Hlavní navigace

Názor k článku Automobilový průmysl má nejistou budoucnost od kolemjdoucí - Xixi, prý cíleně likvidovala živnostníky. Škoda, že se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 12. 2008 13:16

  kolemjdoucí (neregistrovaný)
  Xixi, prý cíleně likvidovala živnostníky. Škoda, že se to nějak v globálu neprojevilo... Ale samozřejmě jestli jste si zvykl deset let v kuse vykazovat ztrátu (zatímco jste postavil barák a pořídil si tři auta) a obchodovat zboží mimo účetnictví, tak jste nějaké problémy mít mohl.

  JEJICH DANÍ? Jsem nevěděl, že živnostníci jsou jediní, kdo platí daně a kdo má právo rozhodovat o věcech ve státě.

  Ano, to tehdá byly zlaté časy, 10 % a více nezaměstnanost, lidé makali bez keců za 12 hrubýho. Pak přišla zahraniční konkurence (já myslel, že konkurence je dobrá, jo ale to vlastně jen když si konkurují všichni ostatní, kromě mě) a najednou se muselo začít pracovat a přímo se porovnávat s čelem světového peletonu. Svině socani.

  Ne, nechápu jaká byla alternativa, mohl byste se rozepsat?

  Já četl cifry kolem 20 %, podobně je na tom mimochodem elektroprůmysl (na který si nikdo nestěžuje). V okolních státech se podíl automobilového průmyslu také pohybuje mezi 10-30 %.

  Export u nás tvoří 80 % HDP, takže to asi nebude problém jen s autoprůmyslem. Ale opět mi od vás chybí ten plán, jak to převrátit na 80 % domácí poptávky, abychom byli nezávislí (?) na okolních státech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).