Hlavní navigace

Akciové indexy přešlapují na místě

15. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Akciové indexy v Evropě i v USA v posledních dnech přešlapují na místě a drží se technických/psychologických hranicí (7000 b. na DAXu, 1400 b. na S&P 500)

Například index S&P 500 zaznamenal v posledních 5 dnech nejvyšší denní změnu 0,2%. Politikové na dovolených, to znamená skutečnou okurkovou sezónu z pohledu důležitých výroků či zpráv týkajících se ať už evropské dluhové krize, či jiných podstatných globálních problémů. Zobchodované objemy na trhu tomu odpovídají, v USA včera byly nejnižší od finanční krize.

Asijské trhy v dnešním obchodování také nepředváděly žádné velké pohyby, většina lokálních indexů stagnovala či mírně ztrácela. Evropa dnes otevřela mírně dole (DAX –0,3%).

skoleni9_11

Výsledky zveřejnila technologická společnost KIT digital. Tržby zaostaly za očekáváním, když dosáhly 51 mil USD v porovnání s odhadem 60 mil USD. Jedná se o mezikvartální pokles o 5 mil USD. Mírně pozitivní je struktura tržeb, kde vyšší podíl získávají vysokomaržové aktivity, naopak společnost utlumuje nízkomaržové hardwarové aktivity. Očištěná ztráta naplnila očekávání (-36c vs očekávání –37c). Podle očekávání KIT odepsal část goodwillu (56 mil USD), který vznikl akvizicí jednotlivých firem v minulosti a v poslední době se ukázalo, že hodnota vykázaná v účetnictví neodpovídá realitě. Ovšem jedná se o nepeněžní operaci. Jeden z nejzásadnějších ukazatelů co se valuace týče je ukazatel free cash flow.

Ten dosáhl –10 mil USD, což sice není překvapení, ale rozhodně to pro ocenění společnosti není dobrá zpráva. Celková ztráta dosáhla 103 mil USD (včetně ztráty z přecenění goodwillu 56 mil USD). Čistá provozní ztráta narostla z 5 mil USD v 1Q na 18mil USD. Pozitivní zprávou je rozhodnutí managementu poprvé zveřejnit tzv. backlog, což je objem již nasmlouvaných tržeb na 2.pololetí. Tento objem činí 75 mil USD. Management oznámil ztráty plynoucí z divestic non-core aktivit. Z prodeje Content Solutions vznikla ztráta 15,5 mil USD a prodej Sezmi Corporation způsobil ztrátu 28,6 mil USD. O těchto prodejích se vědělo již dříve, nicméně výše ztráty je pro trh novou, negativní informací. V souladu s očekáváním společnost potvrdila, že se bude více zaměřovat na core business, což je poskytování IP video služeb. Dále také implementovali nový systém na cash management a rozpočtování. Od začátku vč erejšího obchodování v USA až po závěr aftermarketu titul ztratil 8,5%, což je standardní denní pohyb akcií KIT digital. (Tomáš Menčík)

DNES OČEKÁVÁME:

  • V USA jsou na programu data o vývoji červencové spotřebitelské inflace CPI (14:30), dále Empire manufacturing index (14:30) a především důležitá červencová průmyslová výroba (15:15).
  • Na dluhopisovém trhu nejsou na programu žádné důležité aukce.

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).