Hlavní navigace

Akcie si dále drží zisky

Lubomír Nowak

Akciové trhy se dnes stejně jako celý týden drží na vysokých hodnotách.

Doba čtení: 1 minuta

Nezměnily to ani negativní zprávy o vyostření rozporů mezi demokraty a republikány o řešení fiskálního útesu ani pozitivní zprávy o vyšším kvartálním růstu americké ekonomiky nepřineslo na trhy žádnou změnu. 

Po odpoledních amerických makrodatech došlo k výprodejům na drahých kovech, kde klesá zlato a platina o více než 1 %. Nejhůře si vede stříbro, které kleslo pod 30 USD a ztrácí tak přes 4 %.

Na pražské burze se dnes naposledy obchodovalo s akciemi KIT digital. Cena se většinu dne pohybovala pod 5 Kč. Další vývoj společnosti je nejasný, protože už minulý týden byly akcie KIT digital vyřazeny i z americké burzy NASDAQ.

Aktuální hodnoty indexů se v 16:30 hod. pohybují kolem nuly. Výjimkou je pražská burza, kde díky poklesu akcií Erste na 604 Kč (-2,15 %) a Telefóniky O2 na 317,50 Kč (-1,7 %) klesá PX na 1.033,80 bodů (-0,72 %). Německý DAX je 7.665 bodů (-0,05 %) a americký index S&P500 je 1.437 bodů (+0,08%).

Myslím, že obchodování v následujících dnech bude probíhat stejně jako tento týden v úzkém pásmu a navíc určitě při malých objemech, takže pokud některé tituly výrazněji vyrostou, bude určitě dobré tyto zisky uzavřít.     

Našli jste v článku chybu?