatel 30 milionů, najdou se sice jedinci mající 2–3 účty, ze kterých vyzobávají věci, které jsou zdarma, ale to stále nevyváží onen nárust.
Pokud „nový“ ústav přijde s vyššími cenami, nebát se třeba po roce dát vale a jít jinam. Pokud další nový ústav udělá to samé, zase odejít. Banky by snad časem pochopily. Pokud ne, tak je to na převrat. Jak totiž většina bank poplatkovou politiku obhajuje, tak vysoké poplatky oproti zahraničí tu jsou proto, že si to nás člověk nechá líbit.
Mohou nastat situace /nejen u mBank/, kdy banka vypozoruje změnu chování svých klientů /např. řešení jednorázového příkazu přes trvalák a jeho následné zrušení/ a pak samozřejmě kvůi pár vykukům zdraží trvaláky všem, místo toho, aby založení a následné zrušení trvaláků nějak omezila. Toto zdražení jí přijde vhod a zdůvodní to podobně, jako zdůvodnila zpoplatnění 11. a dalšího JEP s tím, že to /zne-/využívají podnikatelé pro firemní platby místo toho, aby pár podnikatelům porušující obchodní podmínky nadměrný počet plateb zatrhla.
Podobně jako obchody mají i banky „zaváděcí“ ceny. Obchody to po 14 dnech – 1 měsíci srovnají s konkurencí a domnívají se, že z otvíracích akčních cen budou žít na věky, že je zakázaníci budou stále považovat za levné, zvláště dají-li si to ještě do nějakého reklamního sloganu. Část zákazníků tomu skutečně věří a jezdí tam nakupovat stále, aniž by se přesvědčili, že jinde to mohou mít levnější či kvalitnější či kombinace obého. Jenže banky z levného přeludu vyžijí dost dlouho, částěčně platí, co jsem psal v úvodu, tedy o tuposti a lenosti. Ne každý má chuť, čas či rozum rozpitvávat po každé změně sazebníku i sazebníky dalších bank a porovnávat výhodnost konkrétně na těch svých transakcích. A k tomu jsou podobné články Měšce dobré, že se aspoň některým „spokojeným“ klientům trochu rozsvítí. Asi tak jako když se v médiích objeví informace o nekvalitních pohonných hmotách nebo šizení v restauracích, tak část lidí tam přestane nakupovat, jenže takovýchto informací je zoufale málo, a většinou podléhají utajení do nabytí právní moci, což je mnohdy otázkou i několika let.
Vycházel jsem z příspěvku Jardy D. 13.7.2010 15:43.
Ve vašem případě nechápu, proč reagujete zrovna na můj příspěvek ze 14.7.2010 v 8:30, když to samé napsal právě Jarda D. 13.7.2010 15:43 a vy jste reagoval již 14.7.2010 9:04. Logicky vzato jste mohl napadnout již Jardu D. 13.7.2010 15:43, ale ve vašich příspěvcích, co tady na Měšci mnohdy čteme, lze logiku spatřovat velice vzácně.
Já jsem banku samozřejmě již také měnil, přesto dle počtu klientů drahých bank a vzrůstajícího počtu si dovolím souhlasit s názory nejen Jardy D., »že jsme moc svyklí si nechat sr.t na hlavu a jsme jak tupé, líné ovce.«
V a Méďa Béďa si mohou podat ruce. A když si přečtete jejich příspěvky – ty jen potvrzují to, co píši níže.
Taky se domnívám, že národ Čechů je národ blbů, který si nechá srá* na hlavu. Ať předraženými bankovními službami v čele s vychytralými produkty ČS a konče hnusnými předraženými Škodovkami. A uvědomte si, že vyspělý svět nás (tzn. mne, vás …) hází do jednoho pytle s Rumuny UKáčky a podobnou chamradí. Kdyby nás považovali za vyspělý národ, nezkoušeli by na nás to, co zkouší a co si v mateřské zemi rozhodně na svých lidech nedovolí.
Klidně si podám ruku s inteligentním člověkem… Takže tobě to rozhodně nehrozí :-p.
Nemám ani produkt ČS, ani Škodovku, takže mne laskavě s těmi blby vynech. BTW normální lidi v tom tvém „vyspělém“ světě koukají na člověka bez ohledu na to, odkud pochází… Takže pokud na tebe koukali jako na rumunskou chamraď, problém bude někde jinde…
A, soudruh tyká …
Já taky nemám ani produkt ČS, ani Škodovku, ale co psal kolega, že svět nás považuje za povl, to je fakt výstižné. Takže jediná rada, aby se na vás nekoukali jak na povl, je vystěhovat se do nějaké civilizované země. Chtěl bych vás jen vyvést s přeludu, vyspělý svět opravdu kouká na lidi podle toho, odkud jsou.Ostatně, mnozí to vystěhování na Měšci radí, když si nějaký pisatel stěžuje na životní proveň a nechce se mu pracovat 25 hodin bez oběda, studovat cizí jazyky, zvyšovat si kvalifikaci a podobné blábolonesmysly. Jestli máte pocit, že ve vyspělém světě koukají na člověka bez ohledu na to, odkud pochází, je to jen výsledek dobře hrané přetvářky. Nebo se snad dokonce domníváte, že se můžeme řadit i my do vyspělého světa?
Pohyboval jsem se na síti v době, kdy neexistoval internet, ale BBS
Zamáčknu slzu a vzpomenu na Infimu a Bajt. Ale na obě jsem se připojoval už přes telnet a nikoliv jako na klasickou BBSku přes telefon. U Bajtu byla nevýhoda, že připojení přes telnet pro neregistrované uživatele bylo omezené (tuším půl hodiny ?) a tak jsem jeden (šlo o upravený Doom) velký soubor stahoval i opakovaně (limit mi vypršel vždy těsně před koncem stahování) a modlil jsem se, aby to prošlo.
Gopher taky nebyl k zahození…
P.S.
Nedávno jsem v jedné Linux distribuci narazil na „textový browser“. Dnes si to nikdo neumí představit, ale dřív vypadaly (v těchto browserech) weby i v čistě textové podobě hezky. A ta rychlost, i na tehdejších linkách, při ručně doinstalovávaných ovladačích TCP/IP (pod Windows)…
K důchodcům nepatřím. K internetu jsem se dostal ani nevím kdy, byl to Telekom, vytáčené připojení, pro běžné lidi stravitelný poplatek až někdy od 6 od večera, tuším že 10 hodin měsíčně, copm s 20 HDD stával kolem 40 tisíc Kč.
Měšec jako solidní finanční server mi nepřipadá vhodný k tykání ani k osobním urážkám těch, co nesdílejí hlavně pravicové názory. Pokud se vše děje ve slušném stylu, každý můžeme mít rozdílný názor, který může sdělit a obhajovat to svoje, ale napadat někoho, že je důchodce, má křivé zuby a posílat je rázem do Bohnic mi nepřipadá na úrovni. Pokud přijdu do banky, kde dělá známý, taky nebudu na celou halu křičet Čau vole, tys ji přefi* jen 2×, to seš teda invalid. Tykal bych na Libimseti nebo Zakulisi, pokud neznám diskutujícího osobně nebo podle uživatele /zde většina píše nepřihlášeně, anonymně/ tak mi tykání zavádí překábátěným soudružstvím. A vytnutí políčku nějakému svému kolegovi z jiné strany nebo mu ukáží, jací jsou jedničky, zkrátka jaké vidíme chování u nejvyšších představitelů moci, tak takové chování se u nás mohlo stát standardem …? A v další fázi: kdo nemá správný, pravdivý, modrý názor, vytáhnout kolty zavěšené proklatě nízko a odprásknout ho …?
A nepatří i to nadávání na u nás velké poplatky také do kategorie českého sebemrskačství? Před časem zde bylo uvedeno porovnání výšky poplatků, pomocí ukazatele podílu poplatků na celkovém zisku bank a vyplývalo z něj, že v Polsku a na Slovensku jsou nižší, s Rakouskem jsme srovnatelní a v Německu jsou o něco vyšší než u nás. Prostě u nejrůznějších ekonomických tabulek EU, figuruje ČR stále tak nějak uprostřed a např. u zadlužení (jak veřejného, tak domácností) patříme mezi nejlepší (rozuměj nejméně zadlužené) a patříme i mezi nejméně ohrožené chudobou.
Různé porovnávací tabulky nemají plně vypovídajícé schopnost. Míchají se zde hrušky s hřebíky. Pokud po přepočtu poplatků v eurech vyjde, že Němec platí víc, pak k tomu nutno také vztáhnout jeho 4–5× vyšší příjem. Pak má vypovídajcí schopnost to, že Němec obětuje na bankovní poplatky dejme tomu 0,5 % svých příjmů, kdežto Čecháček 1 %.
Zrovna tak by se dalo žehrat, že Němci mají drahý benzín, a a že u nás stojí „jen“ 33 CZK, Nebo že za den v nemocnici zaplatíte 10 eur, u nás to bude minimálně stovka, ale jak dlouho na tento výdaj dělá Němec a jak dlouho Čech?
Ale já jsem jasně napsal podílu poplatků na celkovém zisku banky. Prostě X% je z úroků, Y% z poplatků a Z% služby jako pronájem bezpečnostních schránek apod. A v tom jsme srovnatelní. Nezastávám se některých rozežraných bank, které mají poplatky za každý pohyb na účtu a zpoplatněno mají i když není pohyb, ale štvou mně při různých diskuzích nejen ekonomických, výroky typu: to se může stát jen v Česku.
Bylo asi nezbytné omezit počet převodů zdarma (potvrzovací SMS zdarma pro banku nebyla) i výběry z bankomatů něco v na mezibankovním trhu stojí. Ovšem média z toho udělala senzaci (viz. název tohoto článku) a na tom bude profitovat velká čtyřka. Při tom běžná domácnost může mít stále tento účet bez poplatků. Bylo přece třeba zdiskreditovat tyto, pro mne bankovní poklady, tj. mBank a FIO. Účet „zadarmo“ je osobitý, stejně jako celá ČSOB se svou obsluhou na poště. Když ho moje žena převedla z konta „důchodce“ pracovnice v bance ji to vymlouvala. Paní víte kolik Vás bude stát to „zadarmo“ až si na poště budete chtít vybrat důchod? A skutečně. Ceník zadarmo se pyšní převážně částkami 100 a 50 Kč.
Krakonoši, kdo je to „MY“? Např. já se do limitu 10 plateb nevejdu a obcházet ho tím že se pro každou platbu založím trvalák, který zruším, nehodlám.
Prostě mBank nám lhala s tím že bude vždy zdarma (od 1.8.2010 už nebude) a lhala také v tom, že limity zavádí kvůli několika lidem kteří „zneužívají“ (rozuměj plně využívají možností v obchodních podmínkách) účet tím že mají i několik desítek transakcí každý den.
Protže pokud by byla pravda že chtějí odstřihnout jen ty, kteří využívají účty opravdu „na MAX“, tak dají limit třeba 100 plateb měsíčně, nebo aspoň 30. Ale 10 je výsměch – jednoznačně chtějí na poplatcích začít vydělávat.
A já už se sebou takhle orat nenechám a 31.7.2010 odcházím z mBank – http://www.facebook.com/pages/Odchazim-3172010-od-mBank/127546377273961.
Souhlasím také s Daliborem. Moc převodů v rámci mBank nedělám myšleno placení jiným subjektům. Ale co mě napadlo až teď tak buďme rádi, že ty převody mezi účty mBank jsou zdarma, dovedete si představit, kdyby nám zpoplatnili (resp. počítali do limitu 10 plateb měsíčně) i převody mezi mKontem, eMaxem a eMaxem+ jednoho uživatele?
Já myslel, že reagujete na Dalibora Chvátala. Samozřejmě platit plynárnám a elektrárnám apod. jednorázovými příkazy je nesmysl. To máte pravdu. Ale chtěl jsem říct, že to, že platby na cizí účty v mBank jsou neomezeně zdarma je mě celkem k ničemu. A myslím, že vetšině lidí.Protože subjekty, kterým platím (ať už trvaláky nebo jednorázovými příkazy) prostě mBank nemají. V tom má Dalibor Chvátal pravdu.
Souhlasím s tím, že většina institucí má účet u jiné banky (záložny). Ale moje připomínka směřovala trochu jinam. Na finančním serveru by čtenář měl dostat co nejpřesnější informaci. Příklad: někdo si přečte větu „za 11. a každý další jednorázový příkaz k úhradě zaplatíte 3 Kč“, uvěří tomu a začnou se šířit fámy.
mTank a podobní přišli s tím, že seberou kus trhu a začnou a nakonec lidi začnou solit.
Fio má stejnou politiku přes deset let vč. internetového bankovnictví. Tzn. ještě dřív, než kdosi nechal vzniknout Expandia bance (později eBance).
Je tedy málo pravděpodobné, že by tyto standardní služby zpoplatnili.
Fio má stejnou politiku přes deset let
Politiku bezplatného bankovnictví má FIO od 1.1.2006 (já jsem se stal členem koncem ledna 2006 právě z důvodu změny poplatkové politiky FIO), předtím používalo sběrné účty ČSOB a jelo tak podle jejich ceníků.
Ani to nebyl první ústav s internetovým bankovnictvím, to byla družstevní záložna Pria (zkrachovala).
To ale jen tak na upřesnění. Není důležité, kdo byl první, ale jakou má kdo nabídku nyní.
Dobrý den Patriku,
Měl bych otázečku, pokud by se vám chtělo na ni odpovědět: „Existuje dnes nějaké finanční družstvo, kterému byste své peníze nesvěřil“? Jde mi o důvěru, zásady a politiku družstva. Ne o konkrétní výhodnost nabízených služeb, i když ve vašem případě vítám i tipy.
Budu tento příspěvek nějakou dobu monitorovat, kdybyste měl chuť podělit se o své zkušenosti. Stačí věta či dvě, upozornění, odkaz.
Pěkný den, a děkuji.
U žádné záložny bych si neuložil více, než činí pojištěná částka (nyní 50 000 EUR, od příštího roku 100 000 EUR). Jinak vybírám výhradně podle výhodnosti služeb.
Tam, kde hodlám vložit větší peníze (i když stále do pojištěného limitu) se zajímám i o jejich hospodaření (záložny jsou povinny ho zveřejňovat na stránkách) a pokud je dlouhodobě ve značná ztrátě (vyjádřeno absolutně i relativně k majetku), tak to ve mě také nebudí důvěru, i když je to spíše věc psychologická, než reálné nebezpečí (díky pojištění vkladů).
Banky jen využívají toho že jsme konzervativní a necháme si téměř všechno líbit! mBank zrušila jeden ze svých základních slibů (=účet zadarmo) a ani se nezvedla nijak moc velká vlna odporu. Tak proč by to neudělali i ostatní?
Je proto nutné bankám poslat siggnál že takto se to nedělá – odejděme k 31.7.2010 od mBank, když nás bude dost, projeví se to na ukazatelích banky a bude to varování i pro ostatní. Pokud se budeme chovat jako ovce, budou nás jen ždímat víc a víc!
http://www.facebook.com/pages/Odchazim-3172010-od-mBank/127546377273961
Tak zaprvé, nechci mít peníze u banky která mi lže a od které se např. o zásadním snížení úrokové sazby na spořícím účtu dozvím až z výpisu.
Zadruhé, pokud už mám za bankovní služby platit, jsou banky kde dostanu lepší služby. Současně existují i banky kde dostanu podobné služby zadarmo. Takže, slovy klasika, „záleží na chuti každého soudruha“.
Zkus se podívat na fórum mBank – jsou tam časté nářky na služby, které mBank slíbila a ještě je nemá…
A jinak, možná je lepší strategie na to jak za tento krok „vytrestat“ mBank – účet tam nechat, ale s naprostým minimem peněz a maximem trvalých příkazů. Hlavní účet mít jinde a sem vždy jen převést jednou měsíčně těsně před splatností trvaláků částku tak akorát + provést 10 transakcí mimo banku.
Zajímalo by mně jestli bych byl po několika měsících zahrnutý mezi ty, kteří „zneužívají“ služby banky, jako tentokrát.
Furt jsi mi jeste neodpovedel na moji otazku, tak neodvadej rec na nejake sluzby ktere pry mBank slibila.
NAPIS MI, KOMU BUDES PLATIT VIC NEZ MBANK ABYS MEL DOBRY POCIT !!!
A taky, v reakci na tvuj dalswi prispevek, kdo ti da za stejne penize jako mBank (tedy tak 30 Kc kdyz se budes hodne snazit) lepsi sluzby a hlavne jake.
Ja jsem v mBank spokojeny, za dva roky jsem nezaplatil ani korunu a ani ted po zmenach nezaplatim ani korunu, jak se pise vyse, lehkou optimalizaci za cca 10 minut lze vyresit bezplatne i narocnejsi potreby (vice plateb atd)… takze odejit by meli spis ostatni z jinych bank ;-) uz si nedokazu predstavit ze bych zaplatil byt korunu za cokoli v bance. Nakonce z mBank jsem odvedl vsechy uspory pred par mesici, do AXA, pravda uz take upravili urok, ale porad je nejlepsi. Takze je plouze treba reagovat podle situace a resit, zmena banky mi nedela problem, ucet prepisu v praci a zbytek platim od sebe takze nemusim nikomu ani nic rikat. Nechapu co s tim kdo nadela…
Při třech výběrech a < 11 platbách je max. za 27 kč měsíčně, což je pořád jedna z nejlevnějších bank. Jen je škoda že útratu kartou počítaj měsíčně, ne ročně. Když utratíš 20 000 a následující 4 měsíce málo, tak jsou výběry za peníze, přitom by to stačilo na 5 měsíců 3 výběrů zdarma.
Mám obavy, že s narůstající klientelou se budou FIO zvyšovat i náklady a bude muset poplatky zavést.
(více klientů = více poboček/zaměstnanců)
Ještě před 2–3 roky, když jsem přišel na pobočku na Senovážném v Praze, tak tam nikdy nikdo nebyl :-) Teď přijdu a musím čekat pokaždé půlhodiny, než přijdu na řadu. Otevřeli sice další pobočku u Masaryčky, ale ta kapacitně také přestane zvládat.
Nejlepší pro stávající klienty by bylo, kdyby FIO zůstalo v utajení :-)
FIO má operace na přepážce (kromě vkladu a výběru) až prohibitivně zpoplatněny (30 Kč za podání příkazu), takže by rostoucí počet klientů (kromě jednorázového zakládání účtu) neměl mít velký vliv na obsazenost přepážek. A ty vklady a výběry zase vyřešili zkrácením provozní doby pokladny. A jestli budou mít více klientů burzovní společnosti, tak jen lépe pro FIO.
Přesně, FIO si po stávajícím zdražení všech bank jen může mnout ruce, jak jim všechny banky vehnaly do rukou klienty, kterým pak jaksi „navíc“ ke svým účtům zdarma prodají i svou vlastní RMS burzu :).
FIO čeká myslím opravdu dobrá budoucnost, a čím budou banky více zpoplatňovat, tím se mu bude platit lépe.
Navíc pobočky mají fixní náklady, at je navštěvuje 20, či 1000 lidí denně a náklady za Internetbanking jsou zanedbatelné.
Nemyslím, že by FIO byla zase takovej drak. Jsem u nich teprve krátce a zatím je testuji, ale mezitím už mě stačili docela zklamat. Jejich největším problémem jsou karty, zaúčtování platby kartou, resp. blokace prostředků je akce na několik dní, minimálně na tři. Platíte-li o víkendu, pak i víc. Což je samo o sobě zoufalé. Kdo si má pamatovat, kdy a kde platil kartou a kolik. Pak také povinný minimální zůstatek na kontě ve výši 100 korun. Jednou se mi kvůli tomu neprovedla šablona (chtěl jsem vybrat všechno, myslel jsem, že to platí jenom pro transakční, nikoli spořící účet) a viselo mi to tam dva dny, než jsem si všimnul, čím to je. Pak taky absence vlastních bankomatů atd… kdo není extra aktivní klient, pro toho je mnohem lepší mBank i s těma omezeníma. Ale FIO má i lepší věci…nevím, v mBank jsem ztratil důvěru. Dneska bankomaty, převody, zítra vedení…jsou ve ztrátě a kdoví, co je napadne. FIO má také mouchy. Ono tu zase tam moc na výběr není. Prostě bankovní kartel jako vyšitý.
Jenže i ty výběry z bankomatu (byť přes ČSOB) jsou zpožděné!
Navíc se online neaktualizuje zůstatek na účtu s možností utratit danou částku na kartě!!!
Limity pro výběry z bankomatů, či platbu kartou, posílá FIO do ČSOB (od které má karty) jen několikrát za den!
Minulý týden se mi stalo, že jsem převedl ze spořícího účtu peníze na soukromý, a šel pak nakupovat s platební kartou k tomu soukromému účtu a byla mi zamítnuta transakce z důvodu nedostatku peněz na účtu, takže když vám příjdou peníze na účet, tak jimi můžete zaplatit kartou až za několik hodin, což naštve, a rozhodně tento proces není online!
Doufám, že až se družstevní záložna FIO plně integruje s FIO bankou (brokerem), že začnou vydávat i svoje karty, protože platební karty jsou hlavní důvod, pro to nemít účet u FIO, ale někde jinde.
Karty ČSOB jsou daní za možnost výběru z bankomatu (ano, jen ČSOB) za 6 Kč. Je otázkou, za kolik by byly výběry z bankomatů, kdyby měla vlastní karty. A pokud by měla FIO výběry dotovat, tak se dostane do stejné pasti jako mBank.
Jinak si můžeš nechat (zdarma) vydat kartu i ke spořicímu účtu a platit rovnou tou :)
Za kolik by byly výběry, no to je jasné, za 1 – 1,5€.
„Jinak si můžeš nechat (zdarma) vydat kartu i ke spořicímu účtu a platit rovnou tou :)“
Tohle jsem přesně od tebe čekal :), jenže když si nechám poslat peníze na ten spořící účet, tak zase hned nemůžu jít a vybrat peníze, či s tím platit, prostě je tam jasné omezení funkcionality…
Ono, pokud člověk udržuje nějaké minimální zůstatky, tak ho to netrápí, ale mě je líto mít na účtu peníze, a proto mám vše v akciích, či podnikání, i když pro klid duše si začnu budovat na účtech taky nějaké rezervy :), aspoň na 2–3 měsíce placení, i když mi to vždy trhá srdce, jak tam ty peníze nevydělávají a jsou vlastně bezcenné.
Pro všechny. Vychází to z toho, že FIO nemá vlastní platební karty, ale má je od ČSOB a právě do ČSOB neposílají každou sekundu, kolik máš na účtu, ale jen několikrát za den, takže když máš na účtu korunu, pošleš si tam druhou a hned jdeš vybrat dvě koruny přes kartu do bankomatu (či jí zaplatit), tak ta karta od ČSOB si myslí, že tam máš pořád jen tu jednu korunu, až do nejbližší aktualizace, která se provádí jen několikrát za den…
Bohužel mám obavu, že s ceníkem karet to dopadne podobně, jako u jediné naší záložny (Citfin), která vydává vlastní platební karty (jako jediná záložna u nás má vlastní smlouvu s Mastercard).
http://bankovnictvi-ucet.citfin.cz/cz/produkty/firemni-ucet/sazebnik.html
I kdyby vedení karty u FIO bylo zdarma (Citfin si účtuje 150 Kč za vydání a dalších 20 Kč měsíčně za vedení), tak tomu poplatku 30 Kč za výběr se asi nevyhneme.
Na druhou stranu je pravda, že kartu FIO nevyužívám ani teď, když mám výběr za 6 Kč (když můžu vybrat ze stejného bankomatu zdarma kartou PS; jenže nad OÚZ se „stahují mračna“, mBank taky zpoplatňuje, tak aby to nebyl nakonec nejlevnější způsob výběru :( ) a pokud by měli stejné kurzy jako Axa a podobně jako Citfin poplatek za výběr ze zahraničního bankomatu (0,4 % z objemu min. 60 Kč) a k tomu způsoby nastavení karet v IB jako má mBank, tak by to mohlo být velmi zajímavé :)
Kdyz si prectete clanky o planovanych stropech na bonusy bankeru, o garanci vyplaty vkladu ze zkrachovalych bank v cele EU (vcetne Recka) do 5 dnu, o povinnych odvodech bank do rozpoctu EU, tak vam prece musi byt jasne ze se na to banky nejak musi pripravit – a proc ne v zemi ktera je tradicni dojnou kravou EU i bank ?
Proti tomu zadne vase facebooky nepomuzou, ledaze byste si zalozili facebook na vystouopeni z EU.
Varianta 1:
Založíte si účet u ČS a mkonto u mbank.
Na účtu u ČS si nastavte „Program výhod“ viz. odkaz
http://www.csas.cz/banka/menu/cs/lide/nav00000_lide_nds_5_prod_2989
Během měsíce provedete převody mezi účty ve výší 100 000 Kč (2×50000Kč nebo 10×10000Kč).
K účtů u ČS si nastavíte – platby v rámci ČR zdarma a výběry z automatu zdarma a další výhody jako např. spořící plán, zlatou kartu, atd.....
Za vedení účtu u ČS neplatíte nic a ještě máte výhodné úročení 2,5% (do 50000Kč) a např. zlatou kartu.
Varianta 2:
Kdo nechce zakládat mkonto u mbank tak založí si další druhý účet u ČS na blízkou osobu (manželku, dítě…) a další postup viz varianta 1.
Vše funguje a mám to odzkoušené.
Bungholio: Zdá se, že Vás spořitelna něčím opravdu naštvala. Pokud byste měl čas a chuť, pošlete mi prosím podrobnosti na email rnavratil zavináč csas tečka cz. Rád bych zjistil, jaká zkušenost Vás takto ovlivnila. Zároveň bych se rád pokusil zajistit, aby se nic podobného neopakovalo ostatním klientům. Záleží nám na spokojenosti klientů a rádi naše služby neustále zlepšujeme.
Roman Navrátil, Specialista komunikace České spořitelny pro sociální média
Přečetl jsem si článek i celou diskusi a můžu lidem doporučit jen jedno. Pokud vás baví sledovat změny v sazebníku, tak si pořiďte účty u FIO, mBank a konto zdarma u Poštovní Spořitelny (ČSOB). Pokud vás změny štvou, máte rádi stabilní produkty, a čas chcete dát něčemu jinému, než „objevování“ změn, tak jděte do FIO, jsou opravdu dobří.
Internetové bankovnictví ERB bylo uznáno jako jedno z nejbezpečnějších v České republice
http://erbank.eu/cz/articles/internetove-bankovnictvi-erb-bylo-uznano-jako-jedno-z-nejbezpecnejsich-v-ceske-republice
No, mohli by zapracovat na více věcech, mně třeba vadí ty málo podrobné SMS při příchozích platbách… Začínají…
Tak tahle banka je na můj vkus nehorázně předražená.
Odchozí platba stojí 5 Kč, zatímco u Fia stojí 0 Kč.
Když máte desítky plateb denně, přijde vás tu ERB na tisíce korun měsíčně, zatímco u Fia nezaplatíte ani korunu.
FIO je prostě jako transakční účet bezkonkurenční.
Co se týká podnikatelských účtů. Četl jsem, že stát zákonem podnikatelům nenařizuje mít nutně podnikatelský účet. Jde jen o to, aby měli oddělené firemní finance od financí osobních. Klidně mohou pro podnikání používat i účet bežný a FÚ jim za to nemůže dát pokutu. Nechápu, jakým právem mohou banky něco takového po podnikatelích vyžadovat? Kdo tu vytváří zákony, stát nebo banky?
Podnikatel nemusí mít vůbec účet – i když ve většině případů narazí na omezení hotovostních transakcí.
Může dokonce používat i svůj vlastní soukromý účet (teda nechtěl bych k tomu vést účetnictví :) ). Musel by ale v účetnictví zvlášť oddělovat soukromé a podnikatelské transakce a zohledňovat daň z úroků (pokud by byl účet úročen). Nicméně nezákonné to není.
Může to být v rozporu s podmínkami banky (podobná diskriminace je v oblasti telekomunikací, kdy podnikatelské subjekty nemohou mít některé neomezené tarify), ale jediné co banka může udělat, tak je účet zrušit.
Kromě poplatků :( se podnikatelské účty liší tím, že nejsou úroky z nich daněny (zohledňují se v účetnictví jako příjem).
Pokud vím, tak stejnou poplatkovou politiku pro soukromé i podnikatelské účty má pouze FIO. Zvláštním případem je Citfin, která vede pouze podnikatelské účty.
Stát nenařizuje mít podnikatelský účet, omezení neprohánět firemní finance přes soukromý účet stanovují banky. Jde o to, jak je toto omezování v souladu s ústavou a lidskými právy … kdo chce, může se soudit, že v daných bodech omezování banky postupují nezákonně.
Jen se obávám, aby banky nevyužily jednou toho, že i běžným klientům dopřejí „svobodu“ např. v počtu transakcí, ale pak klient bude platit ty samé (velké) peníze co platí firmy. Už to tady v tomto stylu bylo několikrát: banka potřebovala z lidí dostat víc peněz, tak najednou začaly všechny banky poskytovat balíčky, u kterých byl paušální poplatek opravdu nižší než kdyby klient platil extra všechny služby v balíčku. Vtip byl v tom, že většina klientů nevyužila všechny služby v balíčku, takže platila i za to, co nevyužila. Pokud klient opravdu využíval všechny služby v balíčku, tak zpravidla vydělal oproti „normálnímu“ účtu. Jde o to si najít vhodný typ účtu či balíčku, který bude opravdu kopírovat chování klienta a banka nesmí s takovým účtem či balíčkem příliš šibovat.