Hlavní navigace

Názor k článku Automobilový průmysl má nejistou budoucnost od V. - Hella, BRTW, Lucas, Benteller, Škodovka i ve ...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 16. 12. 2008 9:22

    V. (neregistrovaný)
    Hella, BRTW, Lucas, Benteller, Škodovka i ve Vrchlabí nebo v Kvasinách ... - dnes se některé mohou jmenovat i jinak - a nemusí jít nutně jen o investiční pobídky. Podívejte se na MFČR na IS CEDR III - bohužel je tam uvedena jen asi třetina skutečně poskytovaných dotací.

    Pro Mayhu 15. 12. 15:17 : aby podnikatelé neplatili DPH - to není pobídkou? Když není pobídkou, tak se snad podnikatelům nikdo nebude tak bezkoncepčně podbízet, že ... Klidně mohou takovouto nepobídku aplikovat spíše na běžné občany, ale dal bych tam hranici dejme tomu 350 tisíc pořizovací ceny, aby si někteří nekupovali Audiny a Ferrari.

    Koukám, že se brzy vrátíme tam, kde jsme v 89. opouštěli socialismus. Tehdy taky podniky mezi sebou "obchodovaly" za velkoobchodní ceny, tedy za ceny bez daně. A jak to bylo pro jednoho knírkatého obrýleného ekonomického "odborníka" nepřekousnutelné, že některé zboží tehdá mělo cenu deformovanou nulovou daní či dokonce zápornou daní. Jak tvrdil a zaváděl, co se ještě nikomu ve světě nepovedlo - stejné podmínky pro všechny, žádné úlevy, žádné dotace ... - no dlouho to přetržené hospodářství nevydrželo, chvíli jsme jeli z peněz, které jsem sebrali komunistům, a pak už to šlo jen a jen s kopce, byť ekonomičtí "odborníci" a statistici nás neustále utěšovali, jak vše jen vzkvétá a vzkvétá a jak jsem se (pokolikáté již? odrazili ode dna...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).