Hlavní navigace

Názor k článku 130 tisíc za prasklou hadičku. Vlastník bytu škodu platit nemusí, zodpovědný je nájemce od xf - Nikoli. To co píšeš je zcela obecně logické,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 8. 2018 16:15

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    Nikoli. To co píšeš je zcela obecně logické, jenže tento případ je zcela jiný.

    Půjčil auto na několik let... tam záleží na tom, co je ve smlouvě. Uvědom si, že půjčit si lze auto na několik let za dost odlišných podmínek. Můžeš si půjčit auto tak, že musíš ve svém čase a (co se týče paliva) na své náklady chodit nejen na technické, ale i na pravidelné prohlídky, garanční, oleje, opravy řešit ve svém čase atd. Anebo lze si dlouhodobě auto půjčit za podmínek, že když se vyskytne porucha, nebo se blíží termín předepsané prohlídky, tak jen zvedneš telefon a za chvíli máš před barákem maníka, co ti po dobu opravy přiveze náhradní vůz a vše zařídí.

    A když už trváš na tom příměru s autem. Můžeš mít smlouvu, že drobné opravy do stanovené částky platíš ty sám, nad limit majitel. No a do toho přijde ta havárie, selhaly brzdy, a soud, jako v případě s bytem řekne že příčinou byla prasklá hadička, jež je pod limitem oprav, jež platíš ty, tudíž za škody způsobené havárií můžeš ty. Zcela absurdní? Jenže tohle se v případě bytu stalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).