Hlavní navigace

Akcie KIT Digital strmě rostou

8. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pražská burza prošla úterním obchodováním s hodně podprůměrnou aktivitou.

Index PX:  918 bodů (+0.5% d/d); objem:  637 mil. Kč

Komentář trhu

Index PX, především díky růstu v samotném závěru obchodování, zakončil silnější o 0,46 % na hodnotě 917,90 bodů. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie KIT Digital (+10 % na 66 Kč). Akcie silně reagovaly na chystané změny v představenstvu společnosti, když bezesporu pozitivní zprávou bude nominace zástupců akcionářů do představenstva KITD. Nutno připomenout, že společnost zítra zveřejní výsledky hospodaření za 2Q a tyto čísla jistě udají směr dalšího obchodování. Již čtvrtý den v řadě rostly akcie Telefóniky ČR, titul si připsal 0,41 % na závěrečnou cenu 396,60 Kč. Poměrně stabilním obchodováním se prezentovaly akcie ČEZ, na závěr obchodování však byla znát poptávka, která akcie posunula na cenu 716 Kč (+1,8 %).  

KITD: Pozitivní. DD: Nehodnoceno. Cílová cena: Nehodnoceno.

KIT Digital nominoval do představenstva společnosti Seth W. Hamota a K. Petera Heilanda, zástupce akcionářů (Costa Brava, JEC II), kteří doposud tvrdě vystupovali proti současnému managementu. Zároveň dojde ke zrušení komise pro strategické transakce a nadále bude mít záležitosti okolo případných strategických nabídek na starosti představenstvo KITD. Jmenování zástupců akcionářů vnímáme pozitivně. Jedná o manažery se zkušenostmi z technologického sektoru a také o investory, jejichž prioritou je především zhodnocení svých investic. Hlavní přínos vidíme především v tom, že se zvýší kontrola dění ve společnosti, jelikož tito nový členové představenstva nejsou nijak spjati s managementem, který dovedl společnost do současné situace.

FIN21

Zítra (9. srpna) zveřejní KITD výsledky hospodaření za 2Q 2012. Ty budou pravděpodobně poměrně špatné vzhledem k nutné restrukturalizaci a ztrátě z prodeje některých aktiv. Nicméně to je již, podle našeho názoru, z velké části zaceněno a rozhodující pro společnost bude spíše až druhá polovina roku a to, zda se jí podaří dosáhnout dlouhodobě udržitelné pozitivní cash-flow.

Komentář k americkému obchodování

Zámořské trhy během úterního obchodování pokračovaly v růstu, hlavní index S&P500 dokázal překonat úroveň 1 400 bodů (+0,5 %). Současný pozitivní sentiment je značně ovlivňován uzavíráním krátkých pozic, kdy se investoři „obávají“ možných podpůrných akcí ze strany centrálních bank. I přes slabé objemy posledních dnů (20 – 30 % pod ročním průměrem) chybí indexu S&P500 k vyrovnání 4letých maxim na úrovni 1425 bodů už jen přibližně 1% růst. Vrcholí také výsledková sezóna, kdy tři čtvrtiny společností prozatím překonaly zisková očekávání. Díky rostoucí ceně ropy (začátek hurikánové sezóny + nižší produkce v Severním moři) se dařilo energetickému sektoru, ztrácely naopak defenzivní utility a telekomunikace. Z jednotlivých titulů stojí za zmínku více než 17 % růst akcií spol. KIT Digital (3,16 USD) na Nasdaqu, v reakci na nominaci zástupců nových akcionářů Costa Brava a JEC do představenstva. Slušně se dařilo také akciím Tesla Motors (+7 %; 30,25 USD). Dnes bude při nedostatku makrodat z USA sentiment ovlivňovat především dění v Evropě.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).