Hlavní navigace

Akcie Microsoftu nejvýše od roku 2000

19. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera americké akciové indexy pokračovaly v růstu (S&P 500 +0,72 %, Nasdaq +1,25 %) a díky tomu je index S&P 500 opět na dohled historickému maximu ze začátku měsíce.

Zpráva o možném představení kancelářského balíku Office pro iPady na události plánované na 27. března pomohla akciím Microsoftu o bezmála 4 % výše. Ty se tak pohybují nejvýše od roku 2000. O tomto kroku se už dlouho spekulovalo, ale zatím k němu nedošlo, když se firma pravděpodobně snažila využít dostupnost kancelářského balíku Office jako argument pro koupi vlastních tabletů. Dnes končí dvoudenní zasedání FOMC Fedu, dle očekávání by mělo přinést další omezení programu QE a nový výhled na nastavení úrokových sazeb.

Účto_tip_změny21

Před začátkem obchodování v USA své kvartální výsledky zveřejňuje dodavatelská firma FedEx (oč. upravený zisk na akcii 1,46 $, tzn. +19 % meziročně, u tržeb se očekává zvýšení o 4 %; investory bude zajímat, kolik mimořádných nákladů musela firma vynaložit, aby pokryla zvýšenou poptávku během vánoční nákupní sezóny i s ohledem na nepříznivé počasí).

Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei 225 +0,36 %, Hang Seng –0,05 %). V rámci indexu Nikkei se relativně nejlépe dařilo sektoru spotřebitelských služeb a naopak relativně nejhůře sektoru ropa a plyn. Evropské indexy otevřely poblíž včerejšího závěru. Index pražské burzy otevřel lehce v plusu.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).